čím vozíte vodu

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: čím vozíte vodu

#166 Nový příspěvek od chobotek »

Vlek s kubíkovkou je prostě vratký, ale zas je výhoda, že už máš vlastní zkušenost. Já to mám jen zpostředkovaně, když vracím ty převrácené stroje zpátky na kola :D
Pokud jde o tu cisternu, ty dospělé visí většinou v agroháku a nápravu mají v zadní třetině (to je nápověda).
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: čím vozíte vodu

#167 Nový příspěvek od Pavel »

chose sezen starou slezu co je na 1500 litru ma i brzdy a je stabylni bej vaj po statkach v koprivach ja privez za odvoz tu mensi co je na 1000litru a bez brzd

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: čím vozíte vodu

#168 Nový příspěvek od oco13 »

chobotek píše: sob dub 02, 2022 11:12 am nápravu mají v zadní třetině (to je nápověda).
Po tom kotrmelci sa aj na preudoteravlečke náprava presťahovala o 20cm dozadu a kolesá zmenšili z R16 na R13
Obrázek
Ale prvotnou príčinou kotrmelca bol vyskočený kvalt a slabé brzdy domadelu. :pohlavek:
A na pseudoteravlečku kubíkovka už nepojde. :typek:

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: čím vozíte vodu

#169 Nový příspěvek od FSDN »

Kluci prosím vás máte někdo zkušenosti s tímto čerpadlem ? https://dilynatraktory.cz/vyvodovy-hridel-cerpadla-g180
Stojí to poměrně dost a ještě k tomu se mi moc nezdá udávaná litráž i kdyby to bylo na volném výtoku tak to trochu neodpovídá průměru výtlaku. A ta opravná sada silonových válečků asi made in germany jako celé čerpadlo. Uvažoval jsem o něčem co nebude trvale na traktoru nebo oji valníku...

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: čím vozíte vodu

#170 Nový příspěvek od Chose11 »

já koupil tohle a jsem spokojený, jede jako ďas

https://www.nako.cz/13859-hecht-3635-be ... padlo.html
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: čím vozíte vodu

#171 Nový příspěvek od andre.marek »

Já mám to na kardan, jsem s ním spokojen, ale samozřejmě nemá udaný výkon, i když je výkonné dost. Plním s ním IBC ze studny, cca 3-4 metry převýšení, naplnění trvá odhadem tak 10 minut. Zvažoval jsem i benzínové, ale je to další heblo, zabere více místa a může být zdrojem poruch.
To na kardan je super svou velikostí. Dám ho do regálu a nevím o něm. Loni jsem jej v deštivém roce ani nevytáhnul.

LOJZEK92
Příspěvky: 102
Registrován: ned lis 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Olomouc

Re: čím vozíte vodu

#172 Nový příspěvek od LOJZEK92 »

FSDN píše: sob dub 02, 2022 10:43 pm Kluci prosím vás máte někdo zkušenosti s tímto čerpadlem ? https://dilynatraktory.cz/vyvodovy-hridel-cerpadla-g180
Stojí to poměrně dost a ještě k tomu se mi moc nezdá udávaná litráž i kdyby to bylo na volném výtoku tak to trochu neodpovídá průměru výtlaku. A ta opravná sada silonových válečků asi made in germany jako celé čerpadlo. Uvažoval jsem o něčem co nebude trvale na traktoru nebo oji valníku...
Mám přesně tohle. Používám několik let. Funguje bezvadně. Průtok záleží na délce a průměru hadic a na tom jaký použijete sací koš. 1000l cca 8 - 9 min. Konkrétně tento typ není samonasávací jak uvádí v návodu. Viděl jsem , že i prodejce tuto informaci opravil.

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: čím vozíte vodu

#173 Nový příspěvek od andre.marek »

Ono je tak zvláštně nasávací :vysmech: V sací hadici musí být voda, ale až po dlouhé době jsem zjistil, že stačí relativně malé množství, které je ovšem potřeba při spuštění náhonu nahnat do čerpadla, aby bylo zalité.
Dělám to tak, že konví naliju vodu do hadice položené na zem, lehce prověšené mezi čerpadlo a studnu, pustím náhon a pak tu hadici zvednu aby čerpadlo nasálo a většinou jede bez problémů.
Hadice mám neredukované, stejný průměr jako jsou vstup a výstup z čerpadla.

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: čím vozíte vodu

#174 Nový příspěvek od FSDN »

andre.marek , LOJZEK92 - moc díky za informaci. Přesně takhle jsem to nějak myslel že po sezóně to položím do regálu a nepřekáží a při občasném používání snad vydrží dost let. Koukal jsem že jsou dvě litráže toho čerpadla 180 a 260. To menší má výtlak menší než sání tj. 3/4 a větší má 6/4 sání i výtlak - jaké prosím máte ? Cena toho většího je ale dvojnásobná takže zvažuji to malé které se teď dá sehnat za 3500 Kč. Čerpat budu 3 výškové metry a délka sání bude od hladiny maximálně 5 m. Moje největší zdržování stejně nebude vlastní čerpání ale příprava a jízda pro vodu , je to téměř 2,5 km tam + zpět ale vody tam je zase dost - Labe.

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: čím vozíte vodu

#175 Nový příspěvek od andre.marek »

Já mám to menší, 180, menší výtlak.

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: čím vozíte vodu

#176 Nový příspěvek od FSDN »

Díky. Tak jsem si ho také objednal. Aktuálně nejlevnější jsem našel zde za 3500 peněz na dobírku s dopravou https://www.vyprodeje24.cz/cerpadla-a-v ... _sQAvD_BwE Třeba to někomu pomůže. Až vyzkouším napíšu recenzi.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: čím vozíte vodu

#177 Nový příspěvek od Leo »

z FB

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: čím vozíte vodu

#178 Nový příspěvek od Pavel »

jotudle slezu mam zrovna taky

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: čím vozíte vodu

#179 Nový příspěvek od hobr »

Měl bych trochu strach při ježdění v kopcích - malý tlak na oj...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

LOJZEK92
Příspěvky: 102
Registrován: ned lis 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Olomouc

Re: čím vozíte vodu

#180 Nový příspěvek od LOJZEK92 »

FSDN píše: ned dub 03, 2022 8:37 am andre.marek , LOJZEK92 - moc díky za informaci. Přesně takhle jsem to nějak myslel že po sezóně to položím do regálu a nepřekáží a při občasném používání snad vydrží dost let. Koukal jsem že jsou dvě litráže toho čerpadla 180 a 260. To menší má výtlak menší než sání tj. 3/4 a větší má 6/4 sání i výtlak - jaké prosím máte ? Cena toho většího je ale dvojnásobná takže zvažuji to malé které se teď dá sehnat za 3500 Kč. Čerpat budu 3 výškové metry a délka sání bude od hladiny maximálně 5 m. Moje největší zdržování stejně nebude vlastní čerpání ale příprava a jízda pro vodu , je to téměř 2,5 km tam + zpět ale vody tam je zase dost - Labe.
Obě hadice mám coulové. Origo. Mám Granit 180. Dělám to přesně jak kolega - trocha vody do sací hadice a jede ,,natošup". Kámoš má na pohled podobné,ale ten má sání coulové a výtlak třičtvrtku. Ale mu to nasává perfektně bez jakéhokoliv zalévání. Zajímavé.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“