čím vozíte vodu

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

čím vozíte vodu

#1 Nový příspěvek od petr j »

já mám kubíkovou nádrž na kolech a čerpám kalovkou s hydromotorem. těch 1000 litrů to naplní kolem 2-3 minut
P1070556.jpg
P1070557.jpg
P1070558.jpg

Uživatelský avatar
dolls
Příspěvky: 561
Registrován: pon říj 22, 2007 9:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: čím vozíte vodu

#2 Nový příspěvek od dolls »

Máme to vyřešený úplně stejně ;-) .............až na to že místo kalovkou za 2 minuty to napouštíme samospádem z meliorace hodinu :smich:

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: čím vozíte vodu

#3 Nový příspěvek od petr j »

tak já mám pod oknama Římovskou vodní nádrž, takže meliorace využívat nemusím. těch pár kubíků vody, co jim odčerpám jim snad nechybí :)

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: čím vozíte vodu

#4 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,já sem si ji taky udělal pro ovce a když sem šel do kolně pro kalové čerpadlo co sem tam měl a nepoužíval ho snad deset let tak sem tam našel enom motor nevím kde se zmizlo a tak se to napouští ponorkou s potůčka u chalupy.Teoreticky by to bylo taky plné tak za 10 minut ale máme malý přítok tak se musí čekat .Musíme pod splávkem prohloubit pořádnou nádrž a pak to bude taky paráda.
Naposledy upravil(a) ola dne stř kvě 06, 2009 2:08 pm, celkem upraveno 2 x.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: čím vozíte vodu

#5 Nový příspěvek od petr j »

ola píše:.... když sem šel do kolně pro kalové čerpadlo co sem tam měl a nepoužíval ho snad deset let tak sem tam našel enom motor nevím kde se zmizlo a ....
já ti ho ale nevzal :shock: :)

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: čím vozíte vodu

#6 Nový příspěvek od olin »

Obrázek
Náprava mitshubishi???
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: čím vozíte vodu

#7 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,nemám vůbec šajny s čeho to je ale určitě je to s nějakého malého osobáka dostal sem to už tak jak je to od jedněch co to zdědili po otci a také nevědeli s čeho je to.Napřed sem si myslel že to bude slabé ale když sem nesehnal nic jiného tak sem to riskl.Původně sem si říkal že udělám aspoň dvoumontáž ale když se pořádně nafoukají kola tak to drží v pohodě a to se stím jezdí v tereně po pasínkoch.A dokonce,sem si všim až na těch fotkách že jsou na každém kole jenom dvě matky budu to muset hned napravit ať néni "tak dlouho se jezdí pro vodu až se kolo utrhne".
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: čím vozíte vodu

#8 Nový příspěvek od Blajda »

Budu mít lejtu na 2kubíky.Podvozek už mám,pro nádrž musím ještě zajet.Chtěl bych vozit vodu na zalejvání ale s tím plněním mám problém.Nejradši bych čerpadlo hnaný od vývodáku,ale o nic sem nezavadil.Akorát novýale to byly hrozný pálky.
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: čím vozíte vodu

#9 Nový příspěvek od 6911 »

mi jsme koupili tu vojenskou laminatovou nadrz na kolech a spokojenost obrovska

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: čím vozíte vodu

#10 Nový příspěvek od petr j »

Blajda: a nechceš zkusit taky tu kalovku ? honím to olejem z traktoru, mám tam třímetrový hadice takže vcelku k vodě došahnu, vezme to i bordel aniž by se co zničilo a tlačí to na plnej průměr CÉČKOVÝ hasický hadice. stačí ti na to hydromotor z Karosy co je na větrák chladiče, 2m lešenový trubky,1,5m dvacítky kulatiny a pásovina na vrtulku.... čerpadlo od vývoďáku jsem tenkrát zavrhnul, protože je problém se zalejváním koše, prostě to zdržuje

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: čím vozíte vodu

#11 Nový příspěvek od Blajda »

Až budeš mít dlohou chvíli tak to prosímtě nafot detaily.Kdes sehnal tu kalovku?jakou pásovinu na vrtulku?
Zetor 3011 a 6748

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: čím vozíte vodu

#12 Nový příspěvek od petr j »

když se podíváš na tu třetí fotku na začátku, tak tam něco vidět je. na tu dvacítku kulatinu jsem přivařil čtyři lopatky z pásoviný asi 100 x 50. ze shora je víko jenom s kusem trubky na místo ložiska zkrz, který jde ta hřídel k tomu hydromotoru.ve spodním víku je sací díra asi 50mm a vítlačná je u strany tou lešenovou trubkou. vůle mezi víky a boky a vrtulkou jsou tak 0,5mm, ale není to tak hajsavý. na druhé s elektromotorem mám vůli už přes 1mm a tlačí taky dobře. když tak písni, co chceš za detail a já ti to nafotím ale fakt na tom nic neni. nejvíc práce mi dalo sehnat ty tři dlouhé tlakové hadice - nechtěl jsem to spojovat z metrovejch
P1070594.jpg
P1070595.jpg
P1070597.jpg

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: čím vozíte vodu

#13 Nový příspěvek od Blajda »

Rozumím tomu dobře že ta kalovka je doma dělaná?obal + vrtule + hřídel?
Jestli jo a takhle to dává tak to je paráda.Máš na tý hřídeli ložiska nebo jak to je dělaný?
Zetor 3011 a 6748

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: čím vozíte vodu

#14 Nový příspěvek od petr j »

jo,je to samo domo. byla to taková rychlovka a slouží dodnes. měl jsem tenkrát vysázenejch asi 4000 stromků a za celé jaro nesprchlo, tak jsem musel jednat, než sázet za rok znova . je to bez ložiska,jen železo na železo. asi by tam trochu bronzu nebo silonu neuškodilo ale už to načerpalo za těch +/- 8 let nějakejch 48 000 litrů a zatím je to bez vůle, takže s tím nic dělat nehodlám :) asi tu máme nějakou mastnou vodu, že to tak drží :)

petr j
Příspěvky: 537
Registrován: úte říj 21, 2008 4:39 pm
Bydliště: Budějce

Re: čím vozíte vodu

#15 Nový příspěvek od petr j »

ještě něco, ten šikmej plech dole, pod tou stranou u vrtulky jsem tam musel dát dodatečně, protože mi to bralo ze dna písek a kamení a ty se mi zadírali do plastového kohoutu v tý nádrži ale normálně tam bejt nemusí

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“