Ifa vlek HW 60.11

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Jarda K.
Příspěvky: 71
Registrován: ned úno 14, 2010 12:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#16 Nový příspěvek od Jarda K. »

A náprava jednotlivě, jako když bych to měl porovnat tak je to na pevnost něco mezi 5tunovou a 7 tunovou nápravou ne ?

ŠT - 180
Příspěvky: 41
Registrován: pát úno 01, 2008 10:23 pm
Bydliště: mezi lány bolševiků
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#17 Nový příspěvek od ŠT - 180 »

Jak tak koukám do techničáku, tak to má užitečnou hmotnost pouze 5200kg. Na přední nápravu 4120kg a na zadní 3880kg. Ale jak říkám, ty gumový špalky jsou výborná věc.
Jinak 5t MV2-028, kterou máme, má na předek 3355kg a na zadek 3370kg.

Uživatelský avatar
Qěták
Příspěvky: 275
Registrován: úte říj 28, 2008 4:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#18 Nový příspěvek od Qěták »

Přináším foto drobného pokroku. Další pokrokem je, že vůz už brzdí :wink: , ale klíče jsou asi zarezlý a tím to špatně odbržďuje. Jinak 5t je proti tomuhle vleku hračka na pískoviště. Tohle je celkově mnohem masivnější. Kvůli tomu byl taky koupen a bude sloužit hlavně jako vůz na zem, suť apod.
Přílohy
DSCN5682.JPG
Deutz-Fahr ganz klar

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#19 Nový příspěvek od nabocklish »

Když bude jezdit pod bagrem nebo nakladačem tak bych určitě volil bočnice železné

Uživatelský avatar
Qěták
Příspěvky: 275
Registrován: úte říj 28, 2008 4:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#20 Nový příspěvek od Qěták »

Po přestávce způsobené mrazy jsme opět pohnuli s GO. Už jsou zapojená světla ( podařilo se nám sehnat orginál IFA ) a pořád natírám podvozek, už mě to začíná nebavit :smich: , je to nekonečná práce.
Přílohy
DSCN5694.JPG
DSCN5697.JPG
DSCN5706.JPG
Deutz-Fahr ganz klar

Uživatelský avatar
Martin90
Příspěvky: 1586
Registrován: pát lis 12, 2010 9:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#21 Nový příspěvek od Martin90 »

Pěkná práce. Teď tě to možná nebaví, ale až to bude hotový, budeš si říkat, že to za tu námahu stálo.
Zetor 8245 Turbo, Zetor 12145 Turbo, ZTS 16245 Super

Uživatelský avatar
Qěták
Příspěvky: 275
Registrován: úte říj 28, 2008 4:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#22 Nový příspěvek od Qěták »

Tak a GO je ukončena. Vlek byl na technický, a až na nějaký drobnosti jako plandající kabel pod vozem a chybějící štítek s rychlostí, prošel bez problémů. Technická je zatím na rok jako na autovlek, bude se to muset přetypovat na traktorový vlek, má s tím přetypováním někdo nějaké zkušenosti ? Ještě bych chtěl na čela dodělat červeno bílý šrafování, ale to až někdy jindy teď je vlek plnej hnojiva a osiva bude se teď potřebovat. Doufám, že bude dlouho sloužit, a je na něm vidět nepatrné zlepšení oproti původnímu stavu ze 1. stránky :D :smich:
Přílohy
DSCN5707.JPG
DSCN5709.JPG
DSCN5711.JPG
DSCN5714.JPG
DSCN5720.JPG
Deutz-Fahr ganz klar

Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#23 Nový příspěvek od Citron »

Pěkně jsi to udělal, ještě natřít nápravy ať nikdo nemůže nic říct :) , jinak jste mu ale napoprvý moc nanaložili, chce to dotížit a pořádně otestovat nosnost :)
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

Uživatelský avatar
Qěták
Příspěvky: 275
Registrován: úte říj 28, 2008 4:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#24 Nový příspěvek od Qěták »

Kdepak naloženej je pořádně. Za těma pytlema je nasypaný hnojivo, to ale není vidět na fotkách.
Deutz-Fahr ganz klar

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#25 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

pěkná práce 8) oproti fotce na první straně
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#26 Nový příspěvek od gbelec petr »

ohledně přetypování, mám HV 60.11 taky doma, ještě mě čeká rekonstrukce, ale k věci.. mám ji bez TP a STK, nemám ani papíry, měl jsem je sehnané( velký techničák + štítek) v čechách za 4000kč. než jsem je kupoval, byl jsem na dopravním inspektoriátě, a tam mi řekli že pokud to má ve velkém TP napsáno áutovlek, tak na to abych s tím jezdil na komunikacci za traktorem potěbumji vyjádření výrobce. vlek je z německa,než abych psal o vyjádření výrobci....velký TP jsem nekoupil,budu jezdit bez TP, jenom to pojistím...samozřejmě že bude svítit a brzdit...
na DI vůbec se nezajímali o to že je to jednookruhový brzd. systém, měl jsem i kopii velkého TP a nic, oni chtějí vyjádření výrobce...nevím možná je v ČR nějaká firma co se s tím zajímá ale nic laciného to asi nebude....
tak asi tak mé zkušenosti..tahám to za 6911..

Uživatelský avatar
Samm
Příspěvky: 6
Registrován: stř úno 29, 2012 9:00 am
Bydliště: Strakonicko

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#27 Nový příspěvek od Samm »

Zdravím,
mám stejný vlek a stejný problém. Na DI chtějí vyjádření výrobce nebo nějaké zkoušky. Vlek by se musel přepravit do Prahy a tam to snad někdo dělá, ale prý je to ranec. Chci se zeptat, zda jste již někdo postoupil někam dál ve věci přetypování z autovleku na vlek traktorový. Díky za případné informace.

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#28 Nový příspěvek od gbelec petr »

a co ten vlek postavit na papíry z 9 tituny české výroby.. narazit čítítek přinýtovat na vlek a hurá na evidenčku..
no u nás to ted funguje tak že borci z evidenčky jsou ochotni přijet domů na dvůr a udelat evidenčku na místě..
jediné co mě asi napadá jiný rozměr kol.. ale středy možná pasovat budou tak jedině sehnat celé kola..

Uživatelský avatar
Samm
Příspěvky: 6
Registrován: stř úno 29, 2012 9:00 am
Bydliště: Strakonicko

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#29 Nový příspěvek od Samm »

To už jsem taky měl v plánu, ale právě ty rozměry pneumatik se liší a taky si říkám, 9t zná snad každý kluk, aby se v tom nezačal nějaký chytrák vrtat.

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: Oprava Ifavleku HW 60.11

#30 Nový příspěvek od gbelec petr »

jo ale u nás to funguje tak že by to snad prošlo.. kouknou na pneu, kola, svítí, brzdí, štítek srovnají s TP a orazí to..

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“