Povinné pojištění - vlečky, dvoukolky, rozmetadla, samodomo

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviné ručení - vlečky, dvoukolky, rozmetadla, samodomo

#106 Nový příspěvek od bulanek88 »

Co já si myslím, a co jsem se tady dočetl, tak samodomo valník na silnici za žádných okolností nesmí, můžou akorát pracovní stroje nepodléhající registraci (horaly atd.) a ty museji mít technický osvědčení (kde je většinou psáno že po silnici směji jen prázdný). A tudíž všechno co je návěs/přívěs pro dopravu nákladu musí mít SPZ, podléhá evidenci a musí bejt tovární výroby.

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Poviné ručení - vlečky, dvoukolky, rozmetadla, samodomo

#107 Nový příspěvek od zdeník »

Pracovní stroj Ss není určen pro přepravu.
Ale pracovní přípojný stroj S ano.
K čemu by bylo rozmetadlo nebo sběrák bez nákladu.

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviné ručení - vlečky, dvoukolky, rozmetadla, samodomo

#108 Nový příspěvek od bulanek88 »

zdeník píše:.....
K čemu by bylo rozmetadlo nebo sběrák bez nákladu.
K převozu po poli, například malej podval na kulatý balíky, ten bez nakládacího ramena, nemá kotvení, takže nemůže s balíkama na silnici, ale prázdnej jo. Podle mě se vycházelo z toho, že to svozí na poli a po silnici to budou tahat valníky s SPZ.

Uživatelský avatar
cinkk
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 16, 2011 9:24 am
Bydliště: Hodonín

Re: Poviné ručení - vlečky, dvoukolky, rozmetadla, samodomo

#109 Nový příspěvek od cinkk »

Minulý měsíc jsem si pořídil samodomo třístrannou sklopku a u pojišťovací makléřky mi k zelené kartě poradili jaké číslo vyrazit na rám. Svití, brzdí jak má, odrazky tam mám, trojúhelník je na zadní sajtně, prostě jsem se snažil aby nikoho od policie nedráždil. Pár dnů zpátky mě zastavila hlídka od dopravky, zetorek sedumdesítka v pohodě, ale na sklopce jsme nestihl nalepit max. rychlost.
Tak mi domluvili :tyty: a jel jsem dál. :rally:

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3369
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Poviné ručení - vlečky, dvoukolky, rozmetadla, samodomo

#110 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Ono jde krom policajtů taky o to,co s tím když se šupne nějaká pojistná událost.
Vsadím všechny svoje boty,že když se např. o tvoji sklopku pocuchá auto za mega vinou jejího řidiče,veškerou škodu budeš platit TY.Osobně.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
bulanek88
Příspěvky: 495
Registrován: čtv úno 26, 2009 10:23 pm
Bydliště: Dušejov (Jihlava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poviné ručení - vlečky, dvoukolky, rozmetadla, samodomo

#111 Nový příspěvek od bulanek88 »

Tak se byl táta v tejdnu zeptat u ČPP za kolik by pojistili lis a horal r.v. 86 a 88 a každej za 450,-, prej by to muselo bejt starší jak r.v. 81 aby to bylo za půl, tak nevím kam tady na ty suprový ceny chodíte :-/

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Poviné ručení - vlečky, dvoukolky, rozmetadla, samodomo

#112 Nový příspěvek od duchodce »

Pro Jimmyho- pokud je vina na řidiči jiného vozidla tak si platí škodu on . Ty ale dostaneš flastr za to že se pohybuješ po silnici s neschváleným vozidlem . Ten výklad co si vynucovaly pojišťovny že tam to neschválené vozidlo nemělo co dělat /ono se jim hlavně jednalo o vozidla s propadlou technickou/ a tím by k nehodě nedošlo jim nějaký soud neuznal ale nevím přesně kdy to bylo.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Štítek+pojíštění

#113 Nový příspěvek od syncon »

Tak co myslíte že by to stačilo když karu za traktor :)


http://www.uszone.cz/bodyplates/eshop/0 ... bni-stitek
RS 09

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Štítek+pojíštění

#114 Nový příspěvek od honza461 »

Určitě,dej štítek a jsi z obliga. :)

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: Štítek+pojíštění

#115 Nový příspěvek od kahi »

myslíte že by to zabralo? kdybych si koupil ten štítek na svůj valník a pak udělat pojistku a nebo je to jednou nohou v kriminále?

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Štítek+pojíštění

#116 Nový příspěvek od honza461 »

při prvním pruseru -OBĚMA nohama v krimu a štítek tě nevyškubne. :)

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: Štítek+pojíštění

#117 Nový příspěvek od kahi »

no to jsem si právě myslel, sice průsery nedělám, ale znáte to samy jste opatrný a najednou pic rána ze zadu a všechno je včudu proto se bojím i vytáhnout traktor před barák. takže ten štítek je dobrej spíš jako novej co už štítek mělo atd...

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Štítek+pojíštění

#118 Nový příspěvek od Milhauss »

Je to spíše pro policii,ty se v tom moc asi hrabat nebudou,ale jak se něco stane je to v prdeli tak i tak,ale s tím se musí počítat. Kdo chce být v klidu,jedině všechno s TP a SPZ,nějaké štítky i když origo,moc tomu stejně nevěřím,to by si tam každej dal co kde najde a bylo by to

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Štítek+pojíštění

#119 Nový příspěvek od Šéďa »

Přesně tak, je to jen pro klid u nějakých obecních hlídek. V okamžiku průseru se vezeš. A ikdyž nezapříčiníš nehodu, ale jseš postiženým, tak ti jasně řeknou, že kdyby jsi dodržoval zákon, tak by jsi s daným vozidlem v tvém případě přívěsem na silnici nebyl a dopravní nehoda se nemusela stát. A pojišťovna od toho dá ruce pryč, protože jsou to její penízky, který by musela zaplatit. A každá pojišťovna má ve smlouvě napsáno: „Pojištění se vztahuje k jízdě schváleným vozidlem,“ Takže budeš mít štítek, uděláš pojistku a je ti to prd platný. Pokud s tím nejezdíš za humnama a musíš někdy vyjet na silnici, tak opravdu jedině s RZ a platnou STK.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Štítek+pojíštění

#120 Nový příspěvek od chuck77 »

Ahoj, vždycky mě to "pobaví", když někdo vyloženě lže kupujícím v inzerátech, že to má štítek a lze pojistit.......k čemu, když to nemůže bez SPZ na silnici???? to už nikdo neřekne :) ..........
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“