Fekal

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Fekal

#16 Nový příspěvek od FandaP »

Promyslím.

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Fekal

#17 Nový příspěvek od Pumpik »

K čemu si dospěl??

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fekal

#18 Nový příspěvek od hotday »

no, takze ak ste vy nenasli problem, tak ja hej!!!!
je tam naopak zalozena vyveva. lebo ak je to vyveva z 8000l fekala, co asi je a ta je taka ista ako sa montovala na V3S fekal, tak tam je opacny smer otacania kardana...
na 8000l fekale, je mala prevodovka, cim sa zmenia otacky kardana z traktora na opacne...
na V3S sa vyvodovy kardan toci opacne, ako na traktoroch, preto tam je len retazovy prevod.
je to problem, lebo v tom centralnom rotore su drazky na lamely frezovane pod uhlom, aby lamely boli zatlacane spat do rotora, lebo odstrediva sila ich vysuva.
riesenie: staci otocit vyvevu nahonom dozadu, pouzit retazovy prevod 1:2 (tak isto to bolo na V3S, len tam bola vyveva otocnena normalne (nahonom dopredu)), taktiez prerobit hadice do suda.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Fekal

#19 Nový příspěvek od FandaP »

A prodávající říkal, že saje dobře. :D

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fekal

#20 Nový příspěvek od PULDrapalik »

A prodávající saje pivko, :D

Karel T
Příspěvky: 35
Registrován: ned črc 05, 2009 7:59 pm

Re: Fekal

#21 Nový příspěvek od Karel T »

Podle fotky nejde poznat co je to za vývěvu. Staré 3000 l fekály měly vývěvu náhonem dotředu a řetězový převod. A když majitelovi nevěříš tak ho snad mužeš vyzkoušet

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fekal

#22 Nový příspěvek od hotday »

ja som to nenapisal preto, aby ma tu niekto vysmial, ale preto, aby som niekomu pomohol si vsimut veci, co si normal nevsimne, alebo s tym nema skusenosti...
ten kto to oceni, ten si to len precita, druhy aj okomentuje....
ps: vies co ti ja vsetko narozpravam, aby si to kupil??? si ani nevies predstavit...a trosku tam je podozriva aj ta cena...

Karel T
Příspěvky: 35
Registrován: ned črc 05, 2009 7:59 pm

Re: Fekal

#23 Nový příspěvek od Karel T »

Jestli to bylo na mě tak jsem se nikomu nevysmíval.Právě proto že se v tom nevyzná tak ho nepleť nepodloženými informacemi.

Karel T
Příspěvky: 35
Registrován: ned črc 05, 2009 7:59 pm

Re: Fekal

#24 Nový příspěvek od Karel T »

Na fotkách z Bazoše je vidět pohon vývěvy řetězem jak to mají staré fekály.Nádrž není originál.
Přílohy
6112946.jpg
6112945.jpg

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fekal

#25 Nový příspěvek od hotday »

Karel T: ale nie tebe!!!! ved ty si nic nepovedal...resp nenapisal...to bolo pre Fandu..

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fekal

#26 Nový příspěvek od hotday »

Karel T píše:Na fotkách z Bazoše je vidět pohon vývěvy řetězem jak to mají staré fekály.Nádrž není originál.
tak to je mozno iny typ vyvevy...doma som niekde videl aj prirucku, tak to pozrem tam, a hodim sem pripadne nejake foto...pre objasnenie...troska mi to nejde do hlavy...preco by potom davali tu prevodovku na 8300l fekal??? ked by tam stacil aj retazovy prevod??? ved retazou to je najjednoduchsie...tak???

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fekal

#27 Nový příspěvek od vasek775 »

jednoduší ano ale dela to vetší hluk kdyz tam ma ozubeny kola v olejovy lazni tak to bezi potichu a slysis pouze saní :(
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Fekal

#28 Nový příspěvek od FandaP »

hotday píše: ale nie tebe!!!! ved ty si nic nepovedal...resp nenapisal...to bolo pre Fandu..
Já jsem se Ti taky nevysmíval. Pokud to tak vyznělo, tak se Ti moc omlouvám. Děkuji za Tvůj postřeh.

Spíš jsem jen psal, co říká prodávající. Aoo, ta cena je taky podezřelá a už to prodává od února.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Fekal

#29 Nový příspěvek od nabocklish »

Ahoj, prosím radu od zkušenějších... pořídil jsem si CAS 10 na podvozku T148. Bude to jen na vodu. Mohu používat vývěvu na oplach strojů? Myslím zapnout vývěvu na výtlak a střikat třeba 3/4'' hadicí?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Fekal

#30 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Kdybys stříkal hasickou hadicej, tak jo , ale tlačit vývěvou a stříkat 3/4teční hadicej ? to teda nevím, nevím, vem si kolik vzduchu tlačí vývěva a kolik propustí třičtvrtka hadice, to by musel bít hodně dobrej přepoušťák ,aby přetlak odpustil, nebo horším případě se ti rozletí cisterna, záleží v jakým je stavu.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“