Vlek 3,5T

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Vlek 3,5T

#1 Nový příspěvek od Pumpik »

Dobrý den,chtěl bych se dozvědět nějaký informace o tomhle starym vleku.O kolik se dá přeložit?Od kdy do kdy se vyráběl.
A kdyžtak nějaký fotky v jakejch máte svoje 3,5tunky v barvách.
Jednu doma mám ale ta neí sklápěná na kliku a hlavně už něco pamatuje-špatný sajtny podlaha atd.mám jí na takový horší práce abych si neníčil 5 a 7tunu.
Ale měl bych možnost si za 25tku pořídit 3,5tunu i s SPZ.Pojede stim vůbec 25tka trochu?Abych všude jen nepodřazoval.
Předem díky za každou informaci.
Přílohy
Todle je ta naše.Máme jí opravdu jen na ty nejhorší práce.
Todle je ta naše.Máme jí opravdu jen na ty nejhorší práce.

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Vlek 3,5T

#2 Nový příspěvek od Pumpik »

Z 3,5tunou nemam za 25tkou skušenosti.Protože o žnich sem za tapíkem tahal 7tunu ale to nejrychlejší kvalt byla 1silniční :smich: .

davidof
Příspěvky: 353
Registrován: stř led 13, 2010 9:37 pm
Bydliště: Přerov

Re: Vlek 3,5T

#3 Nový příspěvek od davidof »

Tohle je origoš vlečka za Z 25,mohla se vyrabět tak hádam do roku 1965. Taky jsme ji měli,když maš nafoukany gumy tak 5 tun veme v pohodě,akorat na vyklopeni si musiš pozvat Železnyho Zekona nebo Arnolda aby utočil tu kliku a hlavně bacha na rohatku do ktere zapadá ta zápatka u kliky,musi mit dobry hrany jinak ti nebude držet vyklopena a po vyklopeni vytahni okamžitě kliku jinak ti to urazi ruky!Odkud jsi?

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Vlek 3,5T

#4 Nový příspěvek od Pumpik »

Tahle je právě sklápěná traktorem,proto pořizuju druhou ta bude udělaná pěkně,na obilí atd...
No já to pořizuju jen tak pro zábavu.Jinak na práci mám 6911 a za ní 5 nebo tu 7 jak sem už psal a ta 5tuna je taky nejaká stará ta z prvních a je klikou sklápěna a na ní když je třeba 6,5T tak je to docela makačka skopit :smich: ale dáseto.

No sem asi 5Km od Brandýsa nad Labem,jestli víš,tak v okolí je Kostelec na labem,Brázdim atd...Jinak bydlim ve vesnici Polerady

Uživatelský avatar
Tomcat
Příspěvky: 58
Registrován: úte pro 15, 2009 6:16 pm

Re: Vlek 3,5T

#5 Nový příspěvek od Tomcat »

Taky máme ůplně ten stejnej, jenom je tolik dojebanej, že nevím jestli to má cenu opravovat (poohýbaný rám, náprava ohlá, čepy vymlácené a stašně zrezlé). Ale svoji práci už taky udělala...

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlek 3,5T

#6 Nový příspěvek od bigles »

25tka ti s tim pojede dobře myjsme t os ti mtahli ejdnou plny hlinykdyž jsme si ot pučil ia šlo to dobře akorat tam byla zarezla rohatky vylitla mi z rukyklika a rozmlatila trojuhelnik a korbabyla dole taksme zas musle tocit nahoru

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlek 3,5T

#7 Nový příspěvek od zetor tomas »

Taky máme tuhle 3,5-ku. Nejvíc jsme na ní vozili 5t písku, ale to už má fakt dost.
Přílohy
P2250004 [1600x1200].JPG
Zetor 5945 a Zetor 6711

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Vlek 3,5T

#8 Nový příspěvek od Pumpik »

parádní 8)

Uživatelský avatar
vasek775
Příspěvky: 1113
Registrován: ned pro 27, 2009 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vlek 3,5T

#9 Nový příspěvek od vasek775 »

ja mel taky 3,5t vozil jsem na ní bez problemu 5tun sklapení jde dobre jen musís promazat ten hreben ale kdyz to poustis dolu tak to je mazec ta rychlost nejdriv jsem na zadní naprave utrhl naboj kdyz jsem s ní zapadl a nakonec mi upadla oj na manipulaci kolem baraku je idealní ja jsem ji tahal plnou hnpje za RS a do kopce na 3 jen jse zvedal tak si myslím ze 25ka to utahne v pohode :)
Mám Zetor 6211,6718 ,nakladač Mikrus, vlek 8tuna,Fabia 1,2tsi a ted Oktavia III DSG kolka gladiator X450L a dalsi bordel co překáží u baráku

Uživatelský avatar
pepan
Příspěvky: 78
Registrován: stř říj 22, 2008 8:06 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vlek 3,5T

#10 Nový příspěvek od pepan »

Pumpik píše:Tahle je právě sklápěná traktorem,proto pořizuju druhou ta bude udělaná pěkně,na obilí atd...
No já to pořizuju jen tak pro zábavu.Jinak na práci mám 6911 a za ní 5 nebo tu 7 jak sem už psal a ta 5tuna je taky nejaká stará ta z prvních a je klikou sklápěna a na ní když je třeba 6,5T tak je to docela makačka skopit :smich: ale dáseto.

No sem asi 5Km od Brandýsa nad Labem,jestli víš,tak v okolí je Kostelec na labem,Brázdim atd...Jinak bydlim ve vesnici Polerady
Já jsem si myslel,že ty slamáky na podvozkách z rumunskejch vleků jsem už viděl.Jsou ze Státního statku Klíčany,viď?

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Vlek 3,5T

#11 Nový příspěvek od Pumpik »

Sry že jsem neodepsal.No hele já nevim odkud jsou.Už nějakou dobu se motám kolem zemědělství tak mi děda dal takovíhle poklady ale jestli chceš zeptám se ti.Ale vim že je to takhle originál no a má to sklápnění do všech stran.

Hele hoši dneska sem jel pro králíkárnu a jel jsem kolem souseda měl jsem už vičíhnutou 3,5T klikou sklápěnou děda mi řikal že před 40 lety :D jí dostal za škodovku a rozvážel sní po bejkárně krmení pro dobytek.
No tak sem zastavil a dal se ze sousedem do řeči.(je tu novej a ten zchátralej statek dává do pucu) no a nějak došla řeč až k mojí 25tce tak sem mu o tom povídal a dostali jsme se i k originálnímu vleku za ní tak mi řek že když sem do toho takovejhle blázen tak at si já vezmu než si to rozmislí tak sem jí hned vytáhnul a už jsem mazal domů.
Tady je pár fotek.No kola jsou potřeba noví nevim jestli brzdí a chybý u ní domeček na to sklápění ale ten už vim kde sehnat no a pak taky ta ohlá oj ale to je snad tak všechno.Omlouvám se za ten nepořádek ale jak sem jí dovez tak taková je. :)

No a přihodim fotky i jinech mějch valníků který parkuju za barákem.

Všechny ty valníky mam tak na půl zdědou ale za 3,5 tuna co sem dotáh ta je moje.Takže na ní až bude čas tak se vyblbnu ale nejdřív musim dát 25tku do laku.
Přílohy
No a když jsem šel už spátky domů blejsknou sem i OSP
No a když jsem šel už spátky domů blejsknou sem i OSP
No neni to nádhera?:D
No neni to nádhera?:D
válce,dají se napustit i vodou ale já je tahám prazdný aby ji 25tka utáhla a přikulujou dobře i prázdný takže nemam důvod je napouštět.
válce,dají se napustit i vodou ale já je tahám prazdný aby ji 25tka utáhla a přikulujou dobře i prázdný takže nemam důvod je napouštět.
Snímek 016.jpg
Snímek 015.jpg
2 rumun a vedle něj vlek 3,5T bohužel je sklápěnej traktorem.
2 rumun a vedle něj vlek 3,5T bohužel je sklápěnej traktorem.
no a tohle byl vlek za teru a ted sem ho tam postavil jen aby nepřekážel na dvře.
no a tohle byl vlek za teru a ted sem ho tam postavil jen aby nepřekážel na dvře.
Snímek 012.jpg
vemu to zleva vlek za pragu V3S,rumun,kára domací výroby která uveze 2,5T bez problému ale odveze i přes 3T ale to pak všude za 2 za 3 a u každy díry brzdit,no a u konce je vlek 7T koupil jsem ho za 1500Kč sajtny se na to ohybali a upadávali za jízdy tak jsem je uříznul a nakoupil a odvozil jsem sní 20 hranatejch balíků pro koně vejde se na ni 5 za sebou na šířku a to sem dával 2 na sebe takže na 2 otočky bylo 20 balíku v seníku :)
vemu to zleva vlek za pragu V3S,rumun,kára domací výroby která uveze 2,5T bez problému ale odveze i přes 3T ale to pak všude za 2 za 3 a u každy díry brzdit,no a u konce je vlek 7T koupil jsem ho za 1500Kč sajtny se na to ohybali a upadávali za jízdy tak jsem je uříznul a nakoupil a odvozil jsem sní 20 hranatejch balíků pro koně vejde se na ni 5 za sebou na šířku a to sem dával 2 na sebe takže na 2 otočky bylo 20 balíku v seníku :)
Tady je fotka vleku kterej se tahaj za pragou V3S.A za nim je videt vlek 3,5T tzv ,,rumun''
Tady je fotka vleku kterej se tahaj za pragou V3S.A za nim je videt vlek 3,5T tzv ,,rumun''
Snímek 009.jpg
Pneumatiky pudou nové-no nové ty ojeté co děda dal pryč ze svojí avie 30 mají tam bejt 7.50 ale avie má 6.50 prej tam pasujou a já to neřešim alespon se na ten valník neboudou muset ty břemena zvedat tak vysoko a navíc bude to minimální rozdíl...
Pneumatiky pudou nové-no nové ty ojeté co děda dal pryč ze svojí avie 30 mají tam bejt 7.50 ale avie má 6.50 prej tam pasujou a já to neřešim alespon se na ten valník neboudou muset ty břemena zvedat tak vysoko a navíc bude to minimální rozdíl...
To už bylo na korbě.
To už bylo na korbě.
Ohlá oj a chybí ruční brzda. :(
Ohlá oj a chybí ruční brzda. :(
A tady je ta moje vysněná 3,5tunka co sem dovez
A tady je ta moje vysněná 3,5tunka co sem dovez
A tady je vidět věechna ta opičárna z dálky. :D
A tady je vidět věechna ta opičárna z dálky. :D
Snímek 003.jpg
Snímek 002.jpg
No to je 5T klikou sklápěná
No to je 5T klikou sklápěná

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Vlek 3,5T

#12 Nový příspěvek od Pumpik »

čus,hele kde najdu u tý nový 3,5 tuny výrobní štítek?Co naní řikáte?No a je to vůbec ta Brandýská neni to nějaká to polka?No já nevim ve valníkách se moc neviznám :(

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Vlek 3,5T

#13 Nový příspěvek od FandaP »

Pěkná 3,5 tunka. Je na ní trochu práce, ale zdá se celkem v pořádku. 8)

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Vlek 3,5T

#14 Nový příspěvek od FandaP »

Ještě k těm pneu - jak píšeš rozdíl 6,5 a 7,5, tak to je šíře pláště, nikoliv průměr nebo výška, tzn. Pokud tam dáš kola z Avie, tak bude stále stejně vysoká, jen kola budou užší.

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Vlek 3,5T

#15 Nový příspěvek od Pumpik »

Jo ahá,no díky :) už sem se do těch čísel a vejšek či šířek trochu zamotal,protože tedkon schánim pneumatiky jak na zetora 25 tak i na 6911 a ted ktomu všemu přibyla i 3,5 tunka.
No nejvíc mě štve,že nemá dole ten domeček v kterym je to zpřevodovaný aby to sklápělo jak sem psal no :( musim ho sehnat.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“