Vlek za japonce

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Georgg
Příspěvky: 470
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Vlek za japonce

#1 Nový příspěvek od Georgg »

Nazdárek,kluci hoďte sem fotečky jaké máte vlečky za malotraktory,chystám se koupit Iseki a nevím jestli bude lepší vlek udělat nebo koupit a jestli koupit tak jaký? Napadá mě bržděný dvounápravák za os.auto

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Vlek za japonce

#2 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...ISEKI je široký pojem . Kolik koní ?

Zetor15
Příspěvky: 895
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Vlek za japonce

#3 Nový příspěvek od Zetor15 »

Vykon neni az tak dulezity spis vaha a rozmery traktoru...

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1137
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Vlek za japonce

#4 Nový příspěvek od saano »

Traktorov je XY a taktiež aj dvojnápravových vlekov.

Stačí di len vybrať

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16042
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vlek za japonce

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Ondráš 83 má velmi pekne spravené vleky, svoj aj bratov.
Ja ťahám bežnú O1 brzdenú - toto je kubík štrku, podla váhy na nakladači Obrázek Obrázek
Ale je to len z pohodlnosti že to prepínam medzi autom a traktorom. :pohlavek:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Vlek za japonce

#6 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Zetor15 píše: stř úno 14, 2024 9:52 pm Vykon neni az tak dulezity spis vaha a rozmery traktoru...
...a myslíš , že to u japonců nesouvisí ?

Zetor15
Příspěvky: 895
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Vlek za japonce

#7 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak samo ze taky trochu jo a urcite jsem tim nechtel nijak podrazit vas prispevek. Ale hlavne u novejsich traktoru neni problem aby traktor se stejnou vahou a velikosti byl nabizen ve verzi 25koni a 55koni a to pak clovek tezko pozna jak je velkej a tezkej. Ten vykon maji hlavne pro pridavne naradi a ne aby mohli tahat 5t vlek.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Vlek za japonce

#8 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...kdyby zadavatel napsal konkrétní typ , který má v merku , mohla debata vypadat jinak . Možné je taky to , že koupí něco úplně jiného , nebo nekoupí vůbec nic a víc se tu neukáže ...

martin.mikusek
Příspěvky: 64
Registrován: ned lis 13, 2022 9:15 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Vlek za japonce

#9 Nový příspěvek od martin.mikusek »

Já mám ISEKI TA 275. Tahám 2.7t dvojnápravu bržděný co jsem měl za offroadem, ale toho jsem žel bohu hodil ze srázu, ale to je jiná písnička. Po rovině pohoda, v mokrém svahu cca 15° to včera nešlo, ani když jsem na něm měl jen tunu (+vlek cca 450kg) :-)

Co je problém je že mi zavazí ramena. Tahám na kouli která slouží jako čep na klasický vlek. Když dám ramena nahoru, šlo by to, ale zase páka brzdy vleku koliduje i tak. Když je dám dolů, tak vcelu vpohodě, ale poloměr zatáčení je dost omezený. Dá se tahat těžký vozík v trojuhelníku v trobodu? Uvažuju to koupit, ale mám obavu, jestli to bude dostatečně pevné.

Jinak sklopka by se hodila :-D

honzaPP
Příspěvky: 735
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Vlek za japonce

#10 Nový příspěvek od honzaPP »

Jasně,že se to dá. Ale to se dá lecos. Čím blíž je závěs k zadní nápravě, tím líp....pro všechny zúčastněné :smich: Když pominu, že ty síly se na traktor přes trojbod přenáší úplně jinak, tak u dvojnápravy to sice až tak nehrozí,ale ramena na japoncích mají nahoru plovoucí polohu..... takže když vozík špatně naložíš nebo se ti někde pěkně zhoupne, tak oj poletí k nebesům.....za mě je to hovadina.

Já tahám za japoncem tohle:


Nejvíc co jsem vezl byl kubík betonu,vyjel jsem všude,ale už mi to přišlo pocitově dost. Taky když jsem měl kravskej uleželej hnůj i s čepicí tak už to bylo až až. Samosebou,že na zvednutí 2,5t můžu zapomenout. Už tak se to celý kroutí jak had když je to pořádně naložený :smich:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zkoušel jsem i alternativu,ale moc mi to neštymovalo :smich:

Obrázek
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16042
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Vlek za japonce

#11 Nový příspěvek od oco13 »

Teraz som to dával na ksichtoknihu
Obrázek
ten vlek mal 1200kg, traktor 1500kg, dvojmontáž 4x4 a nedal to , o dva roky som to isté skúšal s japoncom čo ma 1850kg a tiež to nedal. Takže nie je ťahanie ako ťahanie . :-/ Chodím inou cestou a vyleziem ale ltt. :typek:

Zetor15
Příspěvky: 895
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Vlek za japonce

#12 Nový příspěvek od Zetor15 »

Tak u vleku je zaklad rozdelit to na autovleky kde je pocitano s minimalnim zatizenim zavesu a traktorovy kde se pocita se zatizenim oje a tim i dotizeni traktoru. Kdyz tahnu auto vlek tak tu v jednom lesnim kopci mam dost problem s vahou kolem 2t a kdyz zaprahnu delany traktorovy vlek kde je pri vaze vleku 2t cca 500kg vaha na oj tak ten kopec vyjedu i bez uzaverek a po desti. Traktor 4x4 vaha 1300kg. Pokud to same zaprahnu za traktor s vahou 1800kg tak vytahne oba vleky bez vedsich problemu. Takze nezalezi jen na traktoru a vaze ale i na konstrukci vleku a samo pneumatikach a hlavne nezapominat na brzdy.

ibanez5
Příspěvky: 1611
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Vlek za japonce

#13 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ja taham za Iseki totoť

Obrázek
Nápravu mám posunutou do zadu schválně kvůli dotiženi traktoru. Vezl jsem vlečku plnou hnoje. Traktor to v pohodě utahl,ale s prutkého kopce bych s tím nejel,vlek nemá brzdy. Na to bacha. Jinak je to bývalý karavan :vysmech: :vysmech: :vysmech: :vysmech:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4477
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vlek za japonce

#14 Nový příspěvek od Peter768 »

Váha vleku na oje, a teda na zadnú nápravu je dôležitá aj pri cuvaní. Na sa tu zabúda. Potom ak sa koleso vleku dostane do jamy, tak je docúvané.

Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 390
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vlek za japonce

#15 Nový příspěvek od Laslou »

Obrázek
Já tahám toto :) utáhnout to problém není, ubrzdit to, to je větší problém.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“