Semiho sklápěčka

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
semij
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 25, 2015 7:55 am
Bydliště: Dobříš

Semiho sklápěčka

#1 Nový příspěvek od semij »

Přidávám sem svůj sklápěcí vlek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Rozměry korby cca 180x250cm, výška cca 60cm, ohnuto ze dvou tabulí 2mm plechu. Centrální trubka je 160x5 a k ní je vzadu I100 s čepy 30mm jako pant. Na korbě je uprostřed nosník I100 a na kraji jekly 100x40x2. Dimenzování je dané tím co jsem sehnal. Náprava byla zadní hnaná z tranzita, vyříz sem diferák a nohavice zavařil do jeklu udělaného ze dvou L 100x100x8. Pístnice byly původně zelené jako JD, tipoval bych to na otevírání komory lisu na kulatý balíky ale nevím. Zkoušel sem naložit hlínou, pokud je zarovnaná po okraj tak to ještě sklopí, čepici už ne - ale mám to hlavně na dřevo a vše ruční nakládání, takže žádný kvalty. V plánu mám ještě blatníky, aby to líp vypadalo na silnici. I když pokud by mě už zastavily chrániči, tak to bude asi jedno :pistol: .

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2619
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Semiho sklápěčka

#2 Nový příspěvek od murár »

Pekná vlečka 8) Máš pravdu že tým chraničom keď ťa budú riešiť :pohlavek: bude úplne jedno či je to z blatníkmi alebo bez :D

semij
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 25, 2015 7:55 am
Bydliště: Dobříš

Re: Semiho sklápěčka

#3 Nový příspěvek od semij »

Tak sem přišel na to jak zvětšit sklápěcí sílu. Pístnice mají tyč prům. 45mm a já počítal že maj píst alespoň 55mm. Ale když jsem jednu rozdělal, tak na konci pístní tyče byla jen zarážka. Takže průměr pístu byl těch 45mm a proto byla síla malá. Jsem si jistý že to tak bylo už z fabriky. Protože trubka je uvnitř hlaďounká, dodělal jsem na konec píst s manžetou 60mm, takže sklápěcí síla se zvětšila asi 1,8krát, a to už je úplně v pohodě na fůru hlíny s čepicí.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“