BSS 10.08 GO

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: BSS 10.08 GO

#31 Nový příspěvek od murár »

Niekto si povie veď to je len vlečka ale koľko to stojí času, námahy a peniazi aby to vyzeralo k svetu. 8)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#32 Nový příspěvek od Bellian »

lukisek 099 Díky :) základ byl Colorlak synorex primer S2000 15Kg balení. Kolik jsem toho spotřeboval nvm. Celkem 30Kg, ale dělal jsem i jiné věci.

Vrchní šedá Mipa PV 265-70 RAL 7012 9kg

Střibrná je pro vysoké teploty (mám s ní kamna a ty jsou do červena a drží), mám toho doma pár kg. Nechtěl jsem vlek jednobarevný, tak jsem něco střiknul s ní.

Na dřevo jsem si nechal namíchat u nás v Barvy Šoukal základ a vrchní (lesk, pololesk neudělal hladkou vrstvu).

Na podlahu šla opět dvousložková barva, ale označení nvm, průmyslový Hempel.

Jinak barvy jsem dlouho řešil je to hnus, když to člověk nechá otryskat a rozebere, tak dám za barvu raději nějakou korunu navíc a budu doufat, že to chvíli vydrží.

murár no je to boj, většina lidí se diví, co tam tak dlouho dělám.


pár fotek korby.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zde je vidět jak zadní čelo špatně sedí, protože jsem panty navařil o pár mm bokem.

Obrázek

Dovnitř jsem musel našroubovat pásovinku, aby mi to sedělo alepoň vrškem.

Obrázek

Zapuštěné šrouby, aby to při vklápění co nejméně chytalo. Na panty jsem použil taky imbus s půlkulatou hlavou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Až sesadím vlečku, tak drobné oděrky způsobené montáží zaťukám barvou. Ještě nakoupím plastové krytky na matky šroubů, co jsou z venku vleku. Celkový pohled na korbu se mi líbí 8) .

Pořád si lámu hlavu jak udělat šrafování na předním a zadním čele. U 7t je to takto, ale tam jsou karháky na bokách.

Obrázek

Někdo to řeší takto, ale to se mi moc nelíbí. Nějak mi tam ten reflexní pásek neladí.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: BSS 10.08 GO

#33 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Diky za odpoved. No a kdyz jsi daval zaklad sinteticky a nato dvouslozku vrchni neudelalo to nic? Me se to jednou zkrabatelo uz se mi to nechtelo odstranovat nechal jsem to tak, dlouho na vyschnuti a pote znova zatrel. Slo o disky na nejakou vlecku tak sem to neresil. Naty bocnice si nechaval teda michat taky dvouslozku? Diky

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#34 Nový příspěvek od Bellian »

Právě z toho jsem měl strach, takže jsem to řešil přimo s technikem od Mipa a ten mi řekl, že je to v pohodě a můžu to tam dát. Ono není dvousložka jako dvousložka. Ten záklád je ješťe odolný proti teplotě, takže když jsem tam pak vařil na předek ty tři účka co drží čelo, tak základní barva drží a vrchní se mi teplem zkroutila.

Tu na dřevo vyfotím štítek co to přesně je, ale dvousložka to není.


PS: jen při natírání štetcem se mi nedařilo doílit tak hladký povrch, jako když jsem to stříkal.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: BSS 10.08 GO

#35 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Ok dobre diky. Tady umi namichat i sintetiku v RAL odstinech tak uvazuju co nato drevo pouzit.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: BSS 10.08 GO

#36 Nový příspěvek od pepanek »

Mám už novou i starou zkušenost s obyčejnou základní syntetickou barvou. Po nástřiku acetonky nebo dvousložkové vrchní se skrabatila a byl to hnus , který šel snadno dolu.
Minule držáky blatníků, dvojsložkový vrch a na některých místech se to pokroutilo. Na větší věci dávám základovku , plnič dvousložkový, na to vrchní barvu a nic to nedělá. Ten Plnič to pěkně vyhladí, rychle uschne a nic se nezkrabatilo a pěkněn schne vrchní barva.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: BSS 10.08 GO

#37 Nový příspěvek od ota »

Kluci a proč když už se s tím fakt děláte, dáváte syntetickej základ? Proč nezvolíte ten grunt tak jak má být. Dvousložku základovku buďto polyuretan, nebo epoxid a na to můžeš hodit co chceš. Syntetikou už nenatírám skoro nic. Teď jsem se naučil těma dvousložkama a nemám nikde problém. Akorát ty sajtny co jsme teď koupili jsou základem syntetikou. Tak na to dáme válečkem vrch syntetiku. Je to dřevěné. Firma co sajtny vyrábí to stříkne pak celé syntetikou. Co už dáme i vrchní. Ale šasy bude základ dvousložka epoxid a vrchní dvousložka polyuretan. Už doma jsou připravený. Už se k tomu šasy nechci nikdy vracet se stříkací pistolí. 8)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#38 Nový příspěvek od Bellian »

U měl byl důvod ten, že když to vyšlo z tryskárny (vzimě) tak to hned střiknuli syntetikou, aniž by nad tím uvažovali a mě to nenapadlo, že to hned nastřikají.
Původně jsem to měl v plánu jak píšeš. Proto jsem dlouho zjišťoval, jestli je ten syntetickej základ takovej prů.. nebo ne. Jak píše Pepanek, i nad plničem jsem přemýšlel. Ta Mipa barva se při druhé vrstvě krásně zalila a udělal hladký povrch. Nikde nic se nekrabatilo.

Barva na bočnice:
Obrázek

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: BSS 10.08 GO

#39 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Diky. At se dilo zdari. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: BSS 10.08 GO

#40 Nový příspěvek od ota »

A ta cena 520 Kč/ jeden litr to je fakt? Tyjo to je pálka! To bude asi tou ,,novou recepturou"! To i polyuretan je za polovic. Akorát problém je u polyuretanu, že by se měl aplikovat v případě syntetického základu na ,,vyzrálou barvu". Nebo jak udávají ,,vyzrálej nátěr". A to by asi nedělalo dobrotu.
Kluci jestli chcete pro své miláčky opravdu to nejlepší v základu co mám vyzkoušeno a dostupné a fakt dobré ja základ Axapur primer 2008. To ja na vyzrálé nátěry jako syntetika, nebo rovnou na opískované předměty, dobře se stříká i v silnější vrstvě, dobře drží a rychle schne. Ja lehce brousitelný, něco jako slabší vratva plniče. Dobře se s ním pracuje, nastříknu si základ, lehce přebrousnu, nastříknu plnič a vybrousím, znovu tímhle základem jen lehce a přebrousnu a pak už aplikuju vrchní barvu. Drří to uplně na všem. 8)
Ééé ještě jsem zapoměl, u těchto dvousložkovejch barev je hrozná výhoda, že můžeš skladovat dlouhou dobu a nic to nedělá. Když nedáš tužidlo, je to pořát v pohodě. Tuhle jsem vyštrachal kýbl s polyuretanem a stojí tam v rožku 5 let a jen jsem zakvedlal klacíkem a barva jako fík. Žádné škraloupy, kousky nic. Trošinku jsem si nabral, kápnul si tužidla a ponatíral co bylo třeba. Druhý den nelepkavé v pohodě. Kýbl uklidil na svoje místo. 8)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#41 Nový příspěvek od Bellian »

Vlek se začíná chýlit ke konci. Sesadil jsem ho a postupně dodělávám drobnosti.

Vytvořil jsem pomocné stojky a na ně to zvedl čelákem, na druhé straně kočka. Snažil jsem se, aby to mělo stabilitu a to se podařilo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Obrázek

Umístění tyče na tahání.

Obrázek

Nakonec jsem ji přetřel, řeci jen ta žlutá nevypadal. Teď je to mnohem lepší.

Obrázek

Bedna na nářadí a kurty. Kurty asi nakoupím nové, ať to vypadá 8) .

Obrázek


Jinak info pro t y co nesledují Srdcovou 25, tak jsem byl nakupovat, jednou z toho budou veterání. Budu muset někde obkreslit kozlík, jak vypadal.

Obrázek

Jeden vlek sotva dodělám a dva koupím :smich: :smich: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: BSS 10.08 GO

#42 Nový příspěvek od ota »

Včera ksem byl se synem stříkat sajtny na tu naší 3,5 tunku. On je vzal 1x štětkou a válečkem a včera jsem to nahulákal pistilí. Teď jen vzít vlečku a nastříkat rám a korbu. Není potřeba na ní nic velkého dělat. Jen nějaký držák na rezervu, kvůli technické. Barva je doma. Možná zkusím spodek nastříkat tou vodičkou co jsem tuhle koupil. Je to jakási vrstva na rez mezi základovku.
Ty 3,5 tunky v dobrém stavu moc nebývají. Nám se ji povedlo koupit i s papírama. No tak 3 roky naspátek. Ale měla špatné sajtny. Tak na technickou dostane nové a i nástřik rámů. Aby byla zase ,,fajfka".
Ale Z 25 nám stůně. :( Bude to asi větší oprava. V druhém válci se objevila voda. Chtěli jsme tuhle jet ven a motor se nepřetočil. Tak syn vyndal vstřiky a z válce u kabiny lítala voda. Tuhle jsem jel do lesa a bylo málo vody v chladiči. Dolil jsem a jel. Celý den v pohodě. Doma koukám voda neubyla. Za asi 10 dnů sedl syn a už nenastartoval. V chladiči zase chyběla voda. No co se stalo nevíme. No možná by mohla být vložka špatná, prorezlá. Do oleje se voda nedostala. Zatím jsme to nezkoumali, nebyl čas. Smykovat musel Super. Však si trochu pojezdil zase. 8)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#43 Nový příspěvek od Bellian »

Už se to blíží ke konci

Udělal jsem klíč na matku pro hubici na závěs, ale je to moc veliké a špatně se stím manipuluje :D
Nakonec jsem ji ještě projel soustruhem, přeci jen sváry při vaření natupo mi na vzhled moc nejde.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Oprava SPZ, nechtěl jsem, aby mi ji vyměnily. Tak jsem nechal vypálit čisla z tl.3mm a postupně znova přes ně vyklepal.

Obrázek

Obrázek


Tyčka se mi prostě moc líbí ;-)

Obrázek

Ještě dodélat elktriku pro boční obrysovky, zajistit hevery a upravit řetěz na ojeti. A může jít ven. Ještě bych tam chtěl napasovat hasičák.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#44 Nový příspěvek od Bellian »

Tak jsem vlek 5.5 konečně vytáhnul z dílny :potlesk: :potlesk: . Bohužel jsem neměl 7245, tak musela 25.

Původní stav

Obrázek

No co dodat, je to krasavice, jsem spokojen s výsledkem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


24.12.2001 jsem začal a skončil 5.5.2023
Času jsem na tom strávil moře, zejméná přes zimu. V létě byla většinu času pod plachtou venku. Došlo ke kompletnímu rozebrání, otryskání a nastříkání. Korba má nový plech, elko dokola a byli přidáný výztuhy pod podlahou. Pŕidal jsem bednu na nářadí a nakonec jsem hasičák umístil nad bednu a ne dovnitř, pokud by byl potřeba, ať člověk nemusí hledat klíče. Kola zůstala dvě původní a dvě nová. Rezerva nic moc. Do všech ráfků jsem vevařil kulatiny proti poškození hrany ráfků a kryt ventilku. Do rámu jsem doplnil tyč na tahání.

Obrázek

Tady ještě detail dorazu zadnního odpružení. Spodní miska drží na šroubu, co stahují pružiny, dá se oddělat a upravit. Nechal jsem ho delší, kdyžtak zakrátím dle potřeby.

Obrázek

Obrázek


No co dodat, montelně to na práci není :D :D . Mám sice teď odvoz z pily, kde by se mi mi hodila, ale ještě nejsem smířen s tím, že mi vidlemi podře podlahu. Letos na sraz k Martinu Havlíčkovi zřejmě nepojedu Z25, ale vezmu 7245+tetno vlek. A pak ji teprve vezmu do lehkého provozu.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: BSS 10.08 GO

#45 Nový příspěvek od sita »

krasna prace! Ja se budu muset casem po nejakym vleku taky poohlidnout. Mam jen navesy, s tema se sice dobre manipuluje, ale neni to ono kdyz se jede nekam dal...

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“