BSS 10.08 GO

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

BSS 10.08 GO

#1 Nový příspěvek od Bellian »

Věřím, že toto je již poslední vlek co budu opravovat, stejně jako jsem věřil u 5t a pak 7t :) :) . No vlastně ne, mám ješte BSS 5t, ale ta bude leštěnka, ale to až na důchod, nejprve dám dokupy všechny Z25 co mám doma :vysmech: .


Koupil jsem v létě 2021 BSS 10.08 z družstva (cca 70km), s dopravou mě vyšla na cca 35 tis. Což je slušná cena, chtěl jsem sice 9t, ale nepodařilo se mi nic sehnat do 50tis.
Na první pohled nebyla vlečka ve špatném stavu, ale jak sami víte, jakmile ji dovezete domů, všimnete si věcí, které jste předtím neviděli :pistol: .
Základní rám celkem rovný, zbořená jen zadní příčka. Korba mám dvě příčky prohnuté, bočnice jsou na výměnu. Oje prohnuté a vařené, kola 2 na vyhození a dvě ještě použitelné. Vzduch léta nepouživaný, majlery tečou, zkrátka klasika. V techničáku zapsána alternativní pneu 12,5-18. Což jsem rád, jsou o dost levnější než 14,5-18
Nahradí 7t, která slouži hlavně pro převoz dřeva, občas kamení, žádný každodenní provoz. Je v plánu rozebrat do šroubku, opravit co je třeba, nastříkat barvou a zase poskládat. Většinu věci budu dělat sám, nákupy jen nutné věci. Budu psát hodiny strávené prací a peníze do ní vložené.
Časově uvidím jak to půjde, nemám pevný termím a 7t je v provozu. Po opravě půjde asi 7t z domu.

Tak dost řečí a pustíme se do představení krasavice :jazyk: .

Před nákupem:
Obrázek

Doprava domů:
Obrázek

Parkování jak jinak než v dřevo garáži, ať si zvyká.
Obrázek

Odpočívala nějaký ten pátek, až přišel první náklad, no couvání na pár centimetrů od plotu s 25, kdy člověk nevidí pořádně dozadu a vlek je širší než jsem zvyklí, nic moc :pohlavek: . 25 v kopci brblala, že se na to může... tahat takovou krávu. Z kopce jsem zase trochu mrchtal já, protože jsem měl obavy, že se to na louce se mnou urve.
Obrázek

Nakonec opět do Vánoc jen stála. Ale pak přišla hurá akce, jestli chci, tak mezi svátky nebo hned po Novém roku, mě otryskají rám. Nečekal jsem to, ale pustil jsem se do toho, protože představa flexky, kartáče a zimního počasí mě vůbec nelákala.

24.12. se oteplilo tak hurá ostříkat rám vapkou.
Obrázek

Po ostříkání koukám, že ten rám není úplně echt gold.
Obrázek

Obrázek

Zároveň jsem si uvědomil, že to držení korby je jak na 9t. A zadek ten je vařený taky. Očividně to někdo zveddal zajištěné a asi vyrval držení z rámu, proto to předělali na trubky.
Obrázek

No co se dá dělat, vybrousit vyvařit u 7t jsem uřiznul část zadku a dělal nový.
V dílně jsem rozebral co šlo a opět ven. Zlatý čelák, opět jen chválím a stejně tak i 7245 radost s ní jezdit. Čepy samozřejmě nešli všechny vymlátit, tak se řezalo.
Obrázek

Je to jak lego

Obrázek

Obrázek

Tady jsem si taky užil svoje, třmeny nechtěli povolit, zkrucoval jsem i tu 20mm kulatinu. Nevíte proč tam není jemný závit?

Obrázek

Čas už docházel, takže práce po tmně.
Obrázek

V tryskárně to bylo jako když plivne a jám mám dílnu plnou :D
Obrázek

Největší praskliny se povařily, ať to má trochu kulturu a nakonec na to šla základní barva.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

V mezičase kdy byl rám mimo, jsem kuchnul nápravy, uvnitř sucho čisto, ale až moc, pakny se vůbec nehýbali, nebyl jsem schopen je srazit z tě čepů. Pomale jsem rozhýbaval a kapal olej. Nakonec se podařilo, ale trvalo to několik dní.
Obrázek

Obrázek

Vrtá mi hlavou tento kroužek, na které dosedá gufero z budbnu. Nechápu proče je navolno, vždyť se může točit pomocí gufera nebo ne?
Obrázek

Kola jsem nechal zezout:
Obrázek

Zvažuji, zda tam nenavařím krytky ventilků.
Obrázek


Některé čepy jsou už na hranici
Obrázek


První větší problém nastal s točnou, po otryskání a nastříkáni, s ní nešlo hnout (předtím lehce). Nakonec jsem hupcukem a poklépáváním docílil pomalého pohybu a začal vytahovat kuličky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Ty co se tahají otvorem, tak jich bylo 181 a těch vevnitř 183. Trochu mě to zarazilo, měl by být stejný počet ne?

Vevnitř jsou takový vrypy, podařilo se mi to vyhladit drátěným kotoučem. (foto je před čištěním)

Obrázek

No tak to je zhruba moje dosavadní snažení, přes vánoční dovolenou. šlo to rychle, nechodil jsem do lesa. Teď to půjde pomaleji, mám v práci napilno a víkendy jsem v lese.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#2 Nový příspěvek od Bellian »

Nyní bych potřeboval pár rad, samozřejmě jsem si prošel témata tady s GO vleku jako u Jaryna, Michal(zetor), Karel Dezort a pár dalších.

Zatím mám přesně roztříděné, kde co bylo na nápravách, myšleno, listové péra, bubny, pakny zkrátka dával jsem každe kolo na svoji hromádku. Má význam to dodržovat? Kdyź nad tím tak přemýšlím, tak je to asi celkem jedno, kde co bylo, pokud jsou ty věci stejné ne? To sáme i u listových per, když je rozeberu, tak pokud zaměním pravou a levou stranu je jedno ne?

Čepy jsou v průměru 26mm a na agrozetu jsem nenašel délku co potřebuji. Mám doma kulatinu S355 (11 523), udělal bych to z ní. Jen pořádně nevím, jakou vůli mám nechat vůči těm navařovacím kroužkům, které budu taky dělat. Např kroužek díra 26mm a čep 25,95mm (0,05mm) je to dost?

Třmeny na držení náprav bych taky udělal nové, mám nějaký důvod, že tam je M20x2,5 a není tam jemný závit, který by byl podle mě vhodnější?

Oje, je taky zajímavé, pouzdra jsou vymlácená na ovál 26x27mm, samotné oje je "pomačkané". Díval jsem se po novém za 6tis, ale na druhou stranu, to doma dám dohromady asi sám. Uvidím, jestli se mi to moc nemrskne, při vaření.

Mám tu majlery ze 7t po GO, láká mě je tam dám, mají o 10mm menší průměr (venkovní obal), ale délku jsem neměřil. Pokud by byla stejná, tak bych je mohl použít, nebo tam hraje roli jesťě něco?

V technickém průkazu je pod položkou 10 Spojovací zařízení - závěsné oko 40mm. To znamen oje, nebo je to zapsaný závěs pro druhý vlek?
Obrázek

No teď mám v plánu, ještě trochu povařit rám, co se mi nebude líbit a pak začnu čistit jednotlivé věci a opravovat. Nekonečná :prace: :prace: :prace:
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: BSS 10.08 GO

#3 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Ahoj, tak jsem to pročetl. Tebe ta práce s vleky nějak chytla,hezká práce a hodně tě jí ještě čeká :). To oje jsem jsem měl vymlácené také. Dělal jsem nová pouzdra které jsem tam navařoval. Vždycky si pouzdro udělám navařím a jelikož se většinou díra trochu stáhne, tak výstružníkem díru srovnám a pak teprve dělám čep aby tam šel hezky vsuvně kolik jsem nechával vůle si fakt nepamatuji.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: BSS 10.08 GO

#4 Nový příspěvek od pepanek »

Ahoj, položka závěsné oko je oj a ne závěs.
Jinak jsi drak 8) Čumím

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#5 Nový příspěvek od Bellian »

Leden, únor jsem na vleku dělal, ale pak přišla odmlka a začal jsem až v říjnu :( .

Tak vlek byl rozebrán otryskán a dovezen zpět do dílny. Fotky nemám, aly několik dní jsem strávil vybrušování a převařováním. Bylo tam tolik věcí co se mi nelíbilo a stejně jsem musel přivřít oči.

Pouzdra na čepy na můj vkus až moc fušerské.
Obrázek

Otáčení rámu bylo náročné, nemám kočku ve středu dílny.

Obrázek

Obrázek

Bedna pod vlečku, bohužel se spletli a nařězali mi to z tl.8mm, tak je to těžké jako prase :( .

Obrázek

Takto jsem to vymyslel na klíny a převážení vidlí pro čelák, mám tam ještě namyšlenou tyč pro tahání.

Obrázek

Obrázek

Dozadu jsem vevařil trubky a po technické tam dám závěs. Není v plánu tahat dva vleky, ale spíše pro vytažení tohoto, pokud někde zůstanu.

Obrázek

Třmeny jsem udělal nové:
Obrázek

Dstal jsem světla, od pánan kterému jsem vezl dřevo 8) 8)

Obrázek

Oje jsem trochu porovnal, odstrani to hnusné Elko, vybrousil a vyvařil a dovnitř jsem nacpal ohýbané účko a zavařil. Pak jsem celé oje prodal na bazoši a koupil nové :smich: :smich: :smich: .

Obrázek

Obrázek

Konečně nastal čas na připravu pro střikání po cca 7 měsících.

Obrázek

Traktor by to bez bedny (závaží vzadu nedal, bylo to na hraně.

Obrázek

čepy a pouzdra jsem dělal sám, no byl to boj, hlavně závity :) .

Obrázek

Obrázek

Na krouŽky ložisek jsem navařil kulatiny, dal tam pár housek na vnitřek kroužku, necchal schladnout a šlo to ven 8)

Obrázek


No a konečně lakování, stihnul jsem těch posledních pár dní tepla.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

No ten rám byl pro mě náročný, moc jsem toho v životě nenastříkal a to motání pod vlekem a stříkání U profilů co dodat. Přítě si koupím nějakou masku, jen tak na hulváta to byl boj.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Občas přišel déšť, takže přenášení pod střechu atd.

Obrázek

Obrázek

N a konečně skládání, mezi pružiny jsem dal grafitku, kdysi jsem to tady četl.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Sezaní točně šlo lehčeji než jsem čekal.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nápravy jsem poskládal v dílně, pak je přihutálel pod vlek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Čelák je prostě výborný pomocník

Obrázek

Obrázek

Do dílny šla rukama. oje zatím nemám.

Obrázek

Kola mají vevařenou kulatinu i z vnitřní strany a kryt na ventilek. Sice na vleku kola tak netrpí, ale když jsem to měl rozdělané, tak jsem to udělal.

Obrázek

Obrázek

Momentálně dávám dohromady brzdy, mám to nastavené a začnu tahat trubky, mám koupené pozinkované, žádný plast atd.

Obrázek


No takto je současný stav. Chtěl bych moc poděkovat veřejně chuck77 který mi radil s barvou atd :friends: :friends: .
Je to fajn, že se tady člověku dostane pomoci. Nejhorší jsou ty přípravy, teď si říkám, proč jsem to nenastříkal už v květnu :smich: .

Dodělám tento rám a pak se chci vrhnout na korbu. Plech půjde pryč, ale zbytek se jeví OK. Asi to půjde opět do tryskárny, ale chtěl bych tam dodělat pár vylepšení, tak uvidím, jak se s tím budu dlouho crcat.

Pokud chcete mrkněte na Z25:

viewtopic.php?p=1784824#p1784824

nebo k 7245 kde je les a vyvážečka

viewtopic.php?p=1784823#p1784823

a nakonec i na štípačku
viewtopic.php?p=1784821#p1784821
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: BSS 10.08 GO

#6 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Veľmi pekná práca. Ten rám na čeláku tak to je fak sila :shock: 8) Musel si s tým stráviť veľmi veľa času a síl. Ale je to radosť robiť, keď Ti ide práca od ruky :)
Nech sa Ti darí pri oprave :)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#7 Nový příspěvek od Bellian »

Díky, jo ten rám byl knop, co čelák taklhe uchycen zvládnul, kdybych to byl schopen nabrat z boku udelal bych to, ale nedokázal bych se s tím vytočit z brány, proto takto.

Vybral jsem prkna na bočnice, když je tještě slušné počasí:

Obrázek

No a došlo na kompletaci trubek. Trochu boj, než jsem přišel na to o kolik trubka naběhne, kde začne rádius atd. Naměřil jsem hadice a nechám je udělat na míru, protože tam mám většinou hydraulické šroubení.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Hlavně že leží na válendě 8) .

Obrázek

Tohle byl boj, ale nakonec se dva ohyby vedle sebe podařily. Ovládání jsem tentokrát chtnul přes menší držáček, protože pásovinu jsem si navařil na druhou stranu, tak jsem ji uřiznul :pistol:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Až na ty náklady jsem s rozvody spokojen a líbí se mi to 8) 8) 8) .

Pomale se chystám na elektriku, dám jednu krabičku dopředu a druhou dozadu. Dám dozadu zásuvku, tak uvidím co mi pak řeknou na technické :-/ .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: BSS 10.08 GO

#8 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Moc pekná práca, vidno, že ťa to baví :prace: 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#9 Nový příspěvek od Bellian »

Díky, jo baví mě to, je to takové jednoduché, není na tom moc co zkazit :D .

Korbu jsem obhlížel a není zprohýbaná což je paráda, bude tam míň práce. Ale zase bych tam chtěl vymyslet držáky pro zakurtování a do podlahy zapustit výklopné háky pro zajištění drobnějšího nákladu, takže se s tím stejně nadrbu. A ještě nějaké dalši drobnosti. No uvidíme.

Už se na tu 8t těším, zítra budu navážet dřevo na prodej ze 7t a čelákem, tak budu bojovat kam dát vidle (nerad snimi jezdím na traktoru delší cesty po silnici) a tady už mám nachystaný držák vzadu, což bude paráda 8) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#10 Nový příspěvek od Bellian »

Bylo pěkné počasí pustil jsem se do rámu. Zdál se rovný, ale nakonec se bude muset něco vyřezat.

Nejdříve jsem odbrousil plech:

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Pakj sem to otáčel a obrousil zbytky, zkusím to opět domluvit na otryskání.

Obrázek

Obrázek

Uložení pro majler bude nové (z tl.6mm + žebra) a vyřežu i krajová elka, udělám je z tl.5mm a přidám tam ještě ty krátké příčky. Když to kurtuji za tu delši stranu elka, tak se to dost prohýbá.

Obrázek

Včera jsem tam i dodělal tu bednu, no je to kráva, až tam bude korba, nebude tak čumět. Musel jsem tam dovařit pásovinky, které jsem zapomněl přivařit před lakem :evil: . Dotáhnul jsem kola a seřídil vůli na ložiskách. Musel jsem si udělat klíč protože 55 mám jen plouchou a sní to moc dobře nešlo.

Obrázek

A hlavně závěs od Franty díky :friends: . Byl jsem si pro něj osobně, okouknul techniku a majatek, moc pěkné to tam má, hodně prostoru a klid bez zbytečných sousedů. Ideál pro lidi co pořád něco dělají 8) 8)

Obrázek

Kamarád mi donesl cca 50m kabelu pro 7pólovou zásuvku, tak to jsem taky rád, zbyde na další vleky ;-)
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#11 Nový příspěvek od Bellian »

Elektrika částečně hotovo.

Obrázek

Lampy jsem použil nové co děda před 30-40lety možná více dotáhnu z družstva (už je 30let v důchodu :shock: )

Obrázek

Při hledání na půdě jsem zjistil, že se mi propadají regále. Njn dřevo.

Obrázek

V sobotu jsem přemístil základ vleku, abych měl volno pro rám na korbu

Obrázek

Jsem spokojen, vypadá to pěkně, jen jsem měl vzduchojem taky nastříkat na střibrnou.

Obrázek

Obrázek

Vyřezal jsem elka, původně jsem tam chtěl hned navařit nová, ale nakonec to prvně otryskán, protože tam bude mít lepší přistup.

Obrázek

Obrázek

Nový materiál na rám a uložení majlerů.

Obrázek



Nevíte proč je tam ta díra průměr 40mm? Budu to dělat nové a nvm, zda tam tu díru mám dělat nebo ne :-/

Obrázek

A tady ta dírka je na mazání nebo když se tam dostane voda, aby vytekla?

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#12 Nový příspěvek od Bellian »

Dovezl jsem plechy na podlahu a zavedl dětskou práci :D .

Obrázek

Rám byl otryskám a nastříkán zákldem a dovezen do dílny

Obrázek

Povařil jsem nové uloźení pro hevery. Opět nechám otryskat, ať už to je komplet.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#13 Nový příspěvek od Bellian »

Narazil jsem na 10.06.

Zajištění čepů tam je stejně mizerné jako bylo u mě. Oje má přirezlé, musí se hodně zabrat, než se pohne nahoru, dolu.

Obrázek

Nevíte někdo jak je to s karháky, proč jsou otočeny o 45° (napadá mě, že to drží lépe ve dřevě, ale to by bylo lepší dát na 90°) a proč tam mají ty plošky a ten předek je uříznut? Označují je jako agrokarhák, je to kvůli nástavbě?

Obrázek

V neděli jsem naheftoval nové uložení majlerů, nechal jsem to předtím opět otryskat. Měl jsem tam dozor, tak jsem musel pracovat :red: .

Obrázek

Celkově ten rám se snažím srovnat, mám teď úhlopříčku rozdíl 1mm a prohnuté jsou ty prostřední účka o 3mm na středu. Nvm co snimi buďto na ně navařím plech nebo se na to vykašlu (vyřezávat to nechci). Zatím tam jen postupně heftuji výztuhy.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: BSS 10.08 GO

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

Takto mame karháky aj my na jednej vlecke v robote Obrázek

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS 10.08 GO

#15 Nový příspěvek od Bellian »

V týdnu jsem zajel s prkny ke stolařovi ohoblovat a péro/drážka. Měl jsem dost široký prkna a ukecal mě, ať to nedělam 12,5cm, ale 17cm a složim tu bočnicu ze třech prken, místo čtyřech.
Teď mě ale nesedí panty a ty pásky do protivky :chytry: .

Obrázek


Rám je zavařen + ty výztuhy a ještě jsem si tam vymyslel uložení na trubky do podlahy, abych tam mohl nasadit trubky a neležlelo to na bočnicích, zároveň mám namyšlené háčky pro kurty, když potřebuji něco přitáhnout, ať neprohýbám bočnice.
No uvidím zda se to osvědčí.

Obrázek

Teď bych to nejraději nastřikal, než tam dám plech na podlahu, ale bohužel v dílně střikat nechci, tak to budu muset ponatírat.

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“