Malá sklopka s přepákováním

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Malá sklopka s přepákováním

#1 Nový příspěvek od lekyzlos »

Třeba pomůžu někomu inspirací. Původně jsem tuto vlečku dělal za jednoosý malotraktor a tam sloužila dobře. Jelikož jsem ale přešel na klasickou konstrukci traktoru, potřeboval jsem posunout nápravu víc dozadu a sklápění udělat hydraulické. Posunul jsem ale korbu směrem do předu, protože oje bylo dostatečně dlouhé. Mělo to několik mezifází s menšími neúspěchy (jako že původní oje se i přes výztuhu plocháčem ohnulo pod pístnicí). Přepákování jsem dělal z důvodu zvětšení délky tahu pístnice a je 1:2. V tomto provedení to bez problémů vyklopí na volnoběh traktoru (malý tlak hydrauliky) vrchovatou večku hlíny což je necelý 1m3 tedy zhruba 1,2t. nevýhodou je samozřejmě ta ztopořená konstrukce. Na straně druhé, nesaháte do podvozku a nijak ne nemění světlá výška podvozku. Teoreticky to jde dodělat na hodně druhů vleček. Sám jsem zatím ale nezaznamenal situaci kdy by mi to nějak extrémně vadilo. Pro regulaci souososti jsou tam na táhlech - jednou vlevo jednou vpravo vloženy klasické plotové napínaky.
Tady jsou fotky:
https://leontynk.rajce.idnes.cz/Predela ... sklapecku/

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“