Jak dostat přívěs (káru) na papíry.

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Tom123
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 15, 2021 9:18 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Jak dostat přívěs (káru) na papíry.

#1 Nový příspěvek od Tom123 »

Dobrý den, v létě proběhla přestavba z 4t rozmetadla značky Bernhard na brzděný dozadu sklopný přívěs a jelikož je to skoro jakoby nová věc, tak bych to chtěl přihlásit. Než jsem se pouštěl do tohoto projektu, tak jsem měl domluveneho pána, který by mě to otipoval za 15 000 Kč. Musí to vypadat jako když to vyjede z fabriky, zkrátka žádná zrezlá věc. Pánovy bylo potřeba změřit velikost paken a průměr bubnu, velikost brzdových válců ... aby mohl na základě výpočtu stanovit tonáž přívěsů. Když jsem přívěs dokončil, tak jsem volal pánovy, a on mě řekl, že má zdravotní problémy a už to zkrátka neudělá. Tak jsem začal pátrat dále, ale všichni kdo by dokázali přívěs otipoval, tak potřebují tipový list od nápravy, od oka.... Další možnost by byla, že bych se stal jakoby výrobcem těchto přívěsů, jenže bych musel na přívěsů nechat udělat brzdové zkoušky a to by vyšlo cca na 50 000. Tak vás prosím o radu, jestli někdo z Vás neví, jak by to bylo možné dostat na,, papíry,,. Předem děkuji za odpověď přidávám foto přívěsu https://zetortom.rajce.idnes.cz/Prives/

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Jak dostat přívěs (káru) na papíry.

#2 Nový příspěvek od Jan_2 »

Pokud existuje kontaktovat výrobce rozmetadla? Ten by ty údaje měl mít.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Jak dostat přívěs (káru) na papíry.

#3 Nový příspěvek od PEST »

To mu moc nepomůže, protože kdyby tak dostane osvědčení na rozmetadlo. Někdo tu kdysi na fóru pres někoho stavěl vyvážecku, ale jestli to ještě funguje....

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jak dostat přívěs (káru) na papíry.

#4 Nový příspěvek od DYK »

No a na toto se nezapomnělo? viewtopic.php?f=49&t=87259
Třeba to funguje i v současné době.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Jak dostat přívěs (káru) na papíry.

#5 Nový příspěvek od jenicek »

Takovejch už tu bylo, a takovejch už to vzdalo a koupilo něco s papírama.... :ano:

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Jak dostat přívěs (káru) na papíry.

#6 Nový příspěvek od Jan_2 »

PEST píše: stř úno 17, 2021 8:03 am To mu moc nepomůže, protože kdyby tak dostane osvědčení na rozmetadlo. Někdo tu kdysi na fóru pres někoho stavěl vyvážecku, ale jestli to ještě funguje....
Ne přestavbu, ale papíry od nápravy. Ale moc nadšený bych nebyl. Mám jednu 5 tunu BSS odhlášenou a měl jsem chlapa, co tvrdil, že to ta cca 10 dostane jako samovyrobu na značky. No a protože jsem měl moc času, tak už to prej nejde. Otázka je, že podle novýho sil.zakona, co ještě není v platnosti odpadne 2 fázová samostavba, tedy schválení komponent ještě před stavbou, bude pouze schválení. Co to bude znamenat v praxi netuším.

Když jsem se zajímal o info na místním úřadě, tak mi odkázali na dekru , nebo ať si vyberu zkušebnu dle vlastního výběru a co mi tam schválí, to mi na úřadě zaregistrují.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Jak dostat přívěs (káru) na papíry.

#7 Nový příspěvek od duchodce »

Dřív ti řekli tak tohle ani nestavte ,to vám neprojde. Teď to postavíš a oni ti řeknou ,hoďte to do šrotu tohle nemůžeme schválit.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Tom123
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 15, 2021 9:18 pm
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jak dostat přívěs (káru) na papíry.

#8 Nový příspěvek od Tom123 »

Tento pán, co stavěl vyvážečku, má kontakt na stejného pána co mám já, takže pátrám dále

LOJZEK92
Příspěvky: 102
Registrován: ned lis 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Jak dostat přívěs (káru) na papíry.

#9 Nový příspěvek od LOJZEK92 »

Můj názor - to nepůjde. Myslím tedy legální cestou. Samozřejmě - známosti,různé okliky,to bylo možné dříve i dnes. Nevím, jaké máte možnosti. Pokud by to mělo být legální cestou, finančně se to nevyplatí. Můj názor,nikomu nevnucuji.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“