Návěs za traktor

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Návěs za traktor

#1 Nový příspěvek od Miri »

Ahojky.
Hledám nějaký jedno nápravový návěs za traktor (od 2 do 5 tun, sklápění do tří stran, s TP - to je podmínka).
Sice máme doma starý vůz na balónech, ze kterého jsme chtěli návěs = káru za traktor udělat, ale pomalu od toho upouštíme. Důvod je jednoduchý, chceme s ním jezdit po silnici a pokud nebude mít TP, tak se bojíme :nene:

Chápu, že jich je hodně na výběr, ale máme to jen kolem domu a do lesa na větve, když děláme úklid (jinak máme vůz).

Líbí se mi EDK 45 (60S apod)., ale cena je pro mne prostě vysoká. Koukal jsem i na Umega STP. Snažím se dívat i po nějakém Molčíku nebo MetalTech T735, který se dá sehnat za 100k bez DPH.
Chápu, že za vyšší cenu dostanu kvalitnější stroj.

Má otázka zní - když si koupím něco levného (Metal Tech) - vydrží na normální použití nebo budu hodně litovat? Případně doporučený prodejce ideálně z JČ?
Díky za rady :).

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Návěs za traktor

#2 Nový příspěvek od Širon »

Dívej se na zpracování, třeba u některejch levnejch vozejků mi vadí sajtny naohejbaný z 0,5 pozinku a na nich nanejtovaný třema hliníkovejma trháčkama panty na králíkárnu . Takovej výrobek je na vození lupení a jen za pěknýho počasí, aby ty sajtny nevzal vítr. Kolem toho už ani nechodím a neohejbám se k podvozku. Osobně si myslím že na domácí použití by nějakej polák stačil, když vidím co tady tahají kolikrát i jezedáci a dávají tomu záhul, prostě profi použití a vydží to.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Návěs za traktor

#3 Nový příspěvek od tomous »

Koukni po Pronaru.

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Návěs za traktor

#4 Nový příspěvek od Miri »

Bohužel rozdíl ceny v profi provedení je pro mne zřejmně moc velký. Na Pronar kouknu, díky.

Moody
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 24, 2020 6:09 am
Bydliště: Vlašim

Re: Návěs za traktor

#5 Nový příspěvek od Moody »

Ještě zde vystává po novém roce otázka brzd. Standardně již budou výrobci nabízet pouze 2hadicové vzduchové nebo nájezdové. Dle informace z fóra http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=270 pan Derganz, firma DEZA bude i nadále nabízet návěsy s 1hadicovými vzduchovými brzdami, ovšem za příplatek.

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Návěs za traktor

#6 Nový příspěvek od Miri »

Díky za doporučení, tam to nemám až tak daleko, tak se tam zkusím domluvit :)

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Návěs za traktor

#7 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Ja bych nespekuloval a pridal na traktor dvouhadici. Ma to vyhody.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Návěs za traktor

#8 Nový příspěvek od honzauta »

V Polsku jsou i jiní výrobci, 5 t s nástavky, paní z dopravky doporučila nejdřív registrovat v Polsku, že potom bude přihlášení jednodušší, výrobce registroval na sebe, dovezl, já v hotovosti zaplatil a je můj už 3 roky
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Návěs za traktor

#9 Nový příspěvek od PEST »

na kolik tě ten polák vyšel?

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Návěs za traktor

#10 Nový příspěvek od honzauta »

cca 120 bez daně


Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Návěs za traktor

#12 Nový příspěvek od Širon »

Pěkně pasuje za Hollanda 8) . Takhle nějak jsem to myslel, s tím polákem umí pěkný věci a takhle velká Deza jestli se vúbec vyrábí by vyšla zhruba stejně.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Návěs za traktor

#13 Nový příspěvek od Miri »

Vyreseno, objednal jsem Deza 6000 (byl jsem tam osobne, do konce roku je to s jednohadicovýma brzdama)...
Díky všem za rady i doporučení 8) .

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Návěs za traktor

#14 Nový příspěvek od kordl »

Dobrá volba.
Mohu vřele doporučit. Mě ho přivezl na konci léta s nástavkama.
Ty sem ted sundal a vozil sem štěrk. Podle toho co sem nakládal s manytákem tak sem na něm vozil okolo 8 tun a snesl to v pohodě a sklápění taky.
Pneu má 18 pláten takže v pohodě.
Né že bych ho chtěl úmyslně ničit,ale je opravdu dost masivní. jediný o co bych měl strach je možná náprava při této váze.
Zatížení cca 7 tun na tento vlek optimální.
Otec básní ještě o jednom vleku bez nástavků aby byl jeden s a druhej bez aby se nemusely sundavat. Blbě se s nimi couvá není vidět za vlek a jsou docela těžké. Asi jediné mínus ale něco za něco.
Když chci masivní má to hold váhu.

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Návěs za traktor

#15 Nový příspěvek od Miri »

Popravdě řečeno, ta náprava mne také zaráží.
Když jsem koukal na stránky ADR (https://www.adrnapravy.cz/brzdene.html), tak tam je na 5 tun (profil 60x60), ale ta na 6 tun tam není (profil 70x70). Udělal jsem si i fotku štítku, ale ten typ nedokáži vyhledat. Nicméně podle toho co tam píšou tipuji, že je na 6700kg (40 km/hod) nebo 7200kg (25km/hod). Označení nápravy je: A70NA6INN036. Ale určitě to mají spočítané, aby to vyšlo.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“