Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#16 Nový příspěvek od JardaHor »

To:honzasl

Tak nějak to dělám 15let 30m3 ročně, ale moje záda hlásí stop. A dnes mám k odvozu v lese asi 100m3 souši. Potřebuji se vyhnout ručním nakládání, stačí pak 30cm polena na štípačku.
Návratnost není vždy priorita.

Díky JH

kocicirada
Příspěvky: 461
Registrován: úte pro 16, 2008 11:36 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#17 Nový příspěvek od kocicirada »

Nedá mi to něco nepřidat..
Překvapuje mi proč někdo řeší návratnost a smysl téhle akce.. JardaHor píše poměrně srozumitelně a myslím, že to má docela vymyšlený. Téměř všichni kdo tady jsme a něco děláme tak to máme jako koníček a na návratnost se nekouká. (jsou tady lidi co se tim živý a tam jsou priority jiné, to chápu) Na jednu stranu tady komentujdte návratnost a smysl vůbec něco dělat.. Všechno ať udělá někdo jinej.. Sedět doma a nic nedělat protože se to nevyplatí a hned v sekci vedle se řeší tak jsou dnešní mladí neschopný a nic nedělají.. No bodejť by jo když jejich tatove radši dřepí na prdeli a nic nedělají.. Bo se to nevrátí.

Já chodím do práce a myslím že vydělávám solidní peníze.. Ale nebude je vydělávat abych se koukal jak je někdo zase spotřebuje na práci kterou zvládnu sám jen abych mohl sedět na gauči. Já vydělávám peníze abych si přesně toto mohl dovolit.. Ne abych dřepel na prdeli, jezdil na dovolený a dělal machry na sousedy s novým autem a já nevím co dál.

Práve dnes jsem předělal hydraulicky naviják na dálkové ovládání.. Jsem v tom za 25 a to se mi povedlo nějaké věci vyřešit že zásob. Jeste bych rád udělal čerpadlo elektrický spinane.. To bude dalších 20. Návratnost??? Nikdy.... Ale.. Dřeva máme doma ažaž.. Není to kam dávat, ale zase jsem řekl tátovi že letos bychom pár kubíků mohli udělat... Tak zítra padime
Ta radost z práce.. Táta je z dálky úplně hotovej... Kluk vidí co jde udělat.. Jak a kde koupit, jak to složit, jaké jsou možnosti. Možná to nikdy nevyužije, ale viděl a zná.

Příští rok chci taky řešit vyvazecku. Ale asi spíš podvozek na značkách a ruku postavit. Hledám fotky, měřim co vidim. Návratnost? Nikdy a to radši nebudu řešit že za deset let tady nebude kus klacku.
A to jsem schopný nakládat kulatinu díky navijáku poměrně jednoduše.. Ale ruka je ruka..

Omlouvám se za sloh, většinou jen čtu a nezapojuji se, ale todle mi nedalo... Kdybych mohl poradim ale sám nic nemam tak budu jen sledovat co kdo poradí..

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#18 Nový příspěvek od JardaHor »

Děkuji za zprávu, asi to mám stejný. Dřeva tolik že ho nemám kam dát a nikdo ho nechce koupit za rozumnou cenu a levně ho nedám. Myslím že uteče 5-10let a dřevo nebude.

Jelikož budu jezdit kolem města musím to mit všechno má silnici, žádný samodel.
Heslo zní čím min práce a minkrat mít dřevo v ruce...
Peníze nejsou všechno, teď si soused je tak umřel a bylo mu 44let, zapáleny myslivec

Díky za pochopení

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#19 Nový příspěvek od peyrak »

jestli jsem to Jardo správně pochopil, máš na traktoru čelák, pak bych vyvážečku neřešil s rukou, ale holou a do čeláku si dodělal jen kleště. Já to takhle dělám, a jsem s tím naprosto spokojen, nakládám ve 3m délkách.

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#20 Nový příspěvek od JardaHor »

Ahoj máš fotky těch kleští? Celak mám ale bez kleští nebo 3bodu to nebude úplně super. Mt8 má jen 2 hydro okruhy na předků. Taky si myslím že takto půjde dobře nakládat, ale skládat bude horší.
Myslím že hydraulická ruka je nepřekonatelná.
Ja teď potřebuji min 50m3 ročně vyvézt z lesa.

PS. Jinak super brambory...

Díky JH

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#21 Nový příspěvek od Franta.cz »

Něco z mýho archívu

Obrázek

kocicirada
Příspěvky: 461
Registrován: úte pro 16, 2008 11:36 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#22 Nový příspěvek od kocicirada »

Já musím zatím takhle.. Ruka je ale ruka

https://postimg.cc/gallery/t4M1rnz

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#23 Nový příspěvek od peyrak »

blbě jsem to napsal, já myslel vidle s přidržovačem, ale než jsem udělal ten přidržovač dělal jsem to samotnýma vidlema a taky to šlo

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#24 Nový příspěvek od JardaHor »

A máš prosím někde ty vidle s pridrzovacem... Není to na pořadu dne, ale až nasetrim na poloautomat štípačku, tak bych to potřeboval k nakládání.

epep
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: ústí n O

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#25 Nový příspěvek od epep »

Ahoj JardoHor,

diskuse se začíná trochu stáčet k jinému zajímavému tématu zde na fóru - "nakládání dřeva". Vyzkoušel jsem toho hodně, asi největší vopruz bylo nakládání byť lehkou věží v TZB (s jedním traktorem a přepřaháním).

Vdobě rozhodování co a jak jsem narazil i na toto http://www.mkkovo.cz/obrazky/zvetsene/NR-1000.jpg pokud máš naviják s pásovou brzdou, není to nic neřešitelného, ale chce to v při nakládce pomocníka (vyvažovače - balancéra). Mám rohatku a to by bylo hodně nebezpečné. Myslím, že docela jednoduché řešení na dočasnou dobu :)

Líbí se mně Tvůj způsob uvažování, patřím do kategorie 50+ a manipulovat vše (několikrát) v metrech už není to pravé. Potvrzuji, že asi nejlepší řešení je něco s tandemovou nápravou (neuvěřitelná boční stabilita) a ruka k tomu. Ono totiž jedna věc je nějak naložit, ale trochu se zapomíná i na složení tam, kam je potřeba.

přeju dobrou volbu
epep

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#26 Nový příspěvek od peyrak »

tohle jsem myslel těma vidlema s přidržovačem, svoje vyfocené nemám

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#27 Nový příspěvek od peyrak »

další možností je něco takového a namontovat to na nějakou vývozku, já to koupil na podzim v akci a přišlo to i s dopravou na 4500Kč, já to teda budu mít na štípacím automatu

kocicirada
Příspěvky: 461
Registrován: úte pro 16, 2008 11:36 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#28 Nový příspěvek od kocicirada »

epep: Takto nakládám já ... naviják a do třetího bodu "jeřáb" (Áčko s kladkou) balancéra nepotřebuji umím ovládat naviják na dálku

Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#29 Nový příspěvek od Karel90 »

no nedá mi to,mám MT8 050 se čtyřválcem a vyvážečku domácí výroby.Odvezu 2 kubíky jasanu bez problému po trochu tvrdém ale kličkovat někde v porostě s furu je o hubu kor u nás samý kopec. Druhá věc je plnu furu s 050 vytáhnout z porostu do kopce já to vytáhám navijákem na jedno sjízdné místo a potom vozím.Co se tíká hydrauliky ženu to s traktoru a v pohodě a bržděné to mám ruční brzdou kterou mám vedle sebe v traktoru

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#30 Nový příspěvek od JardaHor »

Ahoj Karle, to jsou přesně ty informace na které čekám díky.
pár otázek na tebe:
1 předpokládám že máš naloženo tak 1,5-2tuny
2 problém máš s výkonem motoru nebo přilnavost traktoru. Já byl po dva vikendy v lese vytahovat s navijakem a posledním problémem je asi váha traktoru. 5 klad borovice 4m a mírný kopeček a hrabu až se jsem se za hrabal úplně. Hodina práce pryč. To mám nakladač a vzadu naviják 260kg. Nevím jestli bude lepší koupit nové pneumatiky, nebo řetězy. Pneu jsou lehce odjete, ale ještě by 2 sezóny slouzily
3. Kdyby měla tvoje vyvazecka 4wd vlastni pohon, tak by to bylo lepší, byla by větší prostupnost.
4. Jak máš udělané napojení hydrauliky vyvazecka na traktoru. Jestli to máš pres rozvaděč a zadní origo vývod, s tím že máš páčku nějak aretovanou ve zmáčknute poloze?

Vytahování až nakraj lesa je zdlouhavá práce, raději bych to nechal na přístupném místě v lese a naložil tam. Takže nadělat hromádky po lese a pak odvozit. Čím min to dřevo kouká z lesa tím méně láká... Teď mám stahano asi 40m3 za 2 dny.

Ja mám nyní takou představu, že koupím vyvazecku úplně samostatnou /benzín. Jednotka/a že budu po lese tahat za mt8-050, nebo čtyřkolku a odvazet za pickupem z lesa 2km k příbuzným na statek, tam nechám dřevo v uložené a pak budu převážet domu další 2km na zpracování postupně.

Mám rozpočet na nákup a řeším jestli si vzít nadvybavu bez pohonu 4wd a nebo jen v základu ale s 4wd pohonem, pak to projede všude. Tzn. Lepší delší ruka a naviják na přiblížení, nebo 4wd pohon a větší dostupnost.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“