Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#1 Nový příspěvek od JardaHor »

Zdravím mám dotaz, na vyvazecku za malotraktor mt8-050, popřípadě Belarus 320, nebo šálek vega. Máme se svagrem na starosti 4ha lesa a chtěl bych si pořídit vyvazecku na takové domácí akce, tzn. 10 X do roka do lesa. Z lesa to máme 2km na složení.
Uvažuji o vahva jussi 2000+, nebo třeba až 3t. Nemáte někdo podobný traktor a jakou máte vyvazecku?
Mám strach aby to nebyla jen taková hračka, co nic neuveze, nezvedne, ale jsem limitován velikosti traktoru. Pro velký traktor nemám jiné uplatnění.

Ideálně kdyby se ozval někdo kdo má mt8-050 a taha vyvazecku., zda má na vleku pohon 4wd, brzdu a kolik toho běžné uveze.
Díky JH

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8742
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#2 Nový příspěvek od Franta.cz »


JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#3 Nový příspěvek od JardaHor »

Ano to je pěkná práce. Potřebuji ale něco sériového, ne samodel.

Má tady někdo vahva jussi 2000+, nebo 3000?

Díky

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#4 Nový příspěvek od Leo »

Vyvážečky - https://www.vahvajussi.cz/kategorie/vyvazeci-vleky/
Menší jsou za čtyřkolky, větší za traktory. Nejlepší se zeptat dovozce, ten snad nejlépe poradí.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

epep
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: ústí n O

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#5 Nový příspěvek od epep »

Ahoj, mám 3000, tahám ji za 6711 - vím, není to Tvoje preferovaná kombinace. Narovnám na ní v pohodě 5ppm, je to neskutečný pomocník. Na tahání ty menší traktůrky budou v pohodě stačit, spíš je potřeba přemýšlet jak to nakonec ubrzdit z kopce. Prodejce Ti asi doporučí i silnější čtyřkolku, ale ....

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#6 Nový příspěvek od JardaHor »

Ahoj díky za zprávu, taky mám strach co brzdy. On ten můj traktůrek má předepsaný přívěs 1850Kg, tak nevím zda 3000Kg není opravdu moc.
Ten Belarus asi 2500Kg.
Mám to 200m pěkně z kopečka a pak rovnou do satelitu milionářů. Všichni kdo měl peníze se cpal na kopec pod les a ted se tam nedá ani projet do lesa.

Chci se ještě zeptat, to rameno v klidu zvedá 4-5-6m klády, nebo je to takové trápení, tzn. musíš si to přetahovat - přizvedávat a tak... ten rám je dostatečně pevný?
Bral jsi nějakou výbavu navíc?

Díky za info. JH

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#7 Nový příspěvek od JardaHor »

Leo: S prodejcem jsem v kontaktu, ale ten mi neporadí v kombinaci s daným malotraktorem, jak mu to šlaspe. Hledám informace přímo z provozu, někdo kdo s tím natahal stovky kubíků, v různých podmínkách a podobným malotraktorem.
Na velký traktor nemám jiné uplatnení.

epep
Příspěvky: 17
Registrován: sob led 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: ústí n O

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#8 Nový příspěvek od epep »

https://alduksen.rajce.idnes.cz/Vahva/1435611109

takhle to vypadá když odvážíš bordel po broučkovi (ještě by šlo trochu doložit). Jen k těm počtům, nezapomeň náklad až 3000kg + hmotnost vleku >1100kg, ten Belarus bude z kopce málo. Nejspodnější klády mají 4mx0,45, vše naloženo bez opičáren, napřímo.

co se týká výbavy, tak jen naprostý základ - nemám to bržděný, k pohonu ramena slouží čerpadlo traktoru 6711 dostatečně, prodloužení jsem taky nekupoval, ovládám to ze stupínku na oji, zapřažené je to ve spodním závěsu - je to taková hodně dobrá hračka na doma.

epep

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#9 Nový příspěvek od Leo »

Pokud prodejce neumí poradit, jsou tu jiní prodejci. Je problém si spočítat, kolik uveze a ubrzdí tvůj traktor, a k tomu koupit vyvážečku? Vždyť to stejný platí i pro vlečky za traktor.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#10 Nový příspěvek od JardaHor »

epep píše:https://alduksen.rajce.idnes.cz/Vahva/1435611109

takhle to vypadá když odvážíš bordel po broučkovi (ještě by šlo trochu doložit). Jen k těm počtům, nezapomeň náklad až 3000kg + hmotnost vleku >1100kg, ten Belarus bude z kopce málo. Nejspodnější klády mají 4mx0,45, vše naloženo bez opičáren, napřímo.

co se týká výbavy, tak jen naprostý základ - nemám to bržděný, k pohonu ramena slouží čerpadlo traktoru 6711 dostatečně, prodloužení jsem taky nekupoval, ovládám to ze stupínku na oji, zapřažené je to ve spodním závěsu - je to taková hodně dobrá hračka na doma.

epep
Máš to pěkný, mám to právě na hraní kolem domu a na t,y 4ha lesa ktery je úplně KO. Je to vždy kompromis buď velký traktor a velkou vyvazecku a min toho najezdim, ale traktor nemám a zase bude v lese méně obratný.
Nebo 2000+ mt8-050 s brzdou a lítat sem a tam. Tam je potřeba ještě motor jednotka +50tis.+30tis. Brzda. A jsem na 300tis.

Otázka zní, je lepší se omezit traktorem který mám, plus nadvybava, nebo větší vyvazecku bez výbavy a k tomu sehnat nějaký velký traktor za 100tis vyjde to cenové podobně ale další stroj na zahradě.

Co myslíš co je lepší?

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#11 Nový příspěvek od Leo »

Jardo, opravdu tu nejsme takový dementi, aby jsme po sobě citovali. Pokud to vyžaduješ, tak jen ve svém životě, na foru ne!
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#12 Nový příspěvek od jojof »

najednoduchsie to budes mat,ked to das niekomu vyvozit. Koli 4ha sa neoplati kupovat vyvazacka. Navratnost za 100rokov ak budes rvozit len pre seba.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#13 Nový příspěvek od honzasl »

Máme sice menší les, ale o to větší traktor.....

Tovární (nová) vyvážečka se na soukromý lesík prostě nezaplatí, leda jako luxusní koníček.

Jak bych to viděl já:

- nejezdit s traktorem po lese! Traktor nemá na lesní půdě co dělat.
- vytvořit si v lese síť vyvážecích cest, 4 metry šířka, rozteč na dvě délky stromu.
- skácené stromy vytahovat ven po cestách, případně si k tomu pořídit naviják
- dřevo vytažené z lesa k silnici si nařezat na metry a odvozit na normálním vozíku, nebo zavolat tatru a nechat odvézt na pilu

Je to nudné, ale šetrnější k lesu i k penežence. Na 4 ha už se asi uživí nějaký navijáček, víc nic.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#14 Nový příspěvek od jenicek »

No ono tazatel se jmenuje Jarda z hor, takže pokud opravdu má les na horách třeba jako my, tak bych chtěl vidět jak někdo tvoří 4m cesty ve 4ha lese :smich:
To by byla 1m mez nahoru a dva metry mez dolu, nehledě na skály a terénní nerovnosti.
Tady každej radí, ale nikdo nezná Jardovy podmínky a je jeho hloupost, že je zde neuvedl nebo nedal nějaký fotky.
Takhle se prostě radit nedá, nebo to dopadne jak v 90% jinejch témat, kde chce někdo poradit. :zapomel:
Ale obecně se opravdu na 4ha lesa nevyplatí něco kupovat kromě pily, všechno ostatní se vzhledem k dnešní ceně dřeva absolutně nikdy nezaplatí, pokud to teda není ebenový les.
Pokud to vše mít tazatel jako koníčka a má na to finance, proč ne. :friends:
My to třeba děláme tak, že to v háji natěžíme, vytaháme ven (někdy spojený lana třeba 60m). Roztřídíme, bordel odvozim zrovna v polínkách k baráku. No a pak jsou hromádky lepšího paliva v dýlkách a hromádky na pořez připravený na kraji lesa. Zavolám V3Sku a on mi to rozveze kam potřebuju. Fůra 20km s naložením a složením vychází 1000Kč. Kdybych si koupil vyvážečku a teď nepočítám nákup, tak 20km s traktorem a manipulace mi zabere tak 3 hodiny (vyndat traktor, zapřáhnout atd.) + nafta, opotřebení...
Prostě finančně se to nemůže u tak malý výměry nikdy rentovat. My máme cca 3ha smrk a pak asi 5ha různýho náletu (jasan,bříza,jeřáb,buk)

EDIT: Sem blbej, sem se překouk, Jarda asi nebude z hor, přezdívku má JardaHor a PSČ bude někde od Hradce, takže tam sou roviny, tam to asi nebude tak složitý s těma cestama. :typek:

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#15 Nový příspěvek od JardaHor »

Zdravím ano les je u Hradce Králové ale na kopečku, v lese sama suchá borovice a trochu smrku, dubu.
Do letoska jsem to tahal čtyřkolku na kraj lesa a pak na vleku za autem, ale je to dřina.
Od letoska mám mt8-050 a naviják 4t. Výhodou je ze se protahnu opravdu skoro vsude, ale zklamal mě výkon zadního závěsu - zdvih, ještě budu zlepšovat. Naviják super, pritahnu všechno bez problémů. Super je přední nakladač, krásně si srovnám klády na místě.

Peníze a návratnost vyvazecky, nějak neřeším, jde hlavně o to co nejméně se nadřít, rychlost práce a cena bude výhodná . Bude to pomocník nadlouho. Při dnešní ceně dřeva se nevyplatí téměř nic, ale rodinný majetek se musí...
Je teda pravdou, že mám známého který mi dřevo odveze dospělou vyvazeckou za 2, 5tis. Fůru asi 8m3. Pak je problém, že dřevo skládám někde a pak převážím 2km na zpracování domů. Takže když si to nechám odvézt, tak zas budu dřevo nakládat a odvazet domu a to bude zase ručně na přívěsu.
Jediné co teď řeším, zda mt8 a vyvazecka s nosnosti 2000kg, nebude jen taková hračka, bez žádného výkonu, tzn. Celkem k ničemu.

Samozřejmě mě napadlo si nechat vše udělat od profesionála, ale mám dvě skvělé zkušenosti od sousedů. Jeden nechal vytěžit 100m3 soušek a zbylo mu po odečtení všech nákladů 5000kc a špičky. To bylo ještě před kůrovcem. Dnes by ještě doplatil asi.
A druhý soused si nechal vyčistit les od soušek, taky tak 100m3 a borec se už nezabýval uhradit slíbených 40tis. Kč. Pak zjistil že borec je v exekuci a nemaji mu co vzít.
Takže radši nikoho cizího do lesa nepoustet.

Takže tak nějak

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“