Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#31 Nový příspěvek od harijaro »

Ja mám tiež navijak a keď začnem s drevom hrabať tak povolím navijak podám sa ďalej na lepšie miesto pritiahnem a pokračujem za kolá.

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#32 Nový příspěvek od JardaHor »

Tak to dělám taky ale zahrabal jsem se tak, že zadní radlice sedla na zem a traktor na břicho - písečná Duna posypana hrabankou uprostřed lesa, začalo to vyhrabnou dírou od zvířete kterou jsem koupil zadním kolem.
abych zvýšil sílu na zadním závěsu posunul jsem táhla 10cm dozadu, ale klesnul zdvih ramen.
zvedá mi to radlici jen cca. 15cm nad zem, před úpravou okolo 24cm. Výsledek je síla na závěsu velká, ale nízký zdvih, pak chytám radlici každou chvilku.

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#33 Nový příspěvek od JardaHor »

Nechci zakládat další vlákno.
Mám dotaz, má tu někdo traktor Šálek VEGA 42, 47PS s lesní nástavbou.
Je tato nástavba homologovana MD a zapsaná v TP?
JAK JSTE SPOKOJENI, je to velky posun od mt8.
zkoušel někdo prendat nakladač z mt8 na novou vegu.
Přece jen stojí nový 100tis. a já už ho přece mám.

Díky

Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#34 Nový příspěvek od Karel90 »

ahoj,tet sem moc nechodím nemám čas ale jestli chceš tak zavolej odpovím co bude třeba a nebo se přijed podívat jestli chceš 721 871 169 .Ženu to z traktoru a musím mít páčku zapřenou klacíkem o volant je to celkem v pohodě.Uvědom si že naložím dvě tuny to je bez chyby cca 750 kg má vyvážečka někdy mám mám lufty, brzdím to ruční brzdou kterou mám vedle sedačky dál nevím ptejse

Málčus
Příspěvky: 102
Registrován: čtv říj 02, 2014 6:03 pm
Bydliště: Radim u Jičína

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#35 Nový příspěvek od Málčus »

Ahoj Jardo,
tez ted silne uvazuji o koupi vyvazecky Vahva Jussi 2000+_400...
Kdyz sem si tu procital cele vlakno, tak zde nebylo zmineno, ze si muzes Vahvu koupit a uz par let poskytuji dotace pro majitele lesu...musis mit alespon 3ha lesa...
a tys tu psal, ze mas 4 ha lesa..myslim si, ze mas velikou sanci dosahnout na tuto dotaci, ktera by mela byt tak cca za mesic vypsana...
Dotace pokryva 50% ceny vyvazecky bez DPH...

Jestli si ji nekoupil jeste, tak muzes napsat panu Komarkovi z JPJ Forest a myslim, ze ti poradi.. ;-)

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#36 Nový příspěvek od Metracek »

Odkud máš info, že by měla být za měsíc vypsána? Letos se o vypsání kola 8.6.1. na lesní techniku v PRV neuvažuje, co mám informace. :-/ :zapomel:

Málčus
Příspěvky: 102
Registrován: čtv říj 02, 2014 6:03 pm
Bydliště: Radim u Jičína

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#37 Nový příspěvek od Málčus »

Tuto informaci sem dostal od prodejce z JPJ forest...
ZATIM nikde neni psano, ze dotace budou...chce to sledovat..a nebo se domluvit s nekym kdo se v tom pohybuje a poradi Vam.
Pro me to je take nove tema,ale od lidi co maji zkusenosti s dotacemi, tak uz min. tri lide mi rekli, ze dotace se vapysuji az na konci zari nebo casteji az v rijnu..

Zde je muj dotaz smerovany panu Komarkovi-Barevne odpoved prodejce...


Dotace-mohl bych Vas poprosit o nejake informace ohledne ziskani dotaci na tuto vyvazecku?? - Zatím nejsou zveřejněna pravidla. Až budou, měla by se objevit zde: https://www.szif.cz/cs/prv2014-861 + info na našem FB. Minulý roky bylo možné žádat od 3 ha lesa, uvidíme, jak to bude tento rok.

V případě dalších dotazů Vám jsme k dispozici.
S pozdravem

Jiří Komárek
tel.: +420 602 248 628
email: komarek@jpjforest.com

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#38 Nový příspěvek od Metracek »

V pohodě, mě to jen zajímalo. Ja si jimi prošel částečně. Zároveň vím, že plán dotačních programů nechci kecat zda SZIF či MZe zveřejňují na jaře, co půjde na jaře a ma podzim. Pro podzimní kolo uz jsou zveřejněné alokace peněz pro jednotlivé programy a běží k nim už semináře. Konkrétně 8.6.1. na lesní techniku jsem tam neviděl, tak proto jsem se ptal.

freeman
Příspěvky: 761
Registrován: pát úno 19, 2010 7:53 pm
Bydliště: Liberec

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#39 Nový příspěvek od freeman »

Ahoj
Já mám country t30 s rukou 550 master. Pokud chceš všechno vozit sám, tak po menší ani nekoukej, protože aby ruka uzvedla aspoň 500kg je základ. mt8-050 je dvouválec, lepší by bylo sehnat slavii 4vál a napasovat ho na traktor, pak si tu třítunu za tím dokážu představit. Bez brzd ani náhodou. Nechal jsem na vyvážečku dát hydraulické a přibržďuju páčkou rozvaděče růčo. Traktor mám agrokid 230, ten s podvázáním váží cca 2t a naložená vyvážečka 4t, stačí v mokrým terénu z kopce zatočit a pokud nepřibrzdím vyvážečku, tak by mě poslala ze stráně. Koukni sem, je tam i video na konci

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Vyvazecka za mt8-050 Belarus 320

#40 Nový příspěvek od harijaro »


Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“