Pajikuv Vlek za 3011

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Pajikuv Vlek za 3011

#1 Nový příspěvek od pajik »

Ahoj na podzim jsem začal stavět vlek za traktor protože mě už nebaví půjčovat si cizí ... Původní myšlenka byla udělat vyvážečku ale v létě vozime i seno, špalíky a tak nějak by se dalo odvist j uhlí ....
Sehnal jsem torzo samozběráku ze kterého jsem použil pouze nápravu a brzdy ... Náprava je zkrácena abych se stím všude vešel ... Železo na rám jsem koupil v kovosrote nová Učka sice jsou zbytečně velké ale za 10,-/kg to zase tak nevadí ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Potřeboval bych to donatrit ale přestalo bejt počasí ... Tak jsem dneska sehnal brzdové válce hadici a nějaky ty svorky k tomu ... A snad se vylepšil počasí abych mohl pokračovat ....
Snad se bude líbit :)

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#2 Nový příspěvek od Jindra »

nevypadá to ze, jen se mi zdá oj slabá a nápravu bych dal asi trochu víc dozadu, zdá se mi že je vprostřed a z prázdna bude mlátit v závěsu, uvidíš za provozu ale jinak pěkná práce :)
kdo si hraje nezlobí

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#3 Nový příspěvek od pajik »

Uvidíme já jsem váhal jestli ji posunout víc dozadu nebo ne a měl jsem strach aby to prinallzeni nezvedalo předek ona je ta 3011 lehká... Ale uvidíme co to udělá :)

Jinak oj je jekl 80x60x5 dohromady jen oj byla 80kg původně jsem to chtěl udělat z těch U profilu ze kterých je tam jenze to by vypadalo jako vlek na tank :smich: :smich: ... Když se bude prohýbat tak vystuzime :)

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#4 Nový příspěvek od Jindra »

uvidíš co to udělá, :) já mám oj a rám 160X80X4 do áčka a rám korby 120X60X4, dneska bych tu oj dělal taky trochu jinak protože v rejdu občas vadí ale už to tak je.
kdo si hraje nezlobí

LOJZEK92
Příspěvky: 102
Registrován: ned lis 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#5 Nový příspěvek od LOJZEK92 »

Zatím to vypadá dobře. Pokud je oj z matrošu co jsi napsal,byl bych úplně klidný. Ale kolega má pravdu co se týká té nápravy. Máme doma vlečku za 3011, rozměr korby 175 x 295 x 40. Původně byla náprava udělaná na střed,ale nedalo se. Musela se posunout. Při těchto rozměrech stačí posunout za střed 15 až 20cm. Změna opravdu markantní. Při jízdě naprázdno,ale i s nákladem. I těch 20cm při jízdě s nákladem traktor znatelně dotíží. Jen rada. Zvedat předek to nebude ani náhodou. Třicítečka je sice lehčí traktorek,ale rozhodně to není žádnej sráč kterej by si s takovou vlečkou neporadil. Hravě. Dokáže úžasné věci.

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#6 Nový příspěvek od pajik »

Nechtěl jsem 3011 nějak schazovat na to na co ji máme je to až až silný a velký :) máme jen maličký políčko takže pluh čert brány bude se delat kultivátor ... Plus do lesa je objednanej naviják máme spalikovac a teď ten vlek :) jel jsem stím na testovací jízdu tak to nemlatilo ale uvidíme jak se to bude projevovat až to bude v zápřahu :)

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#7 Nový příspěvek od pajik »

Tak o vejkendu jsme stím pohnul a dneska otestoval vozili jsme dřevo z lesa jen brzdy zatím mimo provoz nefunguje ten rozdělovač ... Poslal jsem.ho na repas ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Sajtny budou hned jak se otevře hutní materiál :)

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#8 Nový příspěvek od Jindra »

a jaké jsou první dojmy z práce s kárkou? :-)
kdo si hraje nezlobí

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#9 Nový příspěvek od honzasl »

Jen se zeptám: Kola jsou mimo korbu - nešlo dát podlahu ještě níž, tj. posadit rám úplně na nápravu? Ať se využije toho, že je korba mezi koly?

Jinak obdivuju všechny, kteří si dají tu práci si připravit dříví stejnoměrně nařezané a hezky vyrovnávat na vlek.

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#10 Nový příspěvek od pajik »

Dojmy dobrý jede to rovne vypadá to že to uveze hodně až se doděláji sajtny bude to mnohem lepší :) ale jinak spokojenost :)

Puvodne to mělo být níž ale jsou tam brzdy proto to nešlo až dolů ... A je to domerene do závěsu za traktor aby to bylo vodorovne.... Ale je pravda že bych o cca 15-20cm mohl jít níž jenže nebylo doma už žádné železo na to aby oj byl ve správné výšce a tak jsem zvolil kompromis ... :) Ono je tam cca 80% železa použito že šrotu a tak jsem se musel přizpůsobit ten mega Uckum :smich: po druhy bych to udělal trošku jinak :)

LOJZEK92
Příspěvky: 102
Registrován: ned lis 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#11 Nový příspěvek od LOJZEK92 »

Z toho si nic nedělej. Každý a pokaždé by to podruhé udělal trochu jinak. Hlavně ať to slouží. A sloužit to bude.

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#12 Nový příspěvek od pajik »

Přesně tak :) já jsem chvíli váhal jestli mám nebo nemám zakládat nové vlákno ... Ale z vlastní zkušenosti vím že když něco stavím je fajn mít nějakou inspiraci tak jsem se rozhodl že sem ty fotky dám třeba to někomu pomůže :)

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#13 Nový příspěvek od pajik »

Tak dneska jsem po dlouhé době udělal zase něco na vozejku ... Koupil jsem plech na podlahu zejtra ho tam přidělam plus snad přidělam světla :) a do zimy doufám že zvládnu i sajtny

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12730
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

8) Pekna vlečka

pajik
Příspěvky: 720
Registrován: úte čer 08, 2010 9:08 pm
Bydliště: Sichelsdorf

Re: Pajikuv Vlek za 3011

#15 Nový příspěvek od pajik »

Tak dneska klasika ... Když už jsem se dokopal že půjdu privarit plech tak mě došel drát ve svarecce

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“