Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#1 Nový příspěvek od Levi »

Ahoj vespolek,
Mám v plánu přes zimu postavit kontejnerku včetně kontejneru. Prosím někoho kdo malou kontejnerku postavil, nebo vlastní, jestli by mohl přispět nějakými důležitými rozměry a parametry aby to fungovalo tak jak má.
Nic velkého, něco na bázi WTC Písečná - PORTÝR 3, viz. http://www.wtc-pisecna.eu/traktorove-no ... u-portyr-3

Mám na to připravenou zrepasovanou nápravu z krmáku, která má šířku přes kola 175cm, oj- který určitě hodlám vystužit a celkově předělat a veškerý vzduch potřebný na brzdy.

Díky všem, nejlepší by byly samozřejmě konstrukční výkresy přímo od WTC, které asi jen tak nezískám, jestli mezi námi není někdo kdo pro ně pracuje. :hm: :friends:
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#2 Nový příspěvek od Šéďa »

Nevím, jaké máš plány, ale je to samostatný nosič a samostatný podvozek.
Možná by to šlo udělat komplet dohromady.
Je tam spousta věcí, myšleno rozměrů, které jsou dány, jako výška háku, rozchod rolen a pak další, co musíš dopočítat. Kde budeš mít těžiště, jednak, aby tě to nepřetěžovalo za jízdy a jednak, aby jsi to vůbec natáhnul, nezvedalo ti ro prdel do vzduchu. Pak je důležíté, jak budeš mít dlouhé kontejnery, podle toho musíš udělat výšku rolen a celého nosiče, jinak by jsi nevyklopil náklad. Nechal jsem si udělat delší kontejner a při plném sklopení mám prdel kontejneru až na zemi, takže nejde vysypat hromadu, roztaháš to na několika metrech. Rozměry ti nikdo nedá, nenechaj ti to ani poměřit, musel by jsi na to natrefit někde venku u někoho, kdo to už koupil. Nechtěli mi ani dát adresy, komu prodali, když jsem chtěl jet na rozumy, co koupit, na co to je či není vhodné, apd.


http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 9#p1095499

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#3 Nový příspěvek od Levi »

Jasně, se vším počítám a tuďíž pátrám po někom komu to funguje a sdělil by mi výšku háku, délku šasi apod. Po tom tvém zrovna koukám i kvůli ideální velikosti. Kontejner bych pak udělal podle kontejnerky a samozřejmě kratší, aby šel kloudně sklopit. To už se dá vyladit. Díky za veškeré fotky a videa. Měl bys fotku ještě z ptačí perspektivy kontejnerky bez natazeneho kontejneru, jak to tam je usazené? Určitě to budu dělat v kupě a ne na dva díly. Ten holý rám bych nevyužil, tudíž bude stale hák na rámu vlečky.
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#4 Nový příspěvek od mape »

Nevím jestli by nebylo jednodušší koupit starou Avii kontejner s nástavbou Navara jednopist . Je to jednoduchý a funguje to bez problémů.
Je to na kontejnery s výškou háku metr a délkou 3,3.
To umístění nápravy vzadu je docela laboratoř
Už jsem to tu jednou psal že jsem jednou s Avii přivezl dřevo borci co měl ten vlek udelanej a divadlo neskutečný.
Jednak mu to traktor skoro nenatahl a druhák když to natáhl tak měl přední kola ve vzduchu.....
Jinak pokud bys chtěl mám tu torzo toho dilu s natahovacim hákem a asi bych to za nějakou cenu nechal.
.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#5 Nový příspěvek od Levi »

Nevím jaké myslíš torzo a kolik by byla patřičná cena. Fotka a nějaké bližší info by napovědělo. Mám dobrý přístup k materiálu, o sváření a šikovnosti bych strach neměl. Není to první věc co jsme dali dokupy. Teď jde o ten fakt - udělat to tak aby to 100% fungovalo a nebyli s tím problémy takový jako píšeš někde v příspěvku co jsem od tebe četl. Vím o dvou traktorových kontejnerkách, které fungují přesně na ty kontejnery co píšeš (avia), ale problém je v tom, že jsou stavěné na širší nápravě a tudíž mi z toho nic nesedí a celkově by mi stačila menší. Tuším, že se pak budu tlouct do hlavy, že jsem měl udělat větší. :D Jednoduchá technická dokumentace, klidně ručně sepsaná nápravy včetně torza a háku + uložení čepu by mi bohatě stačila. S více věcmi si takměř poradím. :)
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#6 Nový příspěvek od mape »

Tak rozteč saní je dána. 106 cm a výška háku je 1 metr....
Kontejner si pak uděláš jaký chceš. Já mám třeba i úžší a kratší aby šel zasunout do klasického.... Můžu tak mít na kšeftu kontejnery dva.
Obrázek

https://postimg.cc/t1F6sc3b
Tento díl mám.kdyztak vyfotím zítra přímo ten můj.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#7 Nový příspěvek od Šéďa »

Levi napis.presne co chces vyfotit.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#8 Nový příspěvek od mape »

Ještě k tomu mechanizmu... Já když jsem řešil Avii Tak jsem se byl podívat na jedno auto kde měl pán amatérsky udělaný nosič kontejnerů i celkem bytelný, a stejně říkal že s tým natahuje tak maximálně tunu plus kontejner jinak že se to Křivá a kroutí. Když vezmu samotný nosič Jnk tak tam jsou běžně dimenze obdélníkového průřezu 80 x 100 na tom hlavním rameni je myslím 80 x 120 až 200. Já sám jsem tu prostřední stolici prakticky z poloviny úplně rozřezal a vkládal do ní nové kusy železa. Dnes už vím že bych ji raději koupil novou přesto že stojí skoro 20000.
Tady je pár fotek jaký je to monstrum přesto že to má nosnost 3 tuny. A to když vezmu že kontejner když se povede udělat bytelný tak váží 500 kg tak ty užitečné hmotnosti už je tam jenom dva a půl tuny. Rám toho nosiče je potom myslím že Účko 120 na 80 které je ale třeba u Avie posazené na rám Avia která Přestože je měkká tak to taky žádný chudák není.
Pár fotek.
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

To jen pro představu co je to za monstrum a přesto se to pod zátěží chová jak kdyby to bylo z klacíků. Tím tě samozřejmě vůbec nechci odrazovat od stavby.
Tohle tu mám a asi bych to i prodal Jediný co tomu je je že nejde vymlátit čep od pístů musel jsem ho tehdy vyříznout Měl jsem to tu schované že z toho udělám rameno na delší kontejnery ale vzhledem k tomu že teď se peru s délkou co mám tak delší dělat nebudu.

Obrázek

Obrázek

Jinak celou nástavbu koupíš ve slušném stavu od 40 do 60 tisíc.... Nějakou lepší pak od 80 do 120 tisíc.
jde o to jestli by se nevyplatilo nějakou koupit a opravit než se s tím drbat od začátku.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#9 Nový příspěvek od Levi »

Celek kupovat nehodlám, vzhledem z ceně a téměř podobné práce s přestavbou. Nemám to na denní používání a ani na Nějak závratně těžké váhy. Jestli na tom 4x do roka povezu 3tuny a zbytek lehčí materiály tak si myslím, že to nebude úplné zlo s tou pevností konstrukce. Neberu to na lehkou váhu, abychom si rozuměli. Pracuji v nástrojárně tak si tím mohu hodně pomoci a hlavně programově navrhnout konstrukci která bude odpovídat tažným, tlačným silám a těžišti. Nejak jsme se ale dostali tam kam jsem nepotřeboval.

Ve své podstatě ty kontejnerky od WTC Písečná fungují a také nejsou na nástavbě Avie, tudíž bych neviděl problém se stavbou takového nosiče. Vzpomněl jsem na kamaráda co avii s nástavbou nosiče koupil tak se u něj stavím abych to viděl a zvážil zda se do toho pustit v tomhle provedení. Šéďa se mi líbí, že to má přestavěné za traktor a tudíž mě zajímá jak to má s těžištěm on.? Udělal bych to možná úplně stejně.

Jaká je prosím ještě šířka nápravy Šéďo? 180cm (zároveň s traktorem)?

Navíc bych rád přispěl k tomu jak jsi psal o tom pánovi, že ten kontejner s tím jeho traktorem cvičil. Pokud to je nosič sériové výroby tak je vskutku podstatné za čím to taháš aby to fungovalo tak jak má. A že s tím nemá zkušenosti, nebo s tím neumí zacházet je stránka druhá. Kvůli zvedání těžkých vah se nedělají vzadu vzpěry pro srandu králíků jak to měla např. i Tatra 815 (nosič kontejnerů) a vůbec se to tak učí i na technických univerzitách, od kterých jsem obdržel cenzurovaný vypracovaný soubor dokumentů k výstavbě tažných nosičů kontejneru.

Zatím hledám někoho, komu to funguje a byl by schopen mi asistovat se stavbou rozměrama u nějaké malé kontejnerky viz. Šéďa. Kontejner je jasný, se 100cm okem a více už k samotné kontejnerce.
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#10 Nový příspěvek od Šéďa »

Když si vzpomenu, tak ti to zítra změřím a nafotím. Mám tu i jeden píst. Má vytahaný oka, ale netekl. Mám i celý katalog náhradních dílů od navary včetně cen, kdyby jsi měl zájem. Pošli email a já ti ho pošlu.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#11 Nový příspěvek od mape »

Mám na ty Avii stejný mechanizmus jako šéďa.......
Pokud chceš něco omeřit tak klidně můžu taky. Já tě nechci od ničeho odrazovat a vím že je tu spousta lidí co vyrobí spousta zajímavých věcí .....
Byl to čistě jen můj názor.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#12 Nový příspěvek od Levi »

Jasně, rozumím.

Klidně vyfoť i ten píst, kterého bych Tě případně stavby stejné nástavby zbavil. Oka bych si asi opravil, nebo nechal komplet zrenovovat v práci.
Leží mi na dvoře holá náprava na listových pérách a nevle toho oje. Můžeš mi prosím změřit i celkové obvodové rozměry abych se měl od čeho odpíchnout? :) Děkuji

do náhradních dílů klidně také nahlídnu O:)
mail: icefrog132@gmail.com
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#13 Nový příspěvek od Šéďa »

Tady jsou původní plány, poměřím, jak jsme se pak odchýlili, už si topřesně nepamatuju, museli jsme to upravovat podle schválených plánů podvozku, aby jsme to dostali na značky.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#14 Nový příspěvek od Levi »

Supr, tohle hodně pomůže, hned jsem se ještě zasekal nad tím rozložením těžiště. Měl bych tedy klůli rozložení váhy na nápravu dodržet to procentuelní rozložení? Poté je jeden z problémů natahovat delší či kratší kontejnery, ne? Ještě jeden dotaz hned na začátek. Kde se zajišťuje kontejner na hák pro samotné vyklápění, bez sundávání kontejneru z nosiče? Myslel jsem, že to udělám vzadu na dva čepy, teď mi ale došlo, že při kratším kontejneru by byl problém. Kdyby pak byla fotka toho systému zajištění, nebo osvětlení. Nejaký nápady jsou, ale proč to vymýšlet, když je to vymyšlené a funguje to.

Díky
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kontejnerka - stavba kontejnerového nosiče

#15 Nový příspěvek od Šéďa »

Vztlak i tlak na horní závěs traktoru je povolený max 1000 kg. Z toho jsem vycházel, když jsem počítal kam dát nápravu. A ze 4 let provozu můžu říct, že je to OK. Natáhnu celkem 4000kg, když beru v úvahu cca 500kg kontejner, 3500kg náklad. To samé i bez problémů složím i sklopím. Kontejner je nutné nakládat rovnoměrně, když je těžšší předek nebo zadek, tak je problém s natáhnutím, při špatném rozložení vah natáhneš třeba jen 2500 kg. Ono s autem můžeš pdo kontejner nacouvávat a tím si pomáhat těžkej kontejner naložit, ale traktorem bez předku to nejde, nadzvedává ti to zadek, takže kola nezabíraj, jak tlačíš, tak hrabeš. Jednou mě v lomu přeložily mokrým odvalem, měl jsem 6.770 kg a už to nešlo sklopit, ale šlo ho složit. Tak jsem s otevřenejma vratama kontejner spustil zadkem na zem, něco se odsypalo, pak jsem ho natáhl zpět a už šel sklopit.

Co se týče zajištění, tak to jistí tyhle dva háky. Jsou ovládaný vzduchem ze vzduchojemu vleku. Když vzduch nemáš, je kontejner zajištěný, háky se odjišťují vzduchem a vrací je pružina. Nafotím lépe. Háky nejen jistí kontejner v přepravní poloze, ale tím, že drží kontejner na rámu, tak nedovolují rámu se zlomit, takže se zajištěnýma hákama vyklápíš, když odjistíš háky kontejner skládáš na zem.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“