BSS PS 701H Bellian

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS PS 701H Bellian

#106 Nový příspěvek od Bellian »

Ahoj, byl jsem na dovolený, tak jsem moc nepracoval.

Měl bych dotaz ohledně pístnic. Vyndal jsem je ven, dokonce jsem je i rozdělal. Zatím jen jednu. Jsou tam vypraskaný ty silonový pouzdra, předpokládám, že to slouží jako vedení, aby se hned nevymačkaly manžety.

V největŠím průměru jedna ta horní chybí skoro celá:

Obrázek


A pak na malém pístu je rozlomená:

Obrázek


To asi koupit nejde a bez nich to dávat dohromady asi nemá význám? Na fimas jsem našel manžety ale o tomto ani zmínka.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: BSS PS 701H Bellian

#107 Nový příspěvek od chuck77 »

Hm, taky sem se na to ptal v N. Veselí a odpověď byla ať tam nechám mailer a že to NĚKDO v rámci repase opraví.....jako díl to není...kontakt na opraváře nemám....nikdo neřekne jak na to...taky tápu...................
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: BSS PS 701H Bellian

#108 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Já si ho do jednoho maileru dělal, ve druhym byl dobrý.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: BSS PS 701H Bellian

#109 Nový příspěvek od chuck77 »

kdo je od fochu tak to zvládá, ale co mi bastlíři????
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS 701H Bellian

#110 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jaryn82 píše:Odbočku na druhej vlek na hydrauliku mám nad točnou. A vzduch mám napojený někde u přední nápravy. Asi to na fotkach neni
No já asi potáhnu další okruh hydrauliky od traktoru až dozadu k rychlospojce, takže vlastně bude další hadice jakoby na druhej vlek která se zapojí do druhé rychlospojky traktoru :) A vzduch je vlastně jedno kde napojím přece? Bude to vlastně někde přerušená hlavní větev co jde z traktoru do brzdiče a vzduchojemu. Tak z té to pujde rovnou taky do koncovky :)

Chuck77 máš pravdu že je to asi více méně přepych a zbytečný...Ale jak zas říká Jarda když už je to takhle rozdělaný a je tam závěs tak proč to neudělat. Co kdyby jednou se to hodilo... :red: :co?:

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: BSS PS 701H Bellian

#111 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Já tam právě tu druhou hadici nechtěl, protože tolikrát dva vleky nepotáhnu a aby se mi tam motala hadice kterou bych zase někde urval tak to jsem nechtěl. Vzduch můžeš odkud chceš.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: BSS PS 701H Bellian

#112 Nový příspěvek od Peter768 »

Bellian, to čo sa ti prasklo je vodiaci krúžok hydraulického valca. tu je nejaký popis http://seal-and-lube.sk/tesnenia-simrit ... ce-kruzky/
Dá sa to kúpiť aj u Vás v ČR, dávnejšie som dával link niekomu do vlákna, ale neviem to nájsť... :(
EDIT: aj zu som to našiel, dúfam že Ti to pomôže https://eshop.haberkorn.cz/sk/hydraulic ... 8ccd4c64c8


Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS 701H Bellian

#114 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jaryn82: Jo jasný to chápu u mě to bude taky tak... :) Jenže zas nemám doma žádný ventyl abych to táhl jednou hadicí :zapomel: Nebo zkusím pohledat, ale nevím teď o žádném.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: BSS PS 701H Bellian

#115 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Ten rozdělovač co tam mám je z ifi

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: BSS PS 701H Bellian

#116 Nový příspěvek od chuck77 »

Michal(zetor) píše:Tady jsem to objevil jestli je to ono ;-) https://www.agrozet.cz/e-shop/nahradni- ... ?strana=13

Aha, jde to sehnat...díky za info...až budu mailery na naší P73S dělat možná se mi to bude hodit, ale vzhledem k tomu, že náš vlek neprošel nasazením v JZD, ale pracoval v lehkém provozu tak vyměním manžety a oprava je hotová..........poškrábaný písty nemá, jen se "potí"
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: BSS PS 701H Bellian

#117 Nový příspěvek od PEST »

máme druhý okruh řešený tak, že je jen trubka na podvozku pod korbou a na obou koncích rychlospojky, v případě potřeby se dá propojka traktor-valník, je to právě kvůli tomu aby se nemusela někde na oji vozit druhá hadice, když se to použije jednou za uherák

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS 701H Bellian

#118 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Járo tak jsem doma pohledal a našel podobný ventyl co máš ty na vleku, ale má jenom dva vývody :zapomel: Je na něm taky DDR. Děda jezdil za JZD s Ifou takže počítám že to bude taky z ní :)

Obrázek

Jinak pomalinku začínám něco dělat na vleku, tak založím vlastní téma abych to tady nezasíral 8)

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: BSS PS 701H Bellian

#119 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Tento mám na Z 25 ano je to Ifàckej

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: BSS PS 701H Bellian

#120 Nový příspěvek od Bellian »

Peter díky za info, přímo do Haberkornu jsem nepsal, ale psal jsem dvou firmám obě odpovědeli stejně, že dělají, ale pro jednočinné válce to vhodné není.

"S velkou pravděpodobností se jedná o teleskopický jednočinný válce ideálně řešit výměnou za repasovaný kus."


Druhý píst byl ve vnitř ještě horší, a tak je otec odvezl do Fimasu, no cena hrozná 1800 bez DPH za jeden kus.

Vyměnil i jeden brzdový válec, protože ten obal byl prorezlý, tak jsem je šel zkoušet a on se nevrací, musím mu pomoci rukou. Druhý s koženou manžetou krásně zajede. Vůbec se mi to na vlek nechce dávat, zkusím to reklamovat, ale mám pocit že to nepomůže. Já blbec jsem si mě vnitřek pro tu koženou manžetu nechat doma, nakonec to budu vyrábět už to vidím.

Vevnitř toho repas válce byl i nějaký rez nasypaný:

Obrázek

Tady mi při zkoušce krásně válce vyjedou a zajedou. Vzduch taky drží.

Obrázek

Za 1metr jsem to vyříznul:

Obrázek

A vsadil nový u 120, jako uchycení pro korbu použiju plech 10mm a asi kulatinu 25mm s osazením a ovařím to z venku. To stejný na druhý straně.

Obrázek

Mám už nachystaný plechy na uložení majlerů.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“