BSS PS 701H Bellian

vleky, káry, vozíky, návěsy, cisterny, vyvážečky, hnojáky, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS 701H Bellian

#91 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Šel jsem se podívat a na 8 tuně už to tak maj čep je s matkou a má na zajištění proti otáčení naveřenou plošku :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: BSS PS 701H Bellian

#92 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Mám to v tp psané stejně s tím závěsem, závěs tam mám a i vyvedeneou el. vzduch a hydrauliku a na STK nerikal nic. Já si dělal ty návarky doma na soustruhu.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS 701H Bellian

#93 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj tak jo jsem rád že to tak je. Taky to udělám když tam ten závěs je tak proč to neudělat ;-) Já bohužel nemám ještě soustruh, ale mám kdyžtak šikovného soustružníka 8)
Járo a jaká to je práce vyřezávat a vařit nové návarky dá se to? Mám strach když se zavaří ten novej aby tam šel pak volně čep? Nestáhne se to moc? Kolik jsi nechával třeba vuli pro čep? Ale ono to není zavařené kolem do kola tak se to asi moc nestáhne co?
Nemáš detajlnější foto jaké jsi udělal čepy jak se zajištěním? Volil jsi normální hlazenku? Dík

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: BSS PS 701H Bellian

#94 Nový příspěvek od Jaryn82 »

A kdyby jim tam závěs vadil, tak ho snadno odšroubuju :) . Bohužel tohle jsem nefotil a ani už si nepamatuju jaký průměr hlazenky jsem dával,ale dělal jsem to tak jak to bylo originál, jen jsem uřízl hlazenku z obou stran provrtal,dal podložky a zahnul jsem tam 8mm hlazenku jako to bylo původně. Odříznout a navařit nové pouzdra není problém, já si je vysoustružil nechal jsem menší průměr než je čep , navařil jsem to a pak přestružil.
Když dělám čep s maznou tak to takto zapouštím aby se maznička o něco neurazila.
Obrázek

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: BSS PS 701H Bellian

#95 Nový příspěvek od chuck77 »

Michal(zetor) píše:No to bych měl jednoho soustružníka v důchodu co mě takhle dělá ruzně co potřebuji. Takže koupit normální hlazenku a z ní to nechat udělat a bude to. Koupím akorát ty návarky :) A jak řikáš když už je bude vyrábět může je udělat s mazáním a je to na věky 8) Asi jo to tak udělám.
No protože co jsem koukal tak ty čepy tam budu zarostlí jako prase už to vidím....takže jestli by ten autogen neulehčil práci. A nebo velkou flexu 230 kotouč a vyřezat je. Koukal jsem že by kotouč vlezl z každý strany. Pak vyndat oj a vytlouct už jen kousky čepů. A to samé na pérech. No uvidíme.

K té barvě nevěděl by jsi číslo v RALU? A na ty sajtny jakou myslíš zvolit barvu která se do roka neoloupe z toho dřeva? Já vím sice předbíhám jsem už u laku což bude ještě hoooodně dlouho trvat... :smich:


Mám šedou 1010, takže ta tam půjde......s tou flexou...jde to, ale pozor - je to nejen o zdraví, ale aby Tě to nezmrzačilo....šlo by to i šukačkou…...já to buď vyrazil megapalicí přeš kus hřídele silná 40mm a ještě po cca 14 dnech pokápání brzdovkou a různým poklepáváním přes mosaznou kulatinu, aby se to pohnulo.....nebo sem to dostal ven flexou, ale jak píšu - velice nebezpečné, takže nelze vůbec doporučit....to radši autogen......oni budou taky vytlučeny a víc budou držet v peru jak v rámu.....uvidíš jak to půjde.....
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: BSS PS 701H Bellian

#96 Nový příspěvek od Jaryn82 »

:) kdybych 14 dní čekal na jeden čep tak ještě dnes valník nemám :) dost odřežu plazmou opatrně tak abych nesáhl do toho co tam má zůstat zbytek odbrousím :)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS 701H Bellian

#97 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo jasný tak ty jsi to udělal jako to bylo origo rovný čep s dírama a zajištěný kulatinou. Zase na druhou stranu když by to bylo stažený matkou jak psal chuck77 tak to bude asi lepší v tom že se to tak nevytluče jak volný čep. No i když já už to určitě nevytluču provozem :smich:
A Járo dělal jsi všechny čepy mazací? Origo je nemaj.
To vím že tou flexou to není sranda a kor velkou 230 ta dokáže namlatit už hubu :jazyk: Autogen máme doma jen bych ho musel nechat naplnit a dát nové hadice (ty doma mám)
Jinak chci všechen rozvod vzduchu udělat v plastových trubkách jako to je dnes na všech nových mašinách a je stím celkem dobrá práce. Chtěl bych do dát vše do těch plastových držáků jak vzduch tak hydrauliku aby se nikde trubky nedotýkali. Koukal jsem na rychlo že by ty držáčky měli jít všude přivrtat kde vedou trubky 8)
A ještě Jardo kde jsi napojil vývod vzduchu do rychlospojky na druhý vlek? A to samé s hydraulikou? Vedl jsi to v železné trubce hydrauliku do zadu k závěsu?

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS 701H Bellian

#98 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Chuck77 mrkni do toho odkazu na ty barvy ty to máš tedy spodek v té šeď pastelová RAL 1010?

http://ktvhavirov.wz.cz/download/Vzorko ... SN_RAL.pdf

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS 701H Bellian

#99 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

v2000m píše:Ten rozdíl výšky bude asi v unavenosti per.... Ty brzdový bubny by snad měly jít bez stahováku nebo je dej dolů i s nábojem a pak by to mělo jít rozdělat... Ty uši ve předu jsem si na vlek taky dodělal, mám na nich bílou pozičku, ale při sklápění a mírném zatočení do nich naráží korba, proto asi byly upadlé, už bych je tam nedával... :-/ nebo měly být o kus kratší...
Chtěl bych je tam taky dodělat jako to bylo origo. Někde na fotce jsem koukal že je to skoro zároveň s venkem kola. Jak to máš ty? A o kolik to tedy myslíš udělat kratší máš s tím zkušenost. Děkuji za info 8)
Ale chtěl bych to tam byť i kratší ale k té 7 tuně mě to tam prostě sedí :red:

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: BSS PS 701H Bellian

#100 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Vytluče se to stejně. Nemůžeš to stáhnot na tvrdo musíš to nechat volné. Já maznice na vleku nedělal, při mém provozu 2x do roka to do smrti nevymlátím a na čep když prstem u oje zatlačim tak s ním normálně hejbu tak to klido za 10 let vytáhnu a namažu, jinak by nebyl problém tam ty díry vyvrtat. Parkuju uvnitř me to nezarezne. Tady máš odkaz je tam i rozvod vzduchu a oleje já to do plastu nechtěl.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... +vleku+bss

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: BSS PS 701H Bellian

#101 Nový příspěvek od chuck77 »

Michal(zetor) píše:Chuck77 mrkni do toho odkazu na ty barvy ty to máš tedy spodek v té šeď pastelová RAL 1010?

http://ktvhavirov.wz.cz/download/Vzorko ... SN_RAL.pdf

JJ ta 0123, to je ona.....o těch čepech - vlek dovleču do dílny a začnu to trhat od bočnic, elektriky…….- mezi tím si pěkně pokapávám čepy a na ty se dostanu klidně i za měsíc...….nečekám na to, je to jedna věc co na tom udělám hned jak to postavím do dílny a občas to přikápnu...pokud je to vrak, tak se na podvozek stejně dostaneš až po čase, páč to asi nebudeš dělat od po do pá od 7 do 14:30 hod :) ….hele maznice udělej, nic to nezkazí a je to pak na forever…….jednou ročně to slabo máznu a paráda...….ty čepy nevytlučeš, ale za pár let třeba prdne pero a jakej čep půjde líp ven??? ten každoročně namazanej anebo ten co si mázl jen při montáži??? při tědletěch hicech co panuji vyteče vazelí za rok dva a pak je to nasuchu.....mastnota sice váže prach, ale zase krapet brzdí rezivění...
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4196
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: BSS PS 701H Bellian

#102 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No jo vlastně vždyť já musím táhnout hydrauliku už od traktoru až dozadu na druhý vlek teď mě to docvaklo :smich: Já myslel že hodím odbočku vzadu od heveru, ale to bych sklápěl oba vleky naráz... :vysmech:
No jo tak povedem novou trubku dozadu pro rychlospojku :)
Akorát nevidím Jardo kde jsi se napojil se vzduchem pro koncovku druhého vleku? Nebo koukám špatně na fotky?

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: BSS PS 701H Bellian

#103 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Odbočku na druhej vlek na hydrauliku mám nad točnou. A vzduch mám napojený někde u přední nápravy. Asi to na fotkach neni

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: BSS PS 701H Bellian

#104 Nový příspěvek od chuck77 »

Budeš to někdy potřebovat?? závěs pro popotahování po poli snad, ale využiješ to vůbec někdy???? mám to na 3 vlekách, ani jednou sem to nepoužil......je to jen na okrasu a po silnici s tím NIKDY v tandemu nepojedu.......
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: BSS PS 701H Bellian

#105 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Teď už asi ne, ale dřív jsme tahali hodně. Když už jsem to dělal, tak drobet práce a dvě roury navíc dotáhnout do zadu mi nezabíje.

Odpovědět

Zpět na „Dopravní technika“