Špalíkovač Bobr 75 transport

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Jeňór
Příspěvky: 212
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Špalíkovač Bobr 75 transport

#1 Nový příspěvek od Jeňór »

Zdravím máme tento špalíkovač,jsme s ním spokojení,ale štve mě že po nějaké době práce se začne na spodní válec nabalovat drobisko z haluzí.Musím pak povolit pás a vše vyčistit. Dělá vám to taky? Má někdo nějakou upravu,aby k tomu nedocházelo? Díky.

minomik
Příspěvky: 53
Registrován: stř kvě 22, 2013 10:56 am
Bydliště: SL

Re: Špalíkovač Bobr 75 transport

#2 Nový příspěvek od minomik »

Mne to robí tiež a neviem čo by tomu pomohlo, snáď zjednodušenie prístupu k čisteniu valca. Všimol som si pri práci že drobný odpad prepadáva po bokoch a padá na dopravnikovy pás do vnútra a následne až k valci. Plánujeme osadiť niečo pod uhlom na čistenie spodného pásu.

traktoristaPB
Příspěvky: 303
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Špalíkovač Bobr 75 transport

#3 Nový příspěvek od traktoristaPB »

Mne to robí tiež mam nad remenicou pohonu pasu kúsok linolea aby nepadal bordel pod klinovy remeň.
A z dola spod pásu to háčikom vyškriabem vždy po praci.
Nasekal už na 10vykurovacich sezón nože vyštrbene ale seka to stále.
Jediná porucha pred 2r bola že sa vysypalo ložisko náhonu z kardanu takže cele to rozobrať a zložiť už maká ďalej.
A keďže za tým ťahám vlečku hneď po kúpe som vystužil tiahlam zvyslu a vodorovnú časť špaličkovača
Pas je pôvodný asi 2x sa trocha odlepil ten zub tak som dal dva plechy a pomedzi ne horkovzduškou nahrial príslušne odlepene plochy a potom pritlačil na seba.Tak s to zvarilo zlepilo a je to ok.
Idem 11stu sezónu

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“