Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#166 Nový příspěvek od Miri »

Tímto se připojuji se svými fotkami - Krpan 5SI s dodanou sadou od JiriCzech, kterému tímto děkuji :).

Obrázek

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#167 Nový příspěvek od jhamos »

Super,Jirka to má luxusně zpracovaný,taky mam tu čest,už rok slouží a paráda :-)
Ty máš pěkný vozík na naviják,dobrý nápad na jeho úklid,mohl bych poprosit o nějakou fotku?

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#168 Nový příspěvek od JiriCzech »

Díky.
Fotka by byla super :friends: . Právě řeším taky vozíček na navijáky. Když mi přijede naviják na přestavbu, tak musím traktorem s čelním nakladačem manévrovat něž ho dostanu do dílny a vozíček by to usnadnil. Traktorem bych ho sundal na vozík a šup s ním po kolečkách do dílny.
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#169 Nový příspěvek od Miri »

Máme vozík, protože dáváme naviják pod střechu a traktor tam nezajede. Fotku dodám :).

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#170 Nový příspěvek od Miri »

Nasel jsem jen dvě starší fotky, snad to bude stačit:

Vpředu (u ručičky) je účko, které má vycpávku, aby se od břitu navijáku neodírala barva. Ty malé kolečka jsou otočné pro doladění při manipulaci u traktoru. Vzadu jsou jednoduchá velká kola (Musí to být užší, aby vozík zajel až k traktoru). A je tam důležitá i ta vzpěra, že se to nikam nepřeklopí, to velmi doporučuji. Je sundavací - dva čepy s jistícími kolíky jako se dělají na šavle atd, část je šroubovací na případné jemné doladění (jeden ten držák čepu je na šroubu, snad je to na fotce vidět). Sundáváme jí až těsně u traktoru. Jezdíme s tím po betonu, na nezpevněné ploše se budou malé kolečka bořit. Jinak pár kusů železa, co dům dal (tedy spíše kovošrot prodal), barva...

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#171 Nový příspěvek od JiriCzech »

To se mi líbí. 8) 8) Udělám si něco podobného ale s tím, že to musí být univerzální aby na to šli 4t - 7,5t.
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#172 Nový příspěvek od jhamos »

Dobrý 8) díky za foto,taky musím něco udělat,potřebuji vždy na čas naviják někam uklidit po stodole.

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#173 Nový příspěvek od pepanek »

Bohužel jezdím s navijákem po trávě tak používám paletu akorát na naviják a válečky :)

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#174 Nový příspěvek od jhamos »

Už máš Jirko nějaký ten vozik na navijáky? Chci taky něco už konečně udělat a tak hledam inspiraci :)

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#175 Nový příspěvek od JiriCzech »

Jo už mám. Zítra (teda už dneska) vyfotím a hodím sem.
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#176 Nový příspěvek od Miri »

Já si zatím hrál s přípravou vzduchu na naviják - zaměstnal jsem topenáře s ohýbačkou a zámečníka s autogenem (napojení starého potrubí na nové a vytvarování trubky pod traktorem a mezi konzole na ČN), na konec jsem dal uzavírací ventil a přidělal na blatník. Vím, že kabina se může o něco jinak hýbat než podvozek traktoru, ale zkoušeli jsme to a přijde mi, že vůle v celkové délce na dostatečná na to, aby nedošlo k nějakým problémům. Ono moc možností, kam to uchytit, není...

Jinak nevíte někdo, zda se ještě prodávají takové ty kuželové koncovky na trubku na vzduch, co se vařili autogenem? Já je nesehnal. Dříve se tam přivařili autogenem, dnes je to přes převlečnou matici a ta kuželová koncovka se jen dotláčí (s těsností problém není). Jinak drahá hračka - kus trubky, téčko, kolena, pár matic, koncový ventil - přes dva tisíce jen v materiálu :(...

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#177 Nový příspěvek od krajan »

no co ti na to ... Ked kupis obycajne prstienky , prevlecne malice a hydraolicku trubku tak to mas za par € , bez kurenara a casovo za chvilu ..
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#178 Nový příspěvek od pavel sk »

Ja som si vzduch vyviedol od brzdoveho potrubia. Rucnu mam kus inak nastavenu. Obrázek

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#179 Nový příspěvek od JiriCzech »

Sice se zpožděním ale přeci. Tady jsou fotky vozíčku na naviják

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Miri
Příspěvky: 51
Registrován: stř dub 10, 2019 5:25 pm
Bydliště: Písek

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#180 Nový příspěvek od Miri »

Dotaz trochu mimo:
Jak vozíte naviják do lesa - jen na traktoru? Plánujeme koupi návěsu, něco menšího, cca 5 tun. Nechci návěs tahat za Krpanem, vím, že se to nemá..
Tak jak to řešíte? Máme ČN, takže bych ho vždy mohl hodit na korbu, ale spíše bych tam měl raději nějaký držák, kam bych ho zavěsil a pak zapřáhl návěs a jel dom.
Ten držák bych si představoval někde v zadní oblasti, kde návěsy mívají ochranou trubku, abych tam naviják odložil rovnou z šavlí. Váží kolem 350kg, tak by to snad nebyl problém...

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“