Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#256 Nový příspěvek od Tomas6 »

No ven z navijáku. Když mrkneš na fotky které jsem tu někde dával tak tam je zabržděno. A tahem do středu navijáku se odbrzdí. Tak to bylo i se špagátama. Jen tam byl ten mechanizmus aby páka v poloze odbržděno, tj zatažená do středu navijáku, byla zajištěná a nemusel jsi držet pořád špagát. Při potáhnutí špagátu na spojku ten mechanismus odjistil a páku vrátila pružina zpět. Ty páky byly tím mechanismem nějak spřažené.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#257 Nový příspěvek od Tomas6 »

Hoď fotku jak to máš udělané
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 908
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#258 Nový příspěvek od pepanek »

Jo tak to máš pravdu kombinuju špatně dvě věci. V současnosti dálkové mám kvůli tomu mechanismu nastavené tak, že stačí impuls na brzdu ta pustí páku navíjení na doraz a přestože vzduchový válec brzdy není natlakováný tak je odbržděno. Vy musíte mít stále sepnutý válec brzdy- je to tak? a když chcete navíjet musíte vypustit z brzdy vzduch a pak začít navíjet. Pokud to tak je tak se zítra domluvím s mechatronikem jestli to půjde jinak nastavit. Jinak Jirkovi pošlu SZ na ty mechanismy.

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#259 Nový příspěvek od JiriCzech »

Na mých přestavbách jsou pneuválce dvoučinné. Takže při navíjení musí být pneuválec brzdy vysunutý čili páka brzdy dál od středu navijáku ve stavu zabrzděno.
Co se týká mechanismu s kuličkou, stačí adresu do SZ a já jich několik pošlu za cenu poštovného.
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 908
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#260 Nový příspěvek od pepanek »

TAk doufám, že jsem pochopil jak vám to funguje a snad i mě. Mám taky dvojčinný válec, ale zapojený jen na zasouvání. Vzhledem k tomu, že bych musel vyměnit i DO( mám jen 2 tlačítka, nebo bych při odvíjení musel celou dobu držet tlačítko brzdy) atk využiji nabídku Jirkym a píši SZ. Jinak děkuji i ostatním co mi pomohli pochopit funkci navijáku. Příště snad pomůžu vám. 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#261 Nový příspěvek od jurex »

https://www.rajce.idnes.cz/jawapincek/a ... 622854746 chápu správně, že přívod 12v jde do prvních dvou svorek vpravo nahoře? vytrhla se mi elektrika a vyřadil jsem origo zásuvku a vypínač v kabině, co když prohodím plus a mínus? trochu mi to hapruje, díky

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#262 Nový příspěvek od jurex »

brzda mi nepřepíná spojku, tlacitko spojky se rozsviti az pri zmacknuti, kde hledat chybu?

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#263 Nový příspěvek od Tomas6 »

Když budu mít odpoledne čas tak se ti mrknu jak to.mam.zapojeno já. Jestli to vydrží do víkendu tak se přijeď podívat sám.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#264 Nový příspěvek od JiriCzech »

Přepólování je špatně. Napájení jsou svorky označené plus a mínus. Je jedno jestli ty levé nebo pravé, jsou propojené. Pošli mi do SZ email a já pošlu schéma.
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#265 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jirko jsem rád že ses tu ukázal. Dálkové funguje luxusně. Akorát chci přidělat nějaké kontrolky, asi by to byly nějaké barevné led světýlka, abych viděl jestli je zabrzděno a jestli je seplý vzduch k válci spojky. A ty určitě dokážeš říct kde tyto dvě světýlka připojit. Ať to nemusím měřit.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
JiriCzech
Příspěvky: 114
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:44 am
Bydliště: Letohradsko

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#266 Nový příspěvek od JiriCzech »

Taky hoď email. Pošlu schéma.
Zetor Major 80 + TUR5, BSS P73S, dvoukolák, Krpan 5t, štípačka, natáčecí radlice na sníh, nesená klec na dřevo

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1307
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#267 Nový příspěvek od Hranostaj »

Bylo by možné udělat dálkové ovládání na na navijak igland 4201 ?

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#268 Nový příspěvek od pavolmakys »

Chlapci, ti co mate krpana, kollko Vam udrzi brzda? Mne ani zdaleka tolko co pritiahnem, musim hadzat retaze na stit, ale tak by to nemalo byt, ci? Aj stitok uvadza vacsiu brzdnu silu ako taznu. Vsetci tvrdia ze polska kopia to neam doriesene, ale aj sa citim ako keby som mal toho poliaka, je to nekomfortne.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Hape
Příspěvky: 14
Registrován: úte srp 04, 2009 9:37 pm

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#269 Nový příspěvek od Hape »

Nepíšeš jaký typ Krpana máš, mi máme doma naviják Krpan 4Si. Vozíme ho za traktorem Z 7211 a nikdy se nám nestalo, že by brzda v nějaké situaci povolila. Ani při přitahování, ani při vlečení. Problém jsme měli se spojkou, kdy nám po namazání řetězu nevhodným tukem mastnota navzlínala na třecí plochu a spojka začala prokluzovat. Na brzdu se nám ale mastnota nikdy nedostala, ta pořád držela a drží jako bejk.
Podle návodu by se správně při vlečení měly řetězy vkládat do drážek na krytu navijáku. Návod si můžeš stáhnout třeba na webu FOREST MERI. Když jsme začínali s novým navijákem tahat, tak jsme to tak dělali, ale je to hrozně nepraktické, tak jsme po pár dnech začali náklad nechávat na laně a nic se mu tím zatím nestalo, ani brzdě.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2374
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Naviják Krpan 5Si předělaný na vzduch

#270 Nový příspěvek od pavolmakys »

Myslim ze mam tiez 4si alebo 5si. Mne ta brzda smyka, len aby sme to porovnali. To to traktor povedzme utiahne bez predneho nahonu, to brzda neudrzi a neviem kde by mohol byt problem. Pozeral som ju a je sucha, aj ked smyka, tak su to hrozne zvuky, take nasucho.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“