Naviják TUN 40

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor 7745 a naviják tun 40

#166 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to mas vzperu. Ten zaves co mas origo dole na navijaku je silny to je len +. To by som sa nebal donho nieco zapnut. U nas ty co ho maju za nim tahaju bezne. Dokonca som videl predlzenie toho navijaka smerom dozadu. V toote co mame TUN-ku tak ten je bez zavesu. Ak ta s kopca bude mas vlecka snahu tlacit tak ti tu vzeru zdvihne do vzduchu na max a to je hned nehoda.Zalezi ako je ta vlecka vyvazena. Za vzeru by som tahal len malu karu jednonapravovu ktora ma podstatny pomer zataze smerom na oje a tlaci tak nadol. My mame sice len doma robeny navijak a ten zaves som tiez tak poriesil, ze ked je nastrojeny navijak na traktore, tak aby som moho tahat aj vlecku. V principe je to podobne ako u TUN 40Obrázek Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: zetor 7745 a naviják tun 40

#167 Nový příspěvek od pavel sk »

OPRAVA: mal som na mysli predlzenie toho zavesu smerom dozadu. Nie navijaka :)

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: zetor 7745 a naviják tun 40

#168 Nový příspěvek od drpepa »

Právě že já tomuto závěsu moc nevěřím. Mám vlečku, prázdná má cca + 1t. No chápu tě. Jen mám prostě strach vlečku dávat do oje za závěs pod naviják, aby mě při tahu nebo škubání v lese nevyškubnul i naviják z obalu převodovky.. Já jsem si spíše představoval navařit oje na vzpěru a při tahání vlečky tuto vzpěru např. zafixovat před střetí bod k navijáku tak, ať se svévolně nepohybuje vzpěra nahoru a dolů.

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Naviják TUN 40

#169 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked je tam ten zaves riadne namontovany, tak to znesie dost aj keby ta vlecka samotna mala 2tony. Ked budes mat odtrhnut navijak s traktora, tak ho skôr vytrhnes pri tahani samotnym navijakom, A to skôr ako s vleckou. Ked zostane vlecka noejde zapadnuta tak skôr traktor prehrabne ako nieco vytrhne. Ten spodny zaves by sa dal pripadne po malej uprave previazat smerom dopredu ku čapu pod rozvodovkov na ktory sa normalne montuje agrohak.

drpepa
Příspěvky: 664
Registrován: čtv dub 14, 2011 5:08 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Naviják TUN 40

#170 Nový příspěvek od drpepa »

moc nevěřím tomu, že spodní závěs, který tam mám, tak mě udrží/utáhne vlečku. Spíše bych viděl řešení navaření závěsu na ten štít pod navijákem a zafixovat to např. třetím bodem, aby ten závěs nemohl svévolně plavat. Viz. foto. Šlo by to? https://joeforestpay.rajce.idnes.cz/Zetor/1515483111

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Naviják TUN 40

#171 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked neveris originalu, tak skus to urobit tak ako sa to tebe bude najlepšie hodit. Fantazii sa medze nekladu :friends:

jaromírp
Příspěvky: 77
Registrován: ned bře 07, 2021 11:01 am
Bydliště: Němčice 136 okres Sv

Re: Naviják TUN 40

#172 Nový příspěvek od jaromírp »

můžu se zeptat, jak je provedeno spínání navíjení a hřídel na kterém je buben je pevná nebo se otáčí, děkuji

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Naviják TUN 40

#173 Nový příspěvek od pavel sk »

TUN-40 ma celnu zubovu ktora je na hnanej hriadeli suvne na drazkach. Na tej istej hriadeli je postavene velke ozub. koleso na loziskach, ktore ma tiez celne ozubenie. Toto koleso je v zabere s ozubenymi kolesami od hncej hriadele. Spojka ked sa posunie a zapadne do celnych zubov kolesa, spoji hriadel s tym kolesom na pevno. Na druhom konci tej hriadele je ulozena cievka s lanom napevno cez dva kliny. Ak si sa pytal na toto.

prodejtohned
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 12, 2020 10:50 am
Bydliště: Jičín

Re: Naviják TUN 40

#174 Nový příspěvek od prodejtohned »

Ahoj všem.Mám Tun40 mechanicky ovládaný mám ho na 7045.Rád bych ho předělal na vzduch.Byl by někdo tak ochotný a poradil by jak na to nebo mi poskytl detailnější fotky.Potřebuji i na traktoru dodělat vzduchový válec na náhonovku.Dnes jsem si přivezl originální štít a na desce,mezikusu mi chybí celý ten vrch na který se přidělávají vrchní táhla.Našel by se tu někdo mezi vámi který by poradil jak na to vše a nějaké ty rozměry.Budu každému vděčný za cokoliv.Díky uktéčkům zdar

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Naviják TUN 40

#175 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak chces na to nahodit štít tak tam patri pod navijak aj ina konzola (medzikus). Niekde som tu pred casom videl slusne nafotene ako to vyzera + k tomu aj tie ramena.

SrdcomZETOR
Příspěvky: 58
Registrován: ned pro 01, 2019 10:47 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Naviják TUN 40

#176 Nový příspěvek od SrdcomZETOR »

zravím trošku to tu oživím
dnes som kúpil túto prírubu pod TUN40,kúpil som to lebo chcem mať tunku ktorú budem zhadzovať a ide mi o to aby som to čo najrychlejšie nahodil a zhodil akurát ma pár ludí presviedča aby som to predal lebo bude problém s vystredením tej predlženej hriadelky,tak by som sa chcel opýtať či tu nie je niekto kto toto riešiť ku spokojnosti,alebo vážne to predať a kúpiť trojbod
Obrázek

erwein
Příspěvky: 8
Registrován: ned dub 06, 2014 1:41 pm
Bydliště: Revúca

Re: Naviják TUN 40

#177 Nový příspěvek od erwein »

Ahoj,ako si to doriesil s tou tun-kou?

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“