navijak tatra

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1176
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: navijak tatra

#61 Nový příspěvek od sita »

chtěl bych se zeptat - nevíte co se mohlo navijáku stát, když přestalo jít odvíjení? Nemyslím teď volné odvíjení, když je páka nahoře, to funguje, ale dřív mi fungovalo i to, že jsem jen v traktoru vypnul náhon, zvedl naviják, volně popojel dál, položil naviják, zapnul náhon a pak pokračoval v tahání.
Když to chci teď zkusit tak v 9 z 10ti případů to nejde, je to seklý a neodvíjí se to. Je fakt, že jsem tahal těžký stromy, ale nezdá se mi, že bych pořídíl ten naviják zničit motorem 57...
Taky je fakt, že páka na navijáku, kterou se vypína-zapíná odvíjení jde dost ztuha, takže se asi něco opravdu stalo...

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: navijak tatra

#62 Nový příspěvek od Jirka K »

Můj Tatrováckej naviják se sám neodvíjí téměř vůbec.To musím mít zapřaženej hodně těžkej kmen,aby se ten kmen sám spustil při odbrždění pásovky.Ten naviják je konstruován na podstatně větší zátěž podle původního náhonu kde je obrovskej kříž.Měl jsem strach o vývod z převodovky a tak jsem ho ještě zpřevodoval cca 1 ku 2 řetězem,abych neukroutil vývod na přídavce V3S.Naviják tahne lehce 3,5 až 4tunovej traktor po smyku, je přece na zapadlou Tatru s lanem 16 nebo 18 mm.Já tam mám 12mm.Zkus dát novej hipoidní olej a zkontroluj stav starýho oleje.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1176
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: navijak tatra

#63 Nový příspěvek od sita »

Dík moc za informace. Mám tam obyč PP90, zkusim ten hypoid.
Jinak čistě pro zajímavost - není někde scéma nebo rozkres toho navijáku? Nějak si nedokáže představit jak tam funguje to řazení.

A ještě: nemáte někdo ovládání toho řazení udělaný na vzduch nebo hydraulicky? Docela bych se nechal inspirovat, to vybíhání z traktora a zpět mi trochu začíná vadit...

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: navijak tatra

#64 Nový příspěvek od Jirka K »

Taky mi to vadí,ale stejně musím vylézat k lanu,tak to přitom přehodím,pokud náhodou nezapomenu a musím vylézt pak znova.Mám tam delší páku,takže trocu otočit s bubnem,než to zaskočí.Stejně nejvíc času ztrávím okolo lana a uvazování.Lepší by bylo ve dvou lidech.Pak jedině dálkový ovládání.Když si ale vemeš kolik času a problémů ten naviják ušetří,tak se to oželí.Živit se tím,tak je to něco jiného,ale pro vlastní potřebu a tahání okolním známým se to nechá překousnout.

juro4448
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 21, 2016 1:31 pm
Bydliště: zilina

Re: navijak tatra

#65 Nový příspěvek od juro4448 »

Zdravím pani mate niekto skúsenosti z navijakmi z uralu ??ma to voľnobežku, ukladač, pásovú brzdu!potešia ma údaje o tažnej sile hlavne! tu je link na video jak vyzera vopred ďakujem za odpovede!: https://www.youtube.com/watch?v=6Y4YRO3FhYE

atony1
Příspěvky: 170
Registrován: stř led 16, 2008 6:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: navijak tatra

#66 Nový příspěvek od atony1 »

Zujimave ze sudruhovia dali snek navrch...zeby to bolo plne oleja?

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: navijak tatra

#67 Nový příspěvek od peny »

tie navijaky nie su stavane do tazby, ale su urcene na vyprostovanie, to znamena , ze nie su urcene e na tahanie v kuse cely den, a tam je srdecne jedno jak je snek otoceny

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: navijak tatra

#68 Nový příspěvek od pavel sk »

Asi tak. Podobne aj V3S-ka.

juro4448
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 21, 2016 1:31 pm
Bydliště: zilina

Re: navijak tatra

#69 Nový příspěvek od juro4448 »

Ja to mam snekom dolu takze olejom je zaliati je tam bronzove koleso podla mna bi to malo vydrzat !!nestrašte ma ze to nevidrzy,ten navijak bude pracovat nonstop !!

pavel sk
Příspěvky: 12821
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: navijak tatra

#70 Nový příspěvek od pavel sk »

Ak mas koleso bronzove a snekom dole tak je to uz o inom. To by nieco vydrzat mohlo.

juro4448
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 21, 2016 1:31 pm
Bydliště: zilina

Re: navijak tatra

#71 Nový příspěvek od juro4448 »

Nevem no ini som nezohnal a tatrovacky ma tiez sneka mislis ze bi vydrzal viac?p.s.:jaky lejete do navijakov olej podla mna na tom prt zalezi ale cosi som pocul ze klasicke pp80, 90 rozozieraju bronz resp. mosazd???

Uživatelský avatar
dzango
Příspěvky: 795
Registrován: stř bře 14, 2012 12:39 am
Bydliště: Dolny Kubin

Re: navijak tatra

#72 Nový příspěvek od dzango »

ahojte chcel by som sa spytat neviete mi niekto poslat fotku alebo nejaky obrazok ako ma rieseny navijak tatra 148 volnobezku? nikde sa tomu neviem dopatrat. najlepsie by bolo vyrobnu schemu ak niekto ma

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: navijak tatra

#73 Nový příspěvek od simpatak195 »

zdravim kdo ma navijak z tatry asi bude vedet ,uz urcite resil..mam dotaz kolik tam ma bejt oleje, mam tenhle vypustak ,tak nevim jestli je to origo a nebo si někdo hral, je to ze leju vrchem olej nez zacne pretekattrubickou a sroubkem ven a to je ta hladina a nebo je to jinak.. a druhy dotaz tady na vicku je také jakoby napoustak ,to je samostatna napln co se naleva a nebo je to propojene z hlavni snek skrine... popřípadě kolik nalit, jestli jako u koncaku vecinou bejva na pulku na vodorovne.. dekuji za odpověď

http://simpatak195.rajce.idnes.cz/veci/#IMG_0221.jpg

http://simpatak195.rajce.idnes.cz/veci/#IMG_0222.jpg

MajkoMajk
Příspěvky: 6
Registrován: úte črc 18, 2017 12:02 am
Bydliště: Krupina

Re: navijak tatra

#74 Nový příspěvek od MajkoMajk »

Ahojte, som tu doslova novy, po dlhom patrani na nete som nadiel toto forum, chcem sa vas.opytat ktp.mate doma.navijak.s.tatri 148 v trojbode?...potrebujem aby ste mi pomohli poradili, a vysvetlili ako spravit navijak aby sa dal zalozit za traktor.a.tahat s nim drevo?...teda ako mate spraveny.pohon, vyvod z.navijaku aby sa zalozil kardan a ide sa...lebooo uz sme rozmyslalli hocijako a nic, tak.by som vam bol velmi vdacny kto to.mate prerobene ako to treba spravit...dakujem vopred.

Cipro22
Příspěvky: 37
Registrován: pon bře 19, 2018 10:34 am
Bydliště: Namestovo

Re: navijak tatra

#75 Nový příspěvek od Cipro22 »

Mam na traktore navijak z tatry 148 a dnes ma cakalo nemile prekvapenie .stretol sa niekto zvas stym aby bolo https://cipro21.rajce.idnes.cz/traktor/1544545109pritom som nanom nenatahal viac ako 50kubikov za 3roky co by mohlo byt pricinov?

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“