Výběr štěpkovače, špalíkovače

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Libor9050
Příspěvky: 8
Registrován: stř dub 11, 2018 8:14 am
Bydliště: Semily

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#436 Nový příspěvek od Libor9050 »

Zrovna dnes jse mi povedlo najít toto: https://www.dabaki.cz/nabidka/les-a-dre ... ac-tr-110/.
Nachápu co tím mislí že nejdou špalíkovat malé větvičky?

ajchy
Příspěvky: 48
Registrován: stř zář 10, 2014 8:28 pm
Bydliště: mnichovo hradiště

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#437 Nový příspěvek od ajchy »

Slabé větve jen naštípne, zůstanou z části spojené. Tak bych to chápal já.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#438 Nový příspěvek od jenicek »

Libore, proč něco zkoušet, když tady máme Bíboše. ;-)
Škoda že už je po naší špalíkovací sezóně, předved bych Ti to v chodu, já mam Bíbošův špalíkovač s dopravníkem a chroustá to naprosto všechno, suchý, zelený, smrkový, jasanový, rybíz....
Máme to za Z4011 a bručí si na zvýšenej volnoběh, jen pro tlustý suchý větve se vždy přidá trochu plynu.

Libor9050
Příspěvky: 8
Registrován: stř dub 11, 2018 8:14 am
Bydliště: Semily

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#439 Nový příspěvek od Libor9050 »

Biboš dělá jen do 8cm průměru, nebo ne?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#440 Nový příspěvek od oco13 »

8 a väčší je do 13, ale tie jeho berú aj tenké vetvičky. 8)

Libor9050
Příspěvky: 8
Registrován: stř dub 11, 2018 8:14 am
Bydliště: Semily

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#441 Nový příspěvek od Libor9050 »

Taky jsem nikde nenašel cenu? A šířku nožů u té větčí verze se dá zjistit?

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#442 Nový příspěvek od oco13 »

Napíš mu sz :typek:

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#443 Nový příspěvek od Fidlla »

oco13 píše:8 a väčší je do 13, ale tie jeho berú aj tenké vetvičky. 8)
Dělá snad jednu velikost ne? Co mám tak je do 10cm
Zetor 6718 DEEP RED

Jeňór
Příspěvky: 210
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#444 Nový příspěvek od Jeňór »

Jo dělá do 10cm.Max.pruměr haluze zavisí na výkonu hnacího prostředku.Já mám Bibosa v.č.482 s dopravníkem a ženu ho malotraktorem 43hp.Vyvodák mam na 1000ot. motor 1400ot. a dělam max.pruměr 80mm.Mám tak i seřízeno lamelovo spojku na kardanu , když se tam dá něco většího aby proklozla a traktorek se udusil.S vetším traktorem např. 7011 a vyš ,tech 10cm určitě. Bezproblemu cvaká tenke březové větvičky,takže se spracuje uplně všecko.Su velice spokojené,na ty polský sračky bych se ani nedíval.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#445 Nový příspěvek od Fidlla »

Mám v.č.67,nejdříve dvojpytlovač a po 2 letech výměna za pás. Ano pokouse to od 0 po 10cm,tocim na 1500 ot motor,vývod 540ot/min.
Nadrceno má už moc,nože jsou původní a stále ostré.
Letošní sezóna skoro u konce,čekám až umrzne, je tam bláto.......80m3.
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
Hrivson
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 23, 2017 9:53 pm
Bydliště: Vsetín

Viděl někdo tento štěpkovač ?

#446 Nový příspěvek od Hrivson »

http://agroinzerce.cz/cz/agrobazar/deta ... 10-ts.html

Zdravím, chtěl bych se dozvědět více o tomto Finském štěpkovači, je zde někdo, kdo jej viděl, nebo ví kde se u nás nachází ? Děkuji.
https://www.youtube.com/user/MichaelM4n ... irmation=1
JCB Fastrac 155-65
Belarus EO 2621A

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#447 Nový příspěvek od Rover68 »

Prosím nemáte někdo zkušenost s CRONIMO WCK42 nebo Brixon BX42R?

http://www.malotraktorysilesia.cz/prisl ... vac-wck42/
https://www.dabaki.cz/nabidka/les-a-dre ... vac-bx42r/

Potřebuji něco s hydraulickým posuvem, vlastním hydr. okruhem, jemná štěpka. Oba jsou čína, v něčem se asi částečně liší, netušíte někdo kdo je na tom líp s kvalitou, zpracováním, vhodností pro častější štěpkování? Připojení k Kubota GT21 nebo Zetor 5911.
Country boy...

standa60
Příspěvky: 169
Registrován: pát srp 22, 2014 2:58 pm
Bydliště: klatovy

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#448 Nový příspěvek od standa60 »

Renovoval jste někdo šnek u štěpkovače ?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#449 Nový příspěvek od ota »

Zdravím ve spolek. Mám pár dotazů ohledně špalíkovače. Mám teď velké množství klestu v lese. Postupně zpracováváme ručně paseku po vytěžení dřeva. Silnější materiál zděláváme ručně. Jsou to oblice a vršky stromů. Vysekávám tak od 4cm vejš. Tedy zbývá celkem velké množství slebého klestu. Někde do 4 cm nejsilnější větve. Osekáváme to a děláme hromádky z toho co zbývá. Tak nějak počítám se štěpkováním. Materiálu bude dost a možná v budoucnu další. Podle toho jestli se řádění lýkožrota zastaví nebo ne.
Uvažuji o výrobě jednoduchého špalíkovače. Tedy jednorotorového. Myslím, že zase nemá cenu vyrábět složitější dvourotorový. Technické zázemí není vůbec problém. Ale přecijen klest dojde a nemá cenu se věnovat výrobě složitého stroje. Zamýšlím o tom, že bych si vyrobil jednorotorový špalíkovač za traktor, případně elektromotor na doma. Ale asi spíš do lesa za traktor. Čtyři nože na hřídel ze čtyřhranu. Pravděpodobně setrvačník k tomu. Šířku nožů bych viděl tak na 20 cm. Materiál co by se zpracovával by byl třeba max do 7 cm. Myslím i s rezervou, co kdyby tam někdo strčil něco tlustšího než bude v hromádkách v lese. Vyrobil bych si klec a osadil hřídelí s nožema. Spodní desku přez kterou by šel klest bych udělal výměnnou z Hardoxu tak jako nože. Nějaká násypka a rám a hřídel s šestidrážkou. Náhon s přetěžovací spojkou. Mám tu i nějaké pásové dopravníky které bych mohl připasovat. Štěpka by šla do RCW 5 to tu mám jen bych upravil posuv vyprazdňovacích řetězů na hydromotor. Doma zase dopravník a špalíky by se vykládaly na určité místo.
Toliko nástin toho verku. Máte nějaké zkušenosti s tímto jednorotorovým špalíkovačem? Výhody, nevýhody, problémy, vyrábět, nevyrábět? Výroba by asi nebyla problém. A myslím, že je to pro mě jednodužší cesta než klasickej dvourotorovej špalíkovač, kde je třeba ozubená kola atd.
Za každou radu z vlastní zkušenosti budu rád. Na Yout je videí hafo. Jsou tam i postupy výroby. Z toho jsem něco načerpal a preutvořil pro svojí potřebu. Ale mám raději rady někoho kdo si tím již prošel. Špalíkoval bych v létě. Možnost je třeba po více roků za sebou. Topím v dílně v krbovkách a běžné smetky od šťípačky, cirkulárky projdou kamny v pohodě. Stopím tak kolem kubíku a půl tohodle odpadu. Jednalo by se třeba o 2 nebo 3 kubíky za zimu.
Klasické dvourotorové špalíkovače jsem již jako komponenty vyráběl. Hřídele, domečky, spasování ozubených kol atd. Ale tenhle jednorotorovej se mi zdá tak o 2/3 jednodužší a rychlejší na výrobu.

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#450 Nový příspěvek od filo »

Nic nestav a kup hotový Jardův štěpkovač, třeba tady https://stroje.bazos.cz/inzerat/1343138 ... ovacka.php nebo tady https://dum.bazos.cz/inzerat/132789027/ ... ikovac.php i když ten motor je k tomu moc slabý.... Jestli dělá ještě i Jarda nový nevím, už delší dobu jsem hotu nezaznamenel, ani jeho inzerát na nový hlavy jsem neviděl...

Já to provozuju s elektromotorem 4kW a převodovkou z Traboše a do cca 6cm to jede vpohodě a je to jednoduchý a relativně malý. Za mě OK.

Honza

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“