Výběr štěpkovače, špalíkovače

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#406 Nový příspěvek od filo »

kahi: reagoval jsem především na vozbrouk ale pro tebe to platí stejně... pravda, tenhle systém je ještě jiný, ale mě osobně přijde nejblbější. To je buben s dvouma čepelema, co to z toho klacku prostě odsekává. Potřebuje to podávání a i tak je vidět, že to z toho vypadává, na výrobu mi to jednoduchý zrovna nepřijde a 7cm klacek to IMHO nedá ani náhodou... se podívej na těch videích, jaký drobný roští tam cpou... až je to směšný, obrovský traktor, který se celý točí, vrčí a otřásá, pálí naftu jen aby byl v pohybu motor a zezadu do toho někdo strká haluzky jak na koště... o tomhle bych být tebou vůbec neuvažoval.

Honza

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#407 Nový příspěvek od oco13 »

filo píše:oco13: kolik to cca váží a jak to tam nakládáš? Jak silný je motor a ja funguje ten řemenový převod při takhle velkým poměru? BTW, mnohem větší zdržení, než sem tam říznout pilou je v tom, že to nemůžeš naštelovat tak, abys větve bral rovně z hromady a rovnou je strkal do žrouta... je to přesně vidět na tom tvým videu, jak tahaš tu velkou větev, co je kolmo k cestě a musíš ji otočit souběžně s cestou a strčit do stroje, který je navíc dost vysoko.... Honza
Vážiť to môže cca 100kg, dával som to tam so synom. Motor je najlacnejšia čína z bazošu za 99eur a dva roky vrčí bez jediného zaváhania.Zrejme kúpim ešte jeden na iné aplikácie domov. Má písaných 6.5hp ale na maximum nikdy nešiel. Ovela dôležitejší tam je ten zotrvačník (cca 40kg).Remeňový prevod je tak dobrý , že druhý remeň som tam nakoniec ani nezaložil.
Ja som tú pilu a rezanie nespomínal vo vzťahu k zdržaniu, to ma nijako netrápi ,ale vzhladom k možnému poškodeniu štiepkovača. Mne sa to stalo a už si dávam pozor , ale ďalší štiepkovač bude na maximalny priemer aký zoženiem. :typek:
chystám prerábku aby som ho vedel prehadzovať z podvozku do vozíka a manipulácia bude s týmto Obrázek alebo aj s týmto Obrázek 8) :typek:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#408 Nový příspěvek od Leo »

kahi: trocha inspirace


V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#409 Nový příspěvek od jarda avsop »

leo:inspirace ano, ale zase to je klasická řezačka moc součastek na vyrobu

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#410 Nový příspěvek od Leo »

Já vím, ale poláci tento systém celkem dost využívají.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Pter
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 15, 2017 3:09 pm
Bydliště: Košice

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#411 Nový příspěvek od Pter »

Ahoj, hľadám štiepkovač k domu a lesu za traktor. Prezrel som si fórum, videá aj weby a stále sa neviem rozhodnúť. Doteraz som mal kombináciu nožovej a kladivkovej drvičky Hecht, ale to sme sa traja nadreli ako kone a výsledok bol na zaplakanie (čo sa množstva týka), navyše hrubšie konáre sme pílili dodatočne. Kým som to potreboval len k domu, tak sa to dalo, ale podľa zákona musím jemné vetvičky a konárinu v lese už tiež drviť alebo odviesť a nemôžem ju páliť. Väčšinou mám konáre z orezu, takže je tam aj veľa tenších vetví, zároveň potrebujem jemnejšiu štiepku max 4-5cm kúsky, preto som pozeral nožové, ale tie bez podávača berú materiál hrozne, potom slimákové, ale tam neviem či nebude problém zas hrúbka štiepky. Riešenie, ktoré by bolo najlepšie si na druhej strane nemôžem dovoliť, lebo limit je 1500€ (okolo 37 000CZK) a výkon môjho traktora je 25k. Za rady a odporúčania budem rád.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#412 Nový příspěvek od jenicek »

Zadej tady na foru do vyhledávače "Biboš". Budeš spokojen a cenou se taky vejdeš :friends:

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#413 Nový příspěvek od GeorG9 »

A Bibos dela i stepkovace na jemnou stepku? :zapomel:

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#414 Nový příspěvek od jenicek »

Ahoj, promiň, jsem blbej, nějak jsem si to blbě přečet, čet jsem špalíkovač :pohlavek:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#415 Nový příspěvek od Leo »

GeorG9: Biboš dělá nožové špalíkovače na hrubou štěpku - špalíky
Na jemnou štěpku tu mají už většinou tovární štěpkovače. Stačí si projít vlákna a uvidíš.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Pter
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 15, 2017 3:09 pm
Bydliště: Košice

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#416 Nový příspěvek od Pter »

Som si fórum prechádzal, ale na cenovo dostupné bola kritika, navyše aj známy má niečo podobné a je to na nervy, lebo to neťahá pekne do seba a často sa s tým morduje a to ja nechcem. A tie sériové výrobky začínajú nad 2000€+, čo si nemôžem dovoliť pri mojom plate, hoci by to aj niečo málo prinieslo do rozpočtu, ale návratnosť by bola v mojom prípade na dlhé roky.

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#417 Nový příspěvek od jarda avsop »

Na špalikovač čínský motor je uplně v pohodě ja ted požívam motory 17 PS jsou za cca9000kč a rychlost drcení s nima je větší než ktere používají profesionalní firmy 6,5PS.Musíte si uvědomit že ten motor ve většině případů naběhá meně hodin za sezonu jak sekačka na travu.Každý má velké oči co má větví a pak to má hotové za dva dny.Mám raději, když ten drtič drtí rychleji cca do 6cm, než když mám drtč, ktery skutčně drtí do 10cm, ale běží jako slimák,pokaždé tam nestrkate 10cm, ale většinou slabší větve.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#418 Nový příspěvek od hobr »

Máš pravdu, ALE - když něco kácím, tak se snažím při rozřezávání dodržet největší průměr, co špalíkovač "pokouše". Letos jsem "dělal" pajasany - délka okolo 4 m. To je "hudba" :prace: , když tam strčíš celý stromek a zpracuješ naráz :pohar: ....
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Pter
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 15, 2017 3:09 pm
Bydliště: Košice

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#419 Nový příspěvek od Pter »

Našiel som v akcii tento štiepkovač - https://www.msozemedelska.sk/stepkovac- ... m-ventilem . Ale bojím sa kvality, aby sa to nerozpadlo po 5m3. Je to už riadne cez môj rozpočet, ale má podávač. Potom mi už ostáva len šnekový na mieru, kde to bude aj tak hrubšie. Ako by ste si vybrali?

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: Výběr štěpkovače, špalíkovače

#420 Nový příspěvek od jarda avsop »

tento druh štěpkovaču jsem opravoval.Nevíhoda je že štěpka je moc jemná, drtí to stejně pomalu silnou větev jako slabou ,je nutné dodržet spravné vule mezi noži a protiostří jinak to nefunguje, je to klasická řezačka s podavaním myslím si že už takový stroj je překonaný

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“