Naviják za Supra s mechanickou čelní zubovou spojkou

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12735
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Naviják za Supra s mechanickou čelní zubovou spojkou

#61 Nový příspěvek od pavel sk »

peny: Hladat som ich musel hlavne pri vyproštovani v robote s TUN-40, ked som mal vsetky klzaky este tie klasicke "pevne žaby bez farby" volné a vytahovany stroj (kombajn, Tatra, Liaz a pod.) som mal zaveseny len v haku ktory tam mame na konci oka. Ale teraz tam uz mame nafarbene nove, tak tie vidno dobre po zemi. V lese pri tahani dreva stym hladanim taky problem neni ked su klzaky obsadene. Lano som vzdy väcsinou rozrthol na konci polednych 2-4 metre kde byva najviac odrate.

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1209
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Naviják za Supra s mechanickou čelní zubovou spojkou

#62 Nový příspěvek od kaja.h »

Ten člověk píše nesmysly a pak se k tomu nehlásí. Stou spojkou. Nechte ho, on se utluče sám. Klasická kluzná spojka. To jsou hesla. :rohy: :evil: :pistol: :evil: :jazyk:
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Naviják za Supra s mechanickou čelní zubovou spojkou

#63 Nový příspěvek od lekyzlos »

upraveno
Naposledy upravil(a) lekyzlos dne ned led 30, 2022 7:09 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Naviják za Supra s mechanickou čelní zubovou spojkou

#64 Nový příspěvek od lekyzlos »

stanik84 píše: ned led 30, 2022 12:51 pm lekyzlos: koukni jak je udělaný TUN 40. Ta spojka, co máš ty, je celá špatně. Ta na TUNu má náběhy, aby šla dobře zapínat. Od toho je tam rohatka, abys odlehčil spojku a ta šla vypnout. Tahá se s tím normálně. Byl to naviják origo na Supra. Jen se na něm dodělávali boční dveře. Táta jednou lezl, když tahal u státních, do kabiny a zapla se mu spojka - špatně seřízená a přimáčklo mu to nohu k zadní pneumatice (zlomenina holenní kosti). Jednomu chlapovi, který si kopl do páky, tak lano ustřihlo - přes řadič lana, palec u nohy. Měli tam udělanou stupačku. Pak vyšetřovali, jak se to mohlo stát a tomu chalpovi, co to předváděl, tak taky... Lano v lese občas prdne, ale když ulítne céčko, tak už ho většinou nenajdeš.
Spojku už jsem prodal na úplně jiný účel. Buben rozřezal a čekám na výplaky pro nový buben.

Uživatelský avatar
lekyzlos
Příspěvky: 207
Registrován: úte led 14, 2014 2:30 pm
Bydliště: Blansko

Re: Naviják za Supra s mechanickou čelní zubovou spojkou

#65 Nový příspěvek od lekyzlos »

kaja.h píše: ned led 30, 2022 4:47 pm Ten člověk píše nesmysly a pak se k tomu nehlásí. Stou spojkou. Nechte ho, on se utluče sám. Klasická kluzná spojka. To jsou hesla. :rohy: :evil: :pistol: :evil: :jazyk:
AAAA pan chytrý po bitvě... takový inteligenty mám fakt nejraději. Když ti to přijde hloupý, neraguj a klidně se na mě vybodni. Děkuji.

Kdyby sis to přečet, což jsi evidentně neudělal, tak tady do svých chyb docela intezivně šiju a snažím se popsat kde jsem co udělal blbě. Právě pro to abych třeba pomohl někomu, kdo by se mohl dostat do podobné situace, nebo problému. Na začátku jsem pracoval jen s tím co bylo, nevyšlo to.
Ty jsi zcela zajisté nikdy nic nepokazil, že? Ale fakt mi tvoje reakce přijde naprosto stupidní a v tento moment mě začal někde poučovat.... proč jsi mi neporadil na začátku pane vševědoucí???

Víš co příště, až mě zase napadne, že by moje chyby mohli někomu pomoci, tak se na to vyseru...

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: Naviják za Supra s mechanickou čelní zubovou spojkou

#66 Nový příspěvek od peny »

ja som ti od zaciatku pisal ze ju v tahu nezapnes a ani nevypnes.....

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1209
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Naviják za Supra s mechanickou čelní zubovou spojkou

#67 Nový příspěvek od kaja.h »

Nerozumí zub. spojce, nech ho bejt, komu není rady, tomu není pomoci.
A to jsem ho chtěl pochválit , jak to má pěkně udělané.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“