navijak wirax

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
gogolak
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 03, 2010 4:08 pm

navijak wirax

#1 Nový příspěvek od gogolak »

Zdravim pani,
rad by som sa spytal na skusenost s navijakom wirax ?
ide o cistu kopiu krpana, potrebujem to pouzit asi 3 krat za rok?

dakujem
Přílohy
33994886.jpg

Uživatelský avatar
siki
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 07, 2012 10:57 pm
Bydliště: Třinec

Re: navijak wirax

#2 Nový příspěvek od siki »

Ahoj taky by mě zajímalo něco o tomto navijáku, jelikož mám možnost ho koupit, ale nevím co od něho čekat. Kdyby někdo věděl něco bližšího o něm nebo měl s ním skušenost byl bych rád za info :ano:

Uživatelský avatar
siki
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 07, 2012 10:57 pm
Bydliště: Třinec

Re: navijak wirax

#3 Nový příspěvek od siki »

Přesnější označení je KR 4 WX, snad kopie Krpanu, ale víc k tomu nemůžu sehnat výrobce, návod atd. :help:

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 649
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: navijak wirax

#4 Nový příspěvek od Jozka »

Oživím vlákno a zeptám se, zda už někdo koupil tento naviják?
http://stroje.bazos.cz/inzerat/56173473 ... avijak.php

Uživatelský avatar
ŠkodaPepé
Příspěvky: 76
Registrován: sob dub 09, 2011 6:18 pm
Bydliště: kúsek od Luhačovic

Re: navijak wirax

#5 Nový příspěvek od ŠkodaPepé »

Nazdárek
Už sem měl "čest" ho vidět naživo,ne teda při práci,ale pár postřehů.Je to kopie krpana,proč také měnit osvědčenou konstrukci,že.Ale dílenské zpracování nic moc.Tady na foru sů líp zpracované mašiny a to většinů na koleně.Pán ho koupil a za 2 dny přijel k nám do dílny "že to cosik nefunguje".Seřídili sme spojku a brzdu a pán se už neobjevil.Nutno podotknout,že nám to trvalo víc jak púl dne a to sme sa měli čeho držat,protože krpana má šéf kůpeného na takové to domácí žvýkání :smich:
Takže když sa to podaří správně naštelovat mohlo by to fungovat.

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 649
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: navijak wirax

#6 Nový příspěvek od Jozka »

Je to teda typický polský výrobek. Dodělej doma. :) Ale na použití jednou-dvakrát za rok to musí stačit.
Nějaké fotky: http://sprzedajemy.pl/nowa-wyciagarka-l ... o,28714737

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: navijak wirax

#7 Nový příspěvek od jurex »

Není tady nikdo, kdo ho má a používá?

x-smile
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 25, 2015 9:00 am
Bydliště: Náchod

Re: navijak wirax

#8 Nový příspěvek od x-smile »

Taky by mě to zajímalo. Chtěl bych nějaký naviják za malotraktor. 25 Koní, hmotnost 1,5 t, závěs kategorie I.

Uživatelský avatar
siki
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 07, 2012 10:57 pm
Bydliště: Třinec

Re: navijak wirax

#9 Nový příspěvek od siki »

Zdar kluci, tak jsem se stal majitelem tohoto navijáku, co by jste potřebovali o něm vědět? Měl jsem ho i rozdělaný tak, že se můžete ptát na cokoli. Já ho momentáně používám za Z 25, pár krát do roka na přípravu dřeva na zimu.
Koupil jsem ho v PL za někakých 27000,- s válcovaným lanem 70m průměr 10, a kardanem. Má svoje svoje mouchy, ale ty jsem postupně odstranil a vylepšil. :) na to moje domácí žvýkaní dostačující :)

x-smile
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 25, 2015 9:00 am
Bydliště: Náchod

Re: navijak wirax

#10 Nový příspěvek od x-smile »

To je fajn, můžeš říci kde přesně jsi ho v PL koupil? Nebo nějaký tip na nákup v PL. Na hranice to mám kousek. A jak si s tím 25 koní poradí? U svého traktoru nemám víc...

Uživatelský avatar
siki
Příspěvky: 12
Registrován: čtv čer 07, 2012 10:57 pm
Bydliště: Třinec

Re: navijak wirax

#11 Nový příspěvek od siki »

Koupil jsem ho v Polském Těšíně, u prodejce se zemědělskou technikou, adresu ani název prodejce už nevím, musím pohledat. Zetor 25 to zvládá myslím že dobře, trošku jsem upravil na navijáku převod do pomala, rychlost navíjení je teď ok. Jinak musím mít závaží ve předu jinak se zvedá předek když jedu do velkého kopce.

minomik
Příspěvky: 53
Registrován: stř kvě 22, 2013 10:56 am
Bydliště: SL

Re: navijak wirax

#12 Nový příspěvek od minomik »

Zdravím. Včera som sa stal majiteľom poľského navijáku Wirax KR 4 WX. Dnes som mal v lese a aku to piše jeden pán je to typický poľský výrobok kopec roboty na novej mašine. Do obeda v lese kde som zistil že brzda ktorá má držať z výroby 50 kN neudrží ani 0,5 kN a to aj po maximálnom dostiahnútí lamely podľa návodu výrobku, ktorú som sa snažil po obede nastaviť. Uvidím ako sa k tomu postaví predajca a výrobca a dám Vám vedieť či sa dá hovoriť o serióznosti z obidvoch strán.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: navijak wirax

#13 Nový příspěvek od matisx »

To ma pasovou brzdu ten navijak??
Mohla by byt obracena proti otaceni bubnu ale nejsou snad tupi aby ji dali proti otaceni bubnu.ale aby se odlisili tak by to mohli otocit
Mam pasovou brzdu na navijaku z prevodu e-512 a pojezdem to nemam sanci nejak pohnout
Ale kdyz se zaponenu tak kardan ji pootoci ikdyz je zabrzden pac to jde proti srsti

minomik
Příspěvky: 53
Registrován: stř kvě 22, 2013 10:56 am
Bydliště: SL

Re: navijak wirax

#14 Nový příspěvek od minomik »

Áno na bubne je pás na ktorom je lamela z materiálu niečo podobné ako uhlík to vyzerá. Všetko je zmontované ako v návode. Mal som to rozobrané. Ja mám pocit, že pružina, ktorá má tlačiť lamelu k bubnu je buď slabá lebo zostranutá a netlači takou silou lamelu k bubnu. Ináč je to kopia krpana.

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: navijak wirax

#15 Nový příspěvek od matisx »

Me to teda brzdi vzduchovy valec.pruzina by to asi nedala=vlozit vzduchovy valec z brzd jak jsou na vleku.a musi to slapat :-/

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“