Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#286 Nový příspěvek od dvk »

Souprava v plné polní.

Obrázek

Vykáceli jsme ještě zbytek starých stromů v sadě a nějaké pláňky, špalíkovač nesměl chybět.

Obrázek

No a zpátky do lesa, spravit si chuť po drobném "čaprčí" z trnek. 8)

Obrázek

Obrázek

Svačinka musí být. :friends:

Obrázek

Obrázek

Teď už jen naházet do klecí a je zas na rok pokoj. 8)

Obrázek

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#287 Nový příspěvek od dvk »


Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#288 Nový příspěvek od mihi »

To je krása, pekné foto, hmota a aj rodinné akcie..paráda.

Ty si už skončil a My ešte ani nezačali 8) :pohar:
To bude v zime praskať oheň ...
Držte sa :friends:
Mihi

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#289 Nový příspěvek od oco13 »

Sledujem aj ja , velmi pekná robota. 8) 8)

Fizz
Příspěvky: 7855
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#290 Nový příspěvek od Fizz »

Pekne ti to fotí...

Pekne to aj maká 8)

Jo, co to máš za papuče na bochance? Origo disk z volhy ? A jakej formát na tom?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#291 Nový příspěvek od dvk »

Díky všem. Pneu jsou z bobka, Voltyre VL-30, a disky jsou originál UAZ rozšířené o 4cm.

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#292 Nový příspěvek od dvk »

Ahoj vespolek !

Loňská špalíkovací sezóna u nás před dvěma týdny skončila poslední seštěpkovanou hromadou dubových haluzí, tak přidám pár momentek. Letos to byla dobrá zima, ze dvou třetin samá hrubá hmota, celkem tak odhadem cca 15m3. To nám stačí, spálili bychom i víc, ale není už místo.

Obrázek

Úplně ke konci jsme zpracovávali mimo jiné větve ze vzrostlých smrků, cca 7cm v průměru, ty byly hutné jak železo - špalíkovač měl co dělat.

Obrázek

Naše souprava.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Celkem jsme letos propálili cca 15l nafty a měli jsme jen jednu větší poruchu - když nám ve sváru praskla hřídel spodního válce dopravníku. Jinak jen mazání, šponování řemenů atd. Na téhle hrubé hmotě jsem si ověřil, jak moc motoru chybí zátěžový regulátor, takže v příští pětiletce půjde vývoj tímto směrem. 8)

Tak ať se vám kolegové dřevožrouti daří ! :friends:

Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#293 Nový příspěvek od oco13 »

Tak tú surovinu ti normálne závidím. 8) Dúfam , že ešte tohto roku nejaké fotky budú. :typek:

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#294 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekná práca 8) :prace:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#295 Nový příspěvek od mihi »

Kde Iní končia My len začíname... :smich: :vysmech:
Ale šak Vy ešte niečo nájdete.... :prace:
Mihi

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#296 Nový příspěvek od dvk »

Díky díky. Tož našli bysme, ale už to není kam dát, zachvíli abych strkal špalíky i pod postel. :D Ale ono to tam v lese do podzimu vydrží a pak zase začnem průběžně doplňovat.

Musíme si to užít, ještě tak rok dva, než kůrovec definitivně sežere zbytek vzrostlého porostu. Pak budou 10 let jen probírky tenké jak stéblo a to kdoví jestli. :( Už teď je tady údajně 150ha oplocenek.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#297 Nový příspěvek od hobr »

dvk - jeden technický dotaz - jak máš vychytáno, aby se při jízdě po lese (hrboly, zatáčení) nepoškodil dopravník? Podle obrázků zasahuje částečně do auta a to na nějakou "rely" není...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#298 Nový příspěvek od dvk »

Dopravník je bokem téměř v ose oje. 8) Ideální by bylo mít ho přesně na středu, ale to mi bohužel nehrálo se zbytkem stroje. Jinak když jsem dopravník rozměřoval, tak jsem si všechny mezní úhly zkoušel a počítal kam až bude sahat, takže s tím problém nemám - v terénu mě špalíkovač neomezuje. Při couvání jsem schopen to zalomit skoro do pravého úhlu. 8) Finta je v tom, že hák V3S, který jsem použil, má čep nějakých 20cm za karoserií a to je vlastně střed otáčení. Dopravník by se dotkl auta až při velkém křížení, ale za tu dobu co ho mám se mi to ještě nestalo.

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#299 Nový příspěvek od dvk »

Nazdar !

Tak už taky od nového roku chroupeme. Letos jsou to zatím samé úklidové akce, takže hmota sice menší, ale zase je po nás něco vidět.

Dali jsme se do vyčištění podmoklého pozemku na kraji lesa, který jsem minulý rok podědil. Plno náletů, nějaké sušky. I když pozemek není nějak velice využitelný, udělali jsme z toho trochu lesopark - ať se aspoň můžu kochat, když kolem jezdím každý den do práce. 8)

Obrázek

Obrázek


Další akce byla úklid větví hromady přeschlých haluzí v sadu u známého. K tomu ještě přibylo pár náletů u plotu a auto bylo zase plné.

Obrázek

Nicméně ze všeho nejraději stejně špalíkuju v lese. Tam si člověk vždycky spraví chuť na pořádné hmotě. 8)

Obrázek

Obrázek

Teď nás čeká asi poslední akce letošní zimy. Rozhodl jsem se obnovit starou zarostlou cestu, která kdysi vedla údolím kolem potoka do vedlejší dědiny. Moji prarodiče tam chodili randit, pak se opravila hlavní asfaltová cesta a tahle boční cesta zarostla. Přitom by se nám dneska moc hodila, když vodíme děcka do školky. Nemuseli bychom jezdit 1 km autem, minimálně v létě by to byla moc hezká procházka. Po hlavní cestě už se zase nedá chodit - provoz je tak šílěný, že je to o život. A tak jsme se po domluvě s majiteli pozemků okolo dali do práce. Ale o tom zas příště.
:friends:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Tomův špalíkovač Biboš na podvozku PPS-12

#300 Nový příspěvek od mihi »

Tak si pekne vykročil do nového roku, tak to je ok...
Pekná hmota, ako sme si písali aj v zime sa dá pekne zohriať vonku..kurnik taká zima, dnes 7 °... :vztek:

Krásne foto 8)
Nech sa darí :friends:
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“