NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

#31 Nový příspěvek od pavel sk »

V mojom vlakne sa daju tiez niejake detaily najst na fotkach. Co sa tyka rozmerov tak hlavne rozmery konzoly si musis pomerat podla svojej etazovej konzoly na traktore. Kazda konzola je inak natiahnuta.

fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: navijak E512

#32 Nový příspěvek od fronterman »

hitman83 píše:zdravim majstri mal by som otazku ohladom navijaku z kolesovej redukcie E512 pre vlastnu potrebu palivoveho dreva chcem ho dat na traktor domacej vyroby 4x4 motor crystal prevodovka v3s komplet z vyvodom ze ci ten vyvod znesie ten prevod toho portalu alebo ho zredukovat aspon 2:1 neviem sa rozhodnut ze ak bude bez redukcie ci nebude moc rychly a slaby
Ahoj hitman. Ako si to nakoniec vyriešil?
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

hitman83
Příspěvky: 8
Registrován: sob zář 20, 2014 8:10 am
Bydliště: zilina

Re: navijak E512

#33 Nový příspěvek od hitman83 »

pozvaral som uz skoro cely navijak len nedavno este treba dokoncit ukladac ale dlho som to odkladal lebo som robil novy traktor komplet ale nedal som ziadny prevod pred ten reduktor ides ho davat aj ty par fotiek https://hitman83.rajce.idnes.cz/diely

fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

#34 Nový příspěvek od fronterman »

Vyzerá to veľmi dobre. Aj traktor, aj naviják.
Ja pred reduktor asi dám ešte jednu prevodovku. Je to taká hranatá z pohonu vývevy na traktorovom hovnocuce. Prevod je asi 1:2,33. Dúfam, že mi tam vlezie ešte aj preťažovacia spojka v3s. Lebo keď mám pravdu povedať, tak ten vétrieskový vývod na naviják mi pripadá taký slabučký. Len taká tenká oska. Ale s tým sa budem zaoberať neskôr.
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

#35 Nový příspěvek od harijaro »

Pekná mašinka. Chcelo by to viac fotiek traktora. Alebo tu založ nové vlákno. Verím že by to hodne ľudí zaujímalo 8)

klingacikx
Příspěvky: 18
Registrován: úte dub 06, 2010 11:37 am

Re: NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

#36 Nový příspěvek od klingacikx »

Pozdravujem,

my fungujeme na 7045 s navijákom z koncového prevodu E512 už 10 rokov. Hriadele sú na pramo cez zubovú spojku (tuším unášač 4.5. rýchlosti z tatry 815, klasicky cez vidličku sa to posúva po kardanovej hriadeli.
Myslím, že niekedy by sa zišiel väčší prevod (netrebalo by tak držať po plyne keď sa stromu nechce pohnúť) pretože je väčší bubon (ale zas sa lano pekne navíja a nezarezáva sa). Je tam cca 30m 12mm lana s konopnou dušou, no už je nachystaný 55m balík toho istého. Predtým tam bolo lano z výťahu ale to sa rýchlo predralo.
Všetko robené z toho čo "dom dal" a prispôsobované priamo na traktore

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

#37 Nový příspěvek od pavel sk »

Skoda ze nemas foto spojky so strany nahonu.

klingacikx
Příspěvky: 18
Registrován: úte dub 06, 2010 11:37 am

Re: NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

#38 Nový příspěvek od klingacikx »

Keď bude dolu z traktora tak odfotím, ale to bude až keď sa pôjde na zemiaky :/

klingacikx
Příspěvky: 18
Registrován: úte dub 06, 2010 11:37 am

Re: NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

#39 Nový příspěvek od klingacikx »

Zdravím, tak som sa dostal k spojke. Niečo som odfotil.
Pri nasadzovaní sa to spolu s navyjakom nasunie na kardan.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

fronterman
Příspěvky: 260
Registrován: pon kvě 02, 2011 2:50 pm
Bydliště: Rožňava

Re: NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

#40 Nový příspěvek od fronterman »

Maťo, to je riadny kus železa. Z čoho to je?
Keď nejdem oproti, tak aspoň vyčnievam z radu.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

#41 Nový příspěvek od pavel sk »

8) Dakujem za foto spojky. Ja to mam rozrobene ale neni niejak casu. Tento rok navijak ani netahal, lebo sme sa vlani kus viac odviazali a pozabudli kedy je dost :D :D :D Takze az buducu jar pojde zase do zaprahu. Ja to mam rozrobene s celnej zubovej spojky s uzavierky diferaku UR2. Vlastne mi to treba len poskladat a doriesit niejaku paku ku vidlici tej spojky. Ale tahat sa nim da aj bez tej spojky, lebo odvijanie lana ide lahko a taham cez rychlosti na jednotke, takze mam treciu spojku (spojka pojazdu traktora).

klingacikx
Příspěvky: 18
Registrován: úte dub 06, 2010 11:37 am

Re: NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

#42 Nový příspěvek od klingacikx »

Nieje začo ;)
Malo by to byť z unášača 4.5. rýchlosti z Tatry. No niečo to váži spolu, ale robilo sa z toho čo bolo k dispozícii.
Inak cez rýchlosti neťahám, na jednotke, dvojke by som sa bál aby kardanovú hriadeľ neskrútilo (niekde som to aj v návode čítal), keď nešlo tak sme radšej dali kladku a bolo.
Tak to s tým časom býva... ja sa tak chystám meniť stredový čap na náprave, len sa k tomu pribrať.

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: NAVIJÁK Z KONCOVÉHO PŘEVODU E512

#43 Nový příspěvek od pavel sk »

O vyvodovu kardanovu hriadel sa u majora bat nemusis. Tu len tak neukrutis. Skor zhasne motor, neprenesie to spojka, povoli lano, pripadne postavi traktor na kabinu.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“