Odvětvování slabých stromů

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Juch
Příspěvky: 1526
Registrován: sob led 19, 2008 8:28 pm
Bydliště: Benešovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvětvování slabých stromů

#46 Nový příspěvek od Juch »

Taky jsem nad něčím rozmýšlel, ale když vidím že je všechno zbytečně složité, tak to radši odsekám sekerkou. Nebo pak už špalikovač, ale na to nemám.
Zetor 25K - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=37088
Multicar 22 klub o.s. - http://www.multicar22.cz
Zetor 6718, špalíkovač Biboš, vleky...

dulik
Příspěvky: 124
Registrován: pát lis 13, 2009 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Odvětvování slabých stromů

#47 Nový příspěvek od dulik »

To je různý, záleží na úhlu pohledu, druhu práce a hlavně výrobních možnostech každého z nás. Třeba ten odvětvovač co je na posledním videu bych postavil pravděpodobně levněji než je pořizovací cena X10 od Fiskarse.
Jo, tenhle je pomalej, nízkej.... ale určo se dá vylepšit a produktivita letí nahoru. To bys pak musel mít tu sekeru v každý ruce jednu :)
A dík za odkaz, to je přesně ono!!

lukas Spal
Příspěvky: 13
Registrován: pon pro 09, 2013 7:16 pm
Bydliště: Rokycany

Re: Odvětvování slabých stromů

#48 Nový příspěvek od lukas Spal »

mam doma na stepkovaci ten odvetvovaci ten mezi kousek jak ma Rojek ale jen to celkem k nicemu :/ taky bych neco na to potreboval :)

MATES 1
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 23, 2009 8:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Odvětvování slabých stromů

#49 Nový příspěvek od MATES 1 »

No, řekl bych udělat tomu nějaký podstavec do třetího bodu k traktoru. Na náhon dát nějaké větší čerpadlo, aby to chodilo rychleji. Možná ještě k tomu nějaký navijáček na konzole a nebylo by to špatné. Dělal bych tím probírky.

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Odvětvování slabých stromů

#50 Nový příspěvek od malotraktor »

:) hoši vymyslete to prosim někdo! K lepšímu dřevu si nepomůžu a osekavani macetou je pakarna.
Nevěř všemu co si myslíš

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Odvětvování slabých stromů

#51 Nový příspěvek od myky »

Vymyšlený to je, jen to okopčit :-/ .

MATES 1
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 23, 2009 8:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Odvětvování slabých stromů

#52 Nový příspěvek od MATES 1 »

Mám v plánu se do toho pustit. Nějaký material už na to mám a pár výkresů už také udělal. Jenomže budu muset na operaci s tenisovým loktem a ortoped říkal od operace tři měsíce mimo :vztek: . Nemáte náhodou nějakou radu jak to vyléčit bez operace. Obstřiky nepomáhají.

bastlir
Příspěvky: 417
Registrován: úte bře 10, 2009 11:18 am
Bydliště: Sedlčany-Benešov

Re: Odvětvování slabých stromů

#53 Nový příspěvek od bastlir »

:( to mas z toho osekavani ci jine dlouhodobe namahy.. :'( pokud to neni moc spatne- tak magnetoterapie je docela dobra, ale chce to denne..a nejsem ortoped..

dulik
Příspěvky: 124
Registrován: pát lis 13, 2009 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Odvětvování slabých stromů

#54 Nový příspěvek od dulik »

Mates: z čeho chceš udělat nože? V práci mám super materiál ale nevím jak ho ohnout, za studena to asi nepůjde (ale zkusím to) a autogenem to neohřeju. Napadly mě pouze pera z náklaďáku, vyžíhat, natvarovat a zakalit :-/

MATES 1
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 23, 2009 8:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Odvětvování slabých stromů

#55 Nový příspěvek od MATES 1 »

Myslím si, že bude stačit obyčejná konstrukční ocel a na břit použít návarovou elektrodu. Na smrkách do 30 cm průměru jsou slabé větve takže to nemusí být tak mohutné jak u aposu. Ale použiji pět břitů.

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Odvětvování slabých stromů

#56 Nový příspěvek od malotraktor »

MATES 1 píše:Tady je odkaz na video. Chtělo by to jen větší čerpadlo.
http://www.youtube.com/watch?v=2oDAWG6D0BM
Možná u toho použít trochu víc ruční práce. U tak tenkých kmínků bych se nezabýval posouváním pomocí hydrauliky. Něco do čeho bych to hodil, aby to sevřelo čelisti a protáhlo to mezi nimi. Tenhle systém se asi moc urychlit nedá.
Nevěř všemu co si myslíš

dulik
Příspěvky: 124
Registrován: pát lis 13, 2009 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Odvětvování slabých stromů

#57 Nový příspěvek od dulik »

Mates píše o průměrech do 30 cm, to mi jako kmínek pro ruční manipulaci moc nepřijde :) Ten stroj na videu pochopitelně zrychlíš jako prd, je honěnej hydraulikou traktoru a navíc z rozvaděče vyvážečky. Tak si myslím, že to video je ze zkoušek a obsluha ještě pátrala která páčka co ovládá protože má zažité jiné funkce rozvaděče.
Jestli chceš něco rychlého na materiál který uneseš tak použij jen ty řezací čelisti a za ně dej ozubený válce jako na vkládání u štěpkovače. Pak to bude brát opravdu brutálně, odřízneš jen špičku.

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Odvětvování slabých stromů

#58 Nový příspěvek od malotraktor »

Dobrej nápad 8) , protože 30cm kládu mi nikdo nenechá. TTSka u nás sežere za chvíli pomalu i ty haluze :vztek:
Nevěř všemu co si myslíš

Pepa.cz
Příspěvky: 236
Registrován: pon črc 09, 2007 6:11 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvětvování slabých stromů

#59 Nový příspěvek od Pepa.cz »

Tak ten procesor ještě mam máme v hlavě stavbu celého malého harvestoru zatím začneme od hlavice (Úřez bude max. 200-250mm )posuv pístnicí je takto řešen ajespon mi to bylo sděleno se používalo hlavně na listnáče inspirací je mi Tapio 160. Úřez bude max. 200-250mm. Naholo by se použít na malý bagr zapojení na okruh pro kladivo. Něco podobného


Pepa.cz
Příspěvky: 236
Registrován: pon črc 09, 2007 6:11 pm
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvětvování slabých stromů

#60 Nový příspěvek od Pepa.cz »

Jednotka na měření se použije motomit jako u Vimeka nebo UTC řetěz a lišta 3/8 možná 325.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“