štípačka poraďte

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13171
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: štípačka poraďte

#211 Nový příspěvek od Čárls »

No já mám tak nějak jen prostor na tu jednu vyvážečku ale pak na 6 let zásoba asi nainstaluji i kameru směr dvorek Ono lidi jsou dost voražený a pokud nebudou mít čím topit tak se odváží i na dvorek
No naštěstí ten co u nas bydlel v bytovce a dostal latí přes záda je už po smrti asi donutím sousedy zamykat bránu na noc
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: štípačka poraďte

#212 Nový příspěvek od vitex »

chobotek píše: stř črc 13, 2022 10:42 pm Ičko je furt v kufru, zato vitex je jak můj kamarád, který furt chtěl počítat štípačku, tak ji má teda napočítanou na 60t. Že jako pro jistotu, tak už si z něj dělám prdel, že je škoda tu krásnou pístnici s výsuvem 1750mm zkracovat. Ale to bych zas řekl, že tak dlouhé ičko už nenaložím :D
Já ji počítat nepotřebuji,agregát dává 160 barů a válec má světlost skoro 200 mm a zdvih 600 mm.Takže asi takhle. :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: štípačka poraďte

#213 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi v uterý mi přišly 2 kamery z netu na zkoušku. Umí otáčení ve dvou osách. Jsou přez WiFi. Jedna na vjezd a auto a druhá na zahradu. Poté co sousedovi kuchli ty 3 katalizátory z aut není bezpečno. A tak nějak spíš jen jako prevence. Stejně to tu čoruje někdo ze vsi. No přez noc kdo ví co se tu potuluje. Zatím není čas nainstalovat.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13171
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: štípačka poraďte

#214 Nový příspěvek od Čárls »

No spíš asi zapnu cerbák a bude natahám slabej drátek a na noc pustím z baterky Ono dostat pecku z cerbáku je zážitek Nikdo nemá co u dřevníků dělat a stačí malý no a ty kamerky stačí jedna taky jen sichrovka aby se vidělo Uvidíme jaká bude situace a jak se to bude vyvíjet Ono to kradení u vás taky si myslím místní kradák neb cizí to by se ozývali psi ve vsi Obzvlášť v noci aspoň to tak dřív bejvalo :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: štípačka poraďte

#215 Nový příspěvek od ota »

A nebo se pro inspiraci koukni na ,,slovácko sa nesůdí" a je to hystorka ,,polénko"! :vysmech: Tady je u lesa takovej štos dvojek vlákniny. To tady zbylo když těžili státní ve výběrovém řízení Slováci. Vyvážečka vyvezla vlákninu na hromadu. Pak to zbalili a odjeli. Asi za týden odvezli kamiony všechno ,,pěkné" a tenhle štos tam zbyl. Byl popsanej a od oka asi 20 metrů mohl mít. Sem tam se stratí pár kuláčků. Poznám to bo tam chodíme s Axisem. Pomalu ubejvá. Už ho bude tak polovina. No asi už pro to nikdo nepřijede. Je to tam dobře rok. Axisovi se to líbí, asi tam uvnitř bydlí nějaké lesní zviřátko. Vždycky tam čuchá a okusuje ty kraje, jak by se tam chtěl kouknout dovnitř. Už si to pamatuje, že tam něco bydlí a z dálky jde jak lipicán a mrská ocasem a těší se jak to zase celé pročmuchá a okouše. 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13171
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: štípačka poraďte

#216 Nový příspěvek od Čárls »

No u nás už by tam nebylo :smich: Furt vidím když jedu k našim jak se auta a s vozejkama snaží a nestydí
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

vita01
Příspěvky: 57
Registrován: stř črc 06, 2022 2:37 pm
Bydliště: frýdek místek

Re: štípačka poraďte

#217 Nový příspěvek od vita01 »

bourač » stř črc 13, 2022 4:21 pm

vita01 píše: ↑stř črc 13, 2022 2:38 pm
nebudu to dělat klempiřinou, povařim to ceočkem,

zkroutí se ti to, nerez má mnohem větší tepelnou roztažnost než černá ocel.
nezkroutilo, dávám to sem ať nezapírám vlákno o štípačkách:
posting.php?mode=reply&f=18&t=89870

vita01
Příspěvky: 57
Registrován: stř črc 06, 2022 2:37 pm
Bydliště: frýdek místek

Re: štípačka poraďte

#218 Nový příspěvek od vita01 »


HMB
Příspěvky: 89
Registrován: stř zář 16, 2020 1:01 pm
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: štípačka poraďte

#219 Nový příspěvek od HMB »

Zdravím pánové,

nemáte náhodou někdo na fóru zkušenosti s elektrickou štípačkou Scheppach HL 800? Konkrétně mi jde o olejové čerpadlo, které mi před dvěma roky zdechlo. Polena teď mlátím v řadovce fiskarskou a včera jsem zjistil, že si soused stěžoval taťkovi že to jde u něj strašně slyšet (bydlím v řadovce). Bohužel má asi pravdu (ač mi to mohl říci osobně, vycházím s ním úplně v pohodě a často mu s něčím pomáhám), takže teď chci dát štípačku do rychtiku.
Nové čerpadlo stojí přes 8000,-. Zkoušel jsem u nás ve Vizovicích repas, ale řekli mi že je to nějaký čínský šunt, na který nejsou gufera, prostě nic. Výměna kus za kus. Repas jsem zkoušel (borec tam dal neoriginální díly) vydrželo to měsíc než začal téct olej proudem. Nevěděli by jste o nějaké levnější variantě?
Díky moc

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3453
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: štípačka poraďte

#220 Nový příspěvek od harijaro »

Jedine tam napasovať podobné čerpadlo ktoré je u nás dostupné za normálny peniaz.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13171
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: štípačka poraďte

#221 Nový příspěvek od Čárls »

Podívej se na https://www.kardanka.cz/hydraulicke-dil ... rada-gr-2/ ale většina čerpadel jsou na 1400 otáčkový motory a pokud vím tak čína to dohání malým čerpadlem a 3200 otačkama Pokud jsou na čerpadlu parametry neměl by to být problém jej vyměnít
Zkus mrknout zda by nepasovalo https://www.kardanka.cz/hydraulicke-cer ... cive-36154 ale spíš bych koukal po vyším maximálním tlaku
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3453
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: štípačka poraďte

#222 Nový příspěvek od harijaro »

Tento typ ma klasiku. Motor okolo 1420 ot/min

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13171
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: štípačka poraďte

#223 Nový příspěvek od Čárls »

Potřebuješ jen vědět jak je to napojený a jaký je obsah v cm nebo minutová litráž nic jineho a pak jen mezikus a napasovat na stávající motor
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: štípačka poraďte

#224 Nový příspěvek od vitex »

Jestli je to tato potvora,tak s ní zkušenosti mám dost velké:
Obrázek Obrázek Obrázek
Už je ale upravená,dvakrát po uvaření přetěsněná,naposledy teplotně odolnějším těsněním.Měla by jít překopat na kvalitnější a lehce dostupné a levné čerpadlo,akorát se musí vyměnit motor,čerpadlo a spojovací díl.Stávající motor má 2800 ot/min a čerpadlo se zbytečně opotřebovává.Je to konstrukční chyba a blbě se opravuje. Pracovní cyklus je 60 minut provozu a 60 minut klidu.Teplota oleje by neměla překročit 50°C.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: štípačka poraďte

#225 Nový příspěvek od ota »

No tak to je šmejd, 60 min pracovní ciklus! To mi jedem na domádu i 10 hodin v kuse. Akorát chvíli oběd a v 17 hodin kafe. Jinak v největších pařácích jede. To kdyby po 60 min musela mašina odpočívat, to by mi pomocníci utekli a už bych je nesehnal znovu dohromady. :vztek:

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“