Elektrický naviják

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
prcek Dave
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 21, 2012 8:30 am
Bydliště: u Třince

Re: Váš názor na naviják

#46 Nový příspěvek od prcek Dave »

A pokud už mermomoci el. naviják tak naviják musi mit sílu aspoň násobek celkové váhy soupravy....takže ve tvém případě jedině nějaký se silou 2 tun a pro jistotu ještě mít u sebe i kladku.
ZETOR 5245 , 7745

4x4 za všech okolností.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: eletrický naviják

#47 Nový příspěvek od Atlan »

NO mam doma navijak podobny tomuto. http://www.bergland24.cz/dilna-a-naradi ... k-besw3000 Res zvysok z navijaku motor to neprezil, a uvazujem o prerobeni, dam tam štarter len ze to ma jednu chybu, bude to navyjat len jednym zmerom, Tak ze sa chcem spytat co je lepsie navijat aj odvijat lano motorom, alebo urobit upravu tak abysa dalo lano len odvijat rucne a tahat motorom, predsa len nejaky prud si vezme tem motor pri odvijani navyse sa bude zahrievat, nieje urceny na take cosi ale na startovanie. Tak ze nazory a rady ?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: eletrický naviják

#48 Nový příspěvek od radas »

startér uvaříš není stavěný na trvalý chod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: eletrický naviják

#49 Nový příspěvek od Atlan »

Ved ten navijak nepobezi v kuse, max na vytiahnutie traktora pripadne nakladu, ziadne drevo sa snim stahovat nebude, naprazdno zere 30-40A to by mal prezit a z hladiska sprevodovania ten prud nestupne o vela.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: eletrický naviják

#50 Nový příspěvek od radas »

vyzkoušej a uvidíš :) startér je na pár sekund chodu

Uživatelský avatar
martin9
Příspěvky: 138
Registrován: úte zář 13, 2011 3:42 pm
Bydliště: Čadca- SK

Re: eletrický naviják

#51 Nový příspěvek od martin9 »

Niekde som počul, že to tak mal niekto urobené. Použil na naviják štartér plus zotrvák.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: eletrický naviják

#52 Nový příspěvek od Atlan »

Mam to v stadiu rozpracovanosti len bateria to nevydrzala, hold bez nastartovaneho motora to nepojde, a budem musiet vymenit zadne puzdro za ihlickove lozisko, nejako sa prehrieva ale stym sa ratalo.... silne uvazujem o tom ze to prerobim aby sa dalo lano volne odvijat , a len elektromotorom navijat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: eletrický naviják

#53 Nový příspěvek od Atlan »

Vyzera to nadejne, ma to volne odvijanie lana celkom vtipne riesene, len mi chybaju nejake veci ale vsetko sa da vyrobit, uz sa tesim ako to poskladam z vyskusam....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 189
Registrován: čtv lis 13, 2008 9:37 am
Bydliště: Lúky

Re: eletrický naviják

#54 Nový příspěvek od pejo »

Elektrický navijak sa dá jednoducho prerobiť na hydraulický. Elektromotor sa nahradí vysokootáčkovým hydromotorom. Ja som použil 8 cm3, ktorý toči až 2500ot/min.
Nissan Patrol K260, traktor Pejo 4x4 vo výstavbe.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: eletrický naviják

#55 Nový příspěvek od Atlan »

Skoro aktualny stav, momentalne je to natrete.... zajtra skladam a montujem na traktor.
Přílohy
92.jpg
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: eletrický naviják

#56 Nový příspěvek od Atlan »

Opravene , natrete vyskusane... :wink: bavi, sice sa po par tahaniach zohrial, stator caa 40st, s rotorom to bolo horsie urcite 50-55. ale to nevadi na vyprostenie traktora a obacas potiahnutie nakladu OK, 20A naprazdno, pri zatazi som nameral aj 40A ci potihne aj viac štavy nezistujem.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: eletrický naviják

#57 Nový příspěvek od zelenac »

Pri 40A ti ani nepretoci motor :nene: ,on ti pri zatazi vezme tak 200-250A.Ak mozem poradit,zozen si starter z feldy 1.9tky.Ma planetovu prevodovku a co je hlavne,stator nema vinutie,ale trvaly magnet.Takze reverz obratok brnkacka a nehrozi zohrievanie statora :)

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: eletrický naviják

#58 Nový příspěvek od zelenac »

Myslel som,ze to chces na pohon hydrauliky.Sorry,ale nedokazem ti dat obrazok do mailu,iba ak sem.Ale ty to uz mas spravene,tak nech to maka.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: eletrický naviják

#59 Nový příspěvek od Atlan »

Kludne to daj sem alebo zaloz novu temu, pohon hydrocerpadla elek motorom, inak tusim ze to tu niekto tak ma spravene, silne o tom uvazujem, a zhanat sa mi starter z feldy nechce uvidim, pouzijem to co mam doma skor mi vadi ze pre hydrauliku treba prevod do pomala 4:1 az 3:1.

Foto daj sem... http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 8&start=30 tu budeme pokracovat v napadoch
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: eletrický naviják

#60 Nový příspěvek od zelenac »

Prevod do pomala velmi netreba,ide o to,ake mas cerpadlo.Ja tam mam hydromotor,len ten dava moc litrov,tak treba prevod.Uz som zohnal male cerpadielko zo stiepacky Gude.To je priamo na motore,tak bude moct byt priamo na startri.Takze,ked mi o 20 rokov odide toto,prehodim ho hned za to mensie :) .Som ti aj natocil ako to dviha kopacku,len mi to dalo do pameti mobilu a nie na kartu a odtial to neviem skopirovat.Takze zajtra druhy pokus.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“