Šnekový štěpkovač - diskuze

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Adelaid
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 14, 2013 10:54 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: šnekoý šťepkovač ?

#91 Nový příspěvek od Adelaid »

petr laz píše:Ma nekdo stepkovac od Pana Hodbodi. Jak jdou tyto stepkovace na suchem materialu. Co je lepsi stepkovat mokre asi lepe nebo suche, Je lepsi nechat vetve uschnout nebo stepkovat mokre a pak nekde susit.
Pan Hodboď dělal léta pro firmu Bystroň, takže štěpkovače jsou si velmi podobné, jenom cena nižší. kontakt je na http://www.hodbodovi.cz

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: šnekoý šťepkovač ?

#92 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

starejdaf
Příspěvky: 129
Registrován: ned úno 20, 2011 8:34 pm
Bydliště: Petrovice I

Re: šnekoý šťepkovač ?

#93 Nový příspěvek od starejdaf »

Co se tyce mokry suchy stepky pro me je lepsi sucha foukam to pod strechu,pak jenom kolecko po slovensky tocky a sup do kotelny,prokladame drevem samotny topeni spatny,urcite zalezi na kotli. zadny dalsi prehrabovani a vysejpani z pytlu.Zalezi na tom kdo jaky ma prostor atd,co komu vyhovuje.Jinak kdo stepkuje pro sebe 10 cm vetev nevim zda se mi to moc to ji radsi ja osobne riznu. A ta cena byla za stepko.asi jinde.Autogenem delat snek je bohuzel docela drahy.Kdo by mel zajem koncem brezna budu prodavat stepko.jenom do 8cm.

Uživatelský avatar
ZELENÁČ
Příspěvky: 260
Registrován: pát črc 15, 2011 8:15 pm
Bydliště: Třebíč

Re: šnekový štěpkovač

#94 Nový příspěvek od ZELENÁČ »

Tenhle vpadá dobře:

http://www.youtube.com/watch?v=bj9ISeVsqi8
http://www.youtube.com/watch?v=adcVeYORkkI

Pán má většinou inzerát na bazošu, teď ho tam namůžu najít, ale možná bych na něj našel email. Prodává myslím za 24tis.

Teď se dívám že má kontakt i u toho videa.

einkopf
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 20, 2013 2:45 pm
Bydliště: vysočina

Re: šnekový štěpkovač

#95 Nový příspěvek od einkopf »

Chlapi nemáte někdo k tomuto šnekovýmu nějakou technickou dokumentaci, či výkresy podle kterých se to dá udělat? Vše se dá vymýšlet, ale proč když Vám to už funguje a dobře... 8)

Vojta895
Příspěvky: 8
Registrován: úte dub 08, 2014 11:28 pm
Bydliště: Březník

Re: šnekový štěpkovač

#96 Nový příspěvek od Vojta895 »

Prosím vás jaký se používají ložiska na uchycení setrváku. Stačí obyčený kuličkový nebo musí být PŘ: kuželíkový. Jde mě o to, jestli jak si šnek vtahuje materiál tak jestli tam nevzniká nějaká ohromná axiální síla.

sláva
Příspěvky: 42
Registrován: ned bře 16, 2014 9:26 am
Bydliště: jindřichovice

Re: šnekový štěpkovač

#97 Nový příspěvek od sláva »

Zdravím chlapi. Jestli můžu podělím se s váma o své zkušenosti se šnekovým štepkovačem. Dělal jsem ho před pěti lety a bez problémů naštěpkoval topení několika rodinám na každý rok na zimu. Mám na měm úhlovou převodovku z 220 řezačky a hřídel ze šnekem je uložená ve třech ložiskách a to dvě v převodovce a jedno na konci šneku ( u vstupu materiálu ) .Nehrozí tak jeho ulomení. Snek jsem dělal jednochodý a myslím že to stačí, je vyrobený z hárdoku. Jinak jsem si myslel že tady budu 300 let a tak mám na další čtyři štěpkovače nakoupený téměř všechen materiál a pokut by měl někdo zájem můžu něco poskytnot.

radovann
Příspěvky: 549
Registrován: ned zář 09, 2007 10:28 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: šnekový štěpkovač

#98 Nový příspěvek od radovann »

Mám štěpkovač od Bystroně a potřebuji navařit, nebo udělat nový šnek. Nevíte o někom z Vysočiny ?

Uživatelský avatar
kůrovec
Příspěvky: 723
Registrován: stř pro 31, 2008 3:57 pm
Bydliště: Benešov u Semil

Re: šnekový štěpkovač

#99 Nový příspěvek od kůrovec »

Ty už ho máš "cugrunt" zbroušenej? :shock: Orig. Bystroň bude asi drahej,že? Zkoušel jsi f. Blažek ?

sláva
Příspěvky: 42
Registrován: ned bře 16, 2014 9:26 am
Bydliště: jindřichovice

Re: šnekový štěpkovač

#100 Nový příspěvek od sláva »

radovann: Jde oboje můžeme se domluvit 777 814441 akorát pracuju v lese tak občas neslyším telefon. Stačí poslat sms a zavolám.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: šnekový štěpkovač

#101 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Fery
Příspěvky: 367
Registrován: stř črc 15, 2009 11:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: šnekový štěpkovač

#102 Nový příspěvek od Fery »

To neni polskej ,ale pána z příspěvku ZELENÁČE.

antonhvisc
Příspěvky: 51
Registrován: úte led 28, 2014 10:07 pm
Bydliště: Bardejov-Mokroluh

Re: šnekový štěpkovač

#103 Nový příspěvek od antonhvisc »

sláva píše:Zdravím chlapi. Jestli můžu podělím se s váma o své zkušenosti se šnekovým štepkovačem..............................................................
Môžeš dať nejaké fotky,toho šneku? Aj nejaké rozmery? Ja by som si to chcel skúsiť vyrobiť.

Dik :)

vladis1
Příspěvky: 33
Registrován: čtv srp 15, 2013 11:22 am
Bydliště: Prešov

Re: šnekový štěpkovač

#104 Nový příspěvek od vladis1 »

Nie je to poľský štiepkovač, ale od pána ako uviedol Zelenáč. Mám ho doma a funguje bez chyby. Za rozumnú cenu rozumný stroj. Solídne jednanie, mám aj nádstavec na vrecovanie. Môžem len odporučiť.
Zetor 7245 a nejaké náradie k tomu

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: šnekový štěpkovač

#105 Nový příspěvek od Šéďa »

radovann: Nevím, jestli to je ještě aktální, ale běžně jsem to navařoval tvrdokovem a brousil flexou do úhlu cca 45°. Bylo takto přímo v návodu a i k tomu byla šablona na broušení. není to nijak spešl dělané, ani se šnek pak nevyvažuje.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“