bibosův štěpkovač

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: bibosův štěpkovač

#676 Nový příspěvek od oco13 »

Myslel som tuto z fora. :friends:

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: bibosův štěpkovač

#677 Nový příspěvek od palobobo »

OCO: tebe stačí aj len do 5cm :vysmech: :vysmech: :vysmech: hrubeho sa bojíš.... :friends:

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: bibosův štěpkovač

#678 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jak bibošuv špalíkovač seká drobné větvičky? Například habrové co mají třeba 1-2mm? Co mám špalíkovač od mufika ten to naseká spolehlivě, ale uvažuju že to posunu o level výš, hlavně kvůli dopravníku. Skladuju špalíčky v pytlích, nadrtil bych to do vleku a doma pak v klidu napytloval. Ale když je to špatně nasekané tak to pak z rašláku nejde vysypat a trhají se.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: bibosův štěpkovač

#679 Nový příspěvek od Leo »

Tady jsou videa Bibosového špalíkovače - https://www.youtube.com/results?search_ ... kova%C4%8D
Každý si je chválí, že to seká i malé větvičky.

Člen fora Fidlla http://www.nasetraktory.eu/forum/member ... ile&u=8762 tu má vlákno a dost špalíkuje s bibosovým štěpkovačem. Toho se zeptej, jak je s ním spokojený.

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: bibosův štěpkovač

#680 Nový příspěvek od jenicek »

Můj špalíkovač od Bíboše č.4xx seká větvičky úplně do mrtě i z břízy a to i po tom, co překous ocelový kruh z těžkých lučních bran na dvě poloviny :typek:
Jen se ve dvou břitech udělaly díry asi 2mm, ale na funkci to nemá žádný vliv, tak jsem to neřešil.

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: bibosův štěpkovač

#681 Nový příspěvek od dvk »

Můžu potvrdit, seká drobné perfektně, a to i po letech. Mám ho už víc jak 5 sezón, nože ješte nebroušené a pořád to drtí stejně dobře.

Akorát od rašlových pytlů jsem ustoupil, je s tím namáhavá manipulace a pytle nevydrží.

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: bibosův štěpkovač

#682 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak super. No ještě o tom musím popřemýšlet. Skladovat špalíčky v pytlech je pro mne výhodnější. Zatím. Mám je uložené v boudě a jen převezu třeba 30 pytlů do sklepa a mám na měsíc vystaráno. Denně ztopím jeden pytel. Max jeden a půl. Kdybych to měl v nějakém boxu musel bych to nosit v kýblu z venku. Ale to je jedno. O bibošovi přemýšlím hlavně kvůli rychlosti. Špalíkujeme s tátou ve dvojku, špalíkovač od mufika to valí do bedny a já to z ní přesypávám do pytlů. Ale když přesypávám tak špalíkovač jede tak na půl, páč táta to nestíhá krmit sám a zbytečně se pálí nafta. Tak bych to navalil do vleku a pak v klidu doma napytloval.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

hobr
Příspěvky: 3869
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: bibosův štěpkovač

#683 Nový příspěvek od hobr »

Mám také od Biboša (s dopravníkem) - nevím kolik sezon - možná deset? Jede jak "zamlada" - žádný problém. 8)
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: bibosův štěpkovač

#684 Nový příspěvek od oco13 »

Ja to dávam takto Obrázek od biboša je len dopravník 8)
Len mojich 8 cm je málo :-/

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: bibosův štěpkovač

#685 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oco jak to pak nabíráš z těch bagů? Já bych to chtěl časem do nějakých boxů, třeba kleci z ibc, ale zatím to nemám kde kloudně skladovat a hlavně jak s tím pak kloudně topit. Teď vezmu pytel, vysypu u kotle do bedny a lopatou to tam nacházím. Pytle mimo rašlové používám polypropylenové, takové jak jsou na obilí, jen větší a mají vyšší životnost.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: bibosův štěpkovač

#686 Nový příspěvek od oco13 »

Foto až zajtra, už je tma na fotenie, ale v skratke naberám to do cca 30L kýblov od stierky alebo pod. a sypem rovno do kotla. Prekladám to polenami ktoré chroustal nezoberie.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: bibosův štěpkovač

#687 Nový příspěvek od oco13 »

Tak som predsa len skočil do pivnice (aj tak ešte budem kúriť)
Obrázek v tomto nosím drevo
Obrázek a takto mám štiepku
Obrázek takto vyzerá tri roky zomletá nejaká tuja. :typek:
Obrázek a tu sú už čakatelia na večeru. :smich:

Tomas6
Příspěvky: 5373
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: bibosův štěpkovač

#688 Nový příspěvek od Tomas6 »

a do kýblů to nabíráš lopatou? To musí být opruz. Ony ty špalíčky moc nabírat nejdou...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: bibosův štěpkovač

#689 Nový příspěvek od oco13 »

Nie normalne to naberiem kýblom z bigbagu - čo by som tam robil lopatou? Nejde to až tak ako piliny ale dá sa to - kýbel položím na bok a nahrniem štiepku do neho. Kedže ja som lakomý a meliem aj šipky a iný pichlavý bordel tak potom musím robiť v rukaviciach. Ale z fabriku už som tak naučený, že všetko robím v rukaviciach. :typek:
Práve dnes som si bol obzerať druhú džunglu čo budem čistiť - samá šipka a agát - takže rukavice a pri mletí aj prilba bude nutná.
Obrázek takto vyzerá moja výzva na najbližšie roky. :typek:

Uživatelský avatar
iiki
Příspěvky: 48
Registrován: stř bře 22, 2017 10:44 am
Bydliště: Jihlavsko

Re: bibosův štěpkovač

#690 Nový příspěvek od iiki »

Tomas6-
špalíky jdou lopatizovat naprosto lehce, chce to mít je na rovném a pevném podkladu a brát to od spodu.
Futra ke kotli mám lehce přez 80 cm, odvětraný bagy jsou 90x90x100, paletobedna domadělo 120x100x 80v takže to musím venku vyklopit (vjezdová šikmina, panel 2x3m) a navozit na kotouči dovnitř. Při použití Desty k manipulaci je to nejmíň pracný, špalíkuju u baráku, na elektriku. Pytle se dobře štosujou, dávám 7 šárů, popř. 3 šáry nahoru na paletobedny, na rudlu v poho do kotelny, odsypat do kýble a do kotle, jen pytle málo vydrží (3-4 kola), vosy pytle dokážou zničit (6 fungláčů na vyhození, grrr).
Špalíkovač má za sebou zhruba 500 pytlů a 40 m3, občas vlasový větvičky nedostřihne, ale mě to neva.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“