Rychlerostoucí topol

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2581 Nový příspěvek od Terablick »

jirkasbk píše: Jen nevim jestli je dobrej napad s tim rundapem jak se tady pise preci jen ta trava kolem drzit rosku vlhkost kolem dokola a tak to nevysycha,myslim je dulezite udrzovat cisto kolem stromu tak 10-15cm jen aby plevel nebranila v rustu a zbytek sekat kosou a nechat lezet jak rikam kvuli vlhkosti a taky kompostu jako hnojivu.
Já nejsem obecně vůbec zastáncem intenzivního hospodaření a pěstování, ani jakékoliv chemie :) A taky si myslím, že přirozený pokryv je lepší, jen nesmí topoly zadusit :) Ale asi je to vyzkoušené že to roste líp když to vůbec nemá konkurenci kolem dokola... Já to mám normálně v trávě - jen jí sekám :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2582 Nový příspěvek od Terablick »

Spagre píše:Tak to jestli máš letošní už 60 cm, tak to je oaráda.
To jo. Letos to na rekordy nevypadá... Špatný počasí... Zejtra, pokud si vzpomenu, ty svoje zase změřím :) Ale 60 mít nebudou :tyty:
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2583 Nový příspěvek od jirkasbk »

sakrys ja to jen tipnul tech 60 :) budu to muset jit zmerit at nesirim poplasny zpravy:-))

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2584 Nový příspěvek od jirkasbk »

je to ok zadny poplach dnes sem pomeril a zacinam na 40cm u nejmensich jeden mam 80cm ale vetsina kolem 70cm + - nejakej ten centimetr no dest zatim nikde sice to cely den vypadalo ze neco padne ale bohuzel nic.

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2585 Nový příspěvek od Spagre »

No tak to pak je luxus!

Co sem já tehdá měřil tak to je v příspěvku 24.9.2012 zde http://www.japonsketopoly-rrd.cz/index.php/aktuality
Mám tam jen jednu chybu kdy místo 159 cm má být 129 cm. Překlep:( Tyhle stromy pak měli těxh 380 cm zhruba.

Takže nyní jsi na tom o 5 cm s rekordamnem lépe!
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2586 Nový příspěvek od jirkasbk »

tvoje sadba petre :) :pohar:

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2587 Nový příspěvek od fajlla »


Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2588 Nový příspěvek od Terablick »

No pěkný :) To se to zalejvá... 8)

Jinak změřil jsem včera ty moje co jsou už zase v trávě sotva vidět (nestíhám sekat) a jsou zasazený do louky, bez čehokoliv - jen s kartonem položeným na trávu kolem každého řízku, a maj taky 60cm i víc :) Rekordman má 80 :) Takže pokud jde o mě, pořád nevidím důvod k chemii :) Stačí sekat aby tráva nezastínila listy a roste to normálně :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2589 Nový příspěvek od Spagre »

Ahoj,

ta chemie je spíš pro případ, kdy toho máš hektary. Dovedeš si představit 30000 kartonovejch deklů atd. ? :) S chemií proběhnem ve třech dva hektary za den a takhle to stačí párkrát do roka a máš jistotu, že to roste maximálně. Třeba kdybys u sebe chemii použil, měly bu už metr- čistě teoreticky. No a na deseti hektarech se pak počítá každé procento přírůstku navíc. Ale hlavně je to dobré v tom, že to prostě dobře odplevelíš a máš čas na další plochy, než ti to na této zase začne růst. Sám píšeš, že nestíháš ani sekat, a o tom je ta chemie lepší. Než naroste novej plevel, máš měsíc čas. Jinač samozřejmě je to svinstvo a dobře ho nepoužívat.
Stačí si přečíst toto: http://uroda.cz/pouzivani-herbicidu-v-ceske-republice/

v roce 2000 použilo téměř šest tisíc tun hotových produktů a Z výměry orné půdy v ČR o rozloze 4,28 miliónu hektarů bylo v roce 2000 herbicidy ošetřeno 3,35 miliónu ha a to je masakr!
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2590 Nový příspěvek od Terablick »

No právě. Herbicidy se dneska stříkaj jak voda skoro všude, a to si myslím že neni dobře. A rozhodně to neni nutné. Mám i velké pochybnosti o tom, že to je v něčem výrazně lepší, a že se to vůbec vyplatí... Podle mě by bylo mnohem lepší pěstovat v mezidobí zelené hnojivo, a ještě by se tím zlepšila půda... :-/

Ve velkém si dovedu představit jinou technologii - třeba geotextílii nataženou v plné délce v každém řádku. Plevel mezi řádky by neměl vadit, a dá se snadno a bezpečně likvidovat mechanicky - strojně :) Natažení pásu geotextilie (nebo čehokoliv jiného) nemůže být pracnější než opakované postřiky herbicidem - a dělá se jen jednou :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2591 Nový příspěvek od fajlla »

je to prasárna to se musí uznat. Ale jak třeba dostaneš tu textilii ven až se bude sklízet. To bude ten panáček ve vyorávači(použití na řepu) pěkně nasranej až se mu to namotá někam do té mašiny. Nicméně u tech topolu bych to jako alternativu místo postřiku viděl dobrou

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2592 Nový příspěvek od Spagre »

A zkousel jsi nekdy tu textilii natahovat, zahrnovat aby nelitala a nasledne likvidovat? a hlavne vis kolik stoji. Na hektar spotrebujes asi sest km;-) a ver je to sakra penez a sakra vic prace. Pak do ni delat diry a pichat rizky. Ja to zkousel na deseti metrech s folii. Ta ale malo propoustela vodu a stromy sou polovicni.
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2593 Nový příspěvek od fajlla »

no právě. Bude to makačka jak prase.A taky jde o to aby tam ta textilie vydržela několik odmití. A to si myslím že se rozpadne

wendy
Příspěvky: 249
Registrován: ned led 30, 2011 2:56 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Rychlerostoucí topol

#2594 Nový příspěvek od wendy »

Víte ono s těma topolama to bude asi tak jak s těma mejma jahodama.Přijel borec ženskou přesvědčil jak se to bude pnout a koilik kilo tam vyroste.Tak jsem na přání dražžší polovičky vybudoval všelijaký mříže aby se to mělo kam pnout.A vono nic.Dneska pěstuje jahody tradičně na zemi a je jich dost.Tak asi tak.Nezlobte se,že vám kazím kšefty s těmi řízky.Ale nebojte vždycky se někdo najde.

Uživatelský avatar
Pěstujtetopoly
Příspěvky: 339
Registrován: pát bře 11, 2011 10:27 am
Bydliště: Bítovany

Re: Rychlerostoucí topol

#2595 Nový příspěvek od Pěstujtetopoly »

Mě nic nekazíš. 60ha jedu podepisovat smlouvu zítra....
Jsem tu pro vás, nic neprodávám, jen ukazuji cestu k úspěšnému založení porostu RRD a zdarma předávám zkušenosti a fundované informace
Bojuju proti lidské blbosti a pozůstatkům komunismu v nás.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“