Rychlerostoucí topol

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Rychlerostoucí topol

#2656 Nový příspěvek od romus145 »

Terablick píše:Růst se určitě nezastaví, to se neboj :) Uvádí se 5-6, protože limit ze zákona je 8, protože to je nepůvodní druh a v 8 letech by se začal množit :) Jinak je to strom jako každej jinej a rostl by klidně 50 let nebo víc :)
doteď jsi mě neposlal ten zákon ve kterém se to píše
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2657 Nový příspěvek od Terablick »

Taky jsi po mě nic takového nechtěl :) To se zeptej těch co je to živí :) Já to vím jen z netu, zákon neřeším :) Nejsem zemědělec, a těch pár klacků co mám pro vlastní potřebu si pokácím cca v 6ti letech, takže jestli můžou nebo nemůžou bejt dál a za jakých podmínek mě prostě nezajímá :) Je to asi nějaká příloha zemědělského zákona - něco o nešíření nepůvodních druhů...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Rychlerostoucí topol

#2658 Nový příspěvek od romus145 »

ale řešili, tak to nemá cenu říkat, že je na to zákon když jsi o tom jen slyšel někde na netu, ale nikde si to ve sbírce zákonů nečetl. :roll:
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2659 Nový příspěvek od jirkasbk »

a ja jsem ty moje klacky jeste vcera projel kultivakem a fertig letos uz konec. :) :) fotka opjet nejde vlozit tak snad priste

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2660 Nový příspěvek od Terablick »

Fotky vložit nejspíš už ani nepůjdou, a řeší se to tady už roky... Postup jak kdykoliv bez problému vložit fotky - viz můj podpis :) V tom vlákně je víc postupů jak na to, včetně přesných návodů krok za krokem :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2661 Nový příspěvek od Terablick »

romus145 píše:ale řešili, tak to nemá cenu říkat, že je na to zákon když jsi o tom jen slyšel někde na netu, ale nikde si to ve sbírce zákonů nečetl. :roll:
Neni to tak že jsem to někde slyšel, ale že se to píše kdekoliv kde se o topolech nějak víc mluví, ale prostě tam neni citace, ale jen info že to tak je. Většinu lidí totiž (stejně jako mě) nezajímá přesné znění předpisu, ale jeho výklad "pro lidi" :) Zkrátka vím že to tak je a fertig. Jak to je doslova napsaný mě celkem nezajímá, i vzhledem k tomu, že účelem pěstování RRD je právě ta rychlost, tedy sklizeň co nejdříve, a ne čekání třeba 10-15 let :) Sklízí se už od 3 let (strojně, na štěpku), a po 5-7 letech jsou to už statné stromy, a nemá cenu (i z ekonomického hlediska, jak už tu bylo řečeno - růst se s nástupem květu zpomalí) čekat déle, takže neni důvod to nějak víc zkoumat - každej rozumnej pěstitel RRD prostě i bez ohledu na tenhle fakt sklidí dřív, protože to prostě je nejvýhodnější :). Nejspíš proto se tehhle fakt jen zmiňuje jako "zajímavost", protože se prostě nečeká že by někdo nechal RRD růst dýl jak 6-7 let :) Ztratil by tak jejich klíčovou vlastnost - rychlost :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Rychlerostoucí topol

#2662 Nový příspěvek od romus145 »

bože můj, pochop, že někomu to roste každý rok třeba o 50cm ale jsou lidi co mají neúrodnou půdu a neroste jim to vůbec. Ti první mají po 8 letech krásné stromy a ti druzí mají v 8 letech metrové šlahouny, ale podle toho co píšeš to musí sklidit protože jim to roste už 8 let a je na to zákon který nařizuje pouze 8 letý růst japonského topolu. Tak jak to teda no?
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2663 Nový příspěvek od jirkasbk »

Terablick píše:Fotky vložit nejspíš už ani nepůjdou, a řeší se to tady už roky... Postup jak kdykoliv bez problému vložit fotky - viz můj podpis :) V tom vlákně je víc postupů jak na to, včetně přesných návodů krok za krokem :)
toho jsem si vsimnul jen sem tomu nevenoval pozornost tak zkusim tady

http://jirkasbk.rajce.idnes.cz/ostatni

defo
Příspěvky: 27
Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:02 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rychlerostoucí topol

#2664 Nový příspěvek od defo »

romus145 píše:bože můj, pochop, že někomu to roste každý rok třeba o 50cm ale jsou lidi co mají neúrodnou půdu a neroste jim to vůbec. Ti první mají po 8 letech krásné stromy a ti druzí mají v 8 letech metrové šlahouny, ale podle toho co píšeš to musí sklidit protože jim to roste už 8 let a je na to zákon který nařizuje pouze 8 letý růst japonského topolu. Tak jak to teda no?
To je jednoduchý, pokud má někdo u rychle rostoucí dřeviny po 8 letech metrový šlahoun, tak to měl už před 7 rozorat, zjistit proč mu to tam neroste a nasadit vhodnější plodinu která poroste. Jestli někdo čekal 8 let a skončil s metrovými proutky, tak ztrácel čas, protože i smrk roste rychleji.

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2665 Nový příspěvek od jirkasbk »

no s tim smrkem bych byl opatrnejsi to by jsi musel zasadit pulmetrovou sazenici aby dala za 8 let 1m ale v podstate mas pravdu kdyz to neroste tak se na to vykaslat a nedelat radeji nic

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2666 Nový příspěvek od Terablick »

romus145 píše:bože můj, pochop, že někomu to roste každý rok třeba o 50cm ale jsou lidi co mají neúrodnou půdu a neroste jim to vůbec. Ti první mají po 8 letech krásné stromy a ti druzí mají v 8 letech metrové šlahouny, ale podle toho co píšeš to musí sklidit protože jim to roste už 8 let a je na to zákon který nařizuje pouze 8 letý růst japonského topolu. Tak jak to teda no?
Lidi kterým to roste 8 let a má to metr by měli zvážit jestli pěstovat topoly :) A nebo spíš jak je pěstovat, protože když je pěstuješ správně, nemůžou mít metr ani v roce, natož v 8mi letech :) Možná nebudou mít průměr 25cm ale jen 15, ale určitě nebudou mít metr. A ano, podle toho zákona je fuk jak velkej ten strom je, prostě je dospělej, tedy schopnej množení, a to se právě nesmí :) Zkrátka pokud někdo nemá vhodné podmínky, prostě nebude pěstovat topol... Co je na tom složitýho? :-/ Jsou i jiný rychle rostoucí dřeviny, který se můžou nechat růst normálně :). Argumentace že to prostě roste pomalu tak to nechám dýl i když se to nesmí je asi jako že se mi nechce na STK každý dva roky, tak tam zajedu jednou za 4 a ono to stačí... Zkrátka je to daný a hotovo :) vadí ti limit 8 let? Nepěstuj Japonský topoly, ale něco na co limit neni :).

Pro zajímavost, já jsem je zapíchal normálně do trávy, která momentálně má tak metr, vůbec se o ně nijak nestarám, nijak jsem nepřipravoval pozemek ani jsem nikdy neaplikoval žádnou chemii, a už teď maj ty nejlepší ke 2 metrům (letošní) :) A že tu mám slabou vrstvičku zeminy a pod ní jíl nebo jíl s pískem... Pokud to někomu nevyroste alespoň metr za rok, měl by se na to prostě vykašlat :)
Naposledy upravil(a) Terablick dne pát srp 22, 2014 12:23 pm, celkem upraveno 1 x.
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Rychlerostoucí topol

#2667 Nový příspěvek od DYK »

Ono z logiky věci, pokud nemá rostlina v daný termín "jateční" parametry, nemá asi vůbec cenu RRD pěstovat.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2668 Nový příspěvek od Terablick »

Právě. Pokud do dvou let člověk zjistí že mu to prostě neroste, měl by zvážit jestli to vůbec pěstovat. na co budu čekat 20 let na "vánoční" stromeček? Pěstuje se to jako palivo, a pokud to za 8 let má metr, je to bezcenné... To si radši zasadím lísku, vrbu, břízu... Těm se daří snad všude (vrbě tedy jen ve vlhku, což ale právě může být jeden z možných důvodů proč topol neroste) a po pár letech budou mít větší výnos než takovej zakrslej topol jakej popisuje Romus145 :) Výhodou a smyslem RRD prostě je rychlost, a pokud tuhle vlastnost ztratí, je blbost je pěstovat :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Pěstujtetopoly
Příspěvky: 339
Registrován: pát bře 11, 2011 10:27 am
Bydliště: Bítovany

Re: Rychlerostoucí topol

#2669 Nový příspěvek od Pěstujtetopoly »

Koho zajímá jak se vede paulownii v našem výzkumu mrkněte mi na Facebook. Nejdou sem dát fotky. Admin promine.

https://www.facebook.com/pages/Japonsk% ... 200?ref=hl

za Like děkuji
Jsem tu pro vás, nic neprodávám, jen ukazuji cestu k úspěšnému založení porostu RRD a zdarma předávám zkušenosti a fundované informace
Bojuju proti lidské blbosti a pozůstatkům komunismu v nás.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Rychlerostoucí topol

#2670 Nový příspěvek od DYK »

Ten odkaz jsi snad ani neměl dávat. Prosím tě, kterého hňupa napadlo, nazývat semena v půdě "semennou bankou"? To je vidět, co to je za spolek ti "rychlý dřevaři". Pak jsem narazil na bezplatnou pomoc při nákupu či prodeji zemědělské půdy a už stačilo. Rychle jsem to zavřel a jsem jen rád, že takovou kokotinu jako je FB a jemu podobné, nepoužívám. Přijít mě někdo do baráku, že by koupil, dopadne jako jehovisti. Host do domu - čagan do ruky. Nijak se netajím a nezakrývám to, že prznění všech volných, nebo vyžebraných zemědělských ploch vaším bussinesem považuji za prasárnu a doufám, že přijde někdo, kdo tomu dá hlavu a patu, protože uznávám, že jsou místa a plochy, kde toto vaše řádění by bylo jediné smysluplné využití oné lokality.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“