Rychlerostoucí topol

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1638
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlerostoucí topol

#2626 Nový příspěvek od fajlla »

u nás prší a prší takže zalito bude parádně :pohar:

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2627 Nový příspěvek od Spagre »

Ahoj všem,

tak konečně jsme se dohodli na termínu dne otevřených plantáží, takže i Vás zveme. Více zde: http://www.japonsketopoly-rrd.cz/index.php/aktuality
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2628 Nový příspěvek od jirkasbk »

tak jak vam to poporostlo po destich?u nastaky uz konecne zaprselo no zadna slava to teda neni ale lepsi jak nic klidne by jeste mohlo tak tyden prset timto tempem :D myslim tim u nas a ne tam kde uz plavete :tyty:

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2629 Nový příspěvek od Spagre »

No ja se ted dovoluju na sumave, takze jsem plantaze uz tyden nevidel. V nedeli jaxe vratim, tak to ceknu. Pred dovcou jsme vsak merili prirustky tech lonskych a tam uz to bylo aj pres 220 cm, coz je super.
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2630 Nový příspěvek od jirkasbk »

tak to je super ja jsem taky mimo omrknu to az v patek:-))doufam :)

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2631 Nový příspěvek od jirkasbk »

tak jsem kuknul na porost a nejvissi letosni mam neco nad 2metry docela dobry na tu bidu a nejmensí kolem pul metru co jsou na skale.jeste by to trosinku vody sneslo:-)

defo
Příspěvky: 27
Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:02 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rychlerostoucí topol

#2632 Nový příspěvek od defo »

Mám to podobně, jen ty malý jsou v kaluži a ne na skále takže možná trochu méně vody :smich: :)

může tohle být od sucha?
Obrázek
berušky,slunéčka ani mšice jsem nikde nenačapal

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2633 Nový příspěvek od jirkasbk »

to je od mandelinky topolove pokousaly to jeji deti a uz zrejme odletely ale neboj jeste se letos vrati jednou:-))je potreba to strikat mrkni vys tam je to popsany

defo
Příspěvky: 27
Registrován: čtv kvě 16, 2013 9:02 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rychlerostoucí topol

#2634 Nový příspěvek od defo »

Na poli jsem našel takhle napadených asi 50 stromků a na každém stromku tak 2 listy. Ještě to prohlédnu a v pondělí radši skočím nějaký ten postřik koupit.

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2635 Nový příspěvek od Spagre »

Ahoj,

pokud tam nenajdeš ani brouky ani vajíčka, tak to zbytečně nestříkej. Tohleto nám udělaly na čerstvých lístcích i kroupy a silné deště.
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Belzebub
Příspěvky: 152
Registrován: stř led 18, 2012 7:16 pm
Bydliště: Polabí

Re: Rychlerostoucí topol

#2636 Nový příspěvek od Belzebub »

Nerostou. Sázel jsem 30 ks, v celém pruhu (40- 50cm) jsem strhnul drn a abych nemusel odplevelovat a posypal jsem pruh posekanou travou.
Stromky mají od 50 cm do 1m. Na jaře jsem se potýkal s černáním listů, ale nerozštípnul jsem, zda to bylo od vlhka či hmyzu. Postříkal jsem Mospilanem. Stromky jsou vitální, teď u 2 jsou shozené všechny listy, ale další den se objevili na rostlině nové lístky.
Mulčování úplně dobře nefunguje, okolo zahrady mám cca 300 habrů, a pod mulč se nastěhovaly myši (hryzec?) a prokopaly okolo zahrady metro a našly zeleninovou zahrádku i kompost.

Může se jednat o problém spojený s jílovitou půdou -BPEJ 32113? Tyto topoly pěstuji spíš pro ověření růstu, než na dřevo). Plánuji za 3 roky osadit 1 ha (BPEJ 32001 a 36100) a pokud by to mělo fungovat stejně, nesázel bych. Chtěl bych poprosit někoho znalého (Pěstujtetopoly), zda by se mohl k typologii vyjádřit.Děkuji
Už vím, co potřebuju na Š1000MB 67
celý motor :(
vložky/písty
klikovku
nohu k ventilátoru
sadu těsnění k motoru
vodní pumpu

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2637 Nový příspěvek od Spagre »

Já bych se vyjádřil konkrétněji, ale počkáme si na Jardu, když žádaš jeho.

S těmi váhami půd to je dle tvého příspěvku trochu obráceně. BPEJ ti popíše pěkně např toto http://gaia.comuv.com/bpej/?bpej=32113
Tam je u tohoto čísla jasně napsáno váha: lehké, takže je divné, že píšeš o jílu. Naopak další dvě čísla jsou vcelku půdy těžké a tam to už bude problém. Tož to poroste pomaleji a bylo by potřeba počítat s růstem v prvních třech letech tak do výšky 4 metrů :( Já měl toto na ploše 1,5 ha v kopci, kde byl jíl, že to ani Tr. nerozdiskoval a až nyní po třech letech, kdy jsme to omnladili tam rostou konečně stromy. Nyní mají výšku okolo 3 metrů a koncem roku se na 4 dostanou. Ale je to prostě ztráta oproti dobré půdě dva roky.
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Uživatelský avatar
jirkasbk
Příspěvky: 575
Registrován: ned lis 01, 2009 7:48 pm
Bydliště: Blansko

Re: Rychlerostoucí topol

#2638 Nový příspěvek od jirkasbk »

a mne spis zajima ten hryzec jak s nim bojujes?to metro jak pises ma i nekolik zastavek tady:-))smejd jeden

Belzebub
Příspěvky: 152
Registrován: stř led 18, 2012 7:16 pm
Bydliště: Polabí

Re: Rychlerostoucí topol

#2639 Nový příspěvek od Belzebub »

Spagre, zkus se vyjádřit oobšírněji. Každá rada dobrá, ale měl jsem za to, že k BPEJ se více vyjadřoval Pěstujettopoly než Ty. Děkuji
Na zahradě je tak 30cm ornice, poté je něco písku, pak takový pískojíl, a v 1m jíl. Jíl způsobuje, že ač na kopci, špatně se po deštích vsakuje voda. Od pamětníka vím, že než v této lokalitě byla zhotovena kanalizace, na polích (spíš v blátě) se na určitých místech topili koně.


Jirka- já zatím s hryzci moc nebojuji, stavím barák. Zatím jsem ji vždy prošlapal chodby, strčil hadici s vodou do díry a nic. Pionýra jsem zatím nezrychtoval, abych je vykouřil. Vím, že by pomohlo zrušit mulč, ale to udělám příští rok, až habry poporostou a začnou stínit sami.
Už vím, co potřebuju na Š1000MB 67
celý motor :(
vložky/písty
klikovku
nohu k ventilátoru
sadu těsnění k motoru
vodní pumpu

Uživatelský avatar
Spagre
Příspěvky: 1262
Registrován: sob dub 02, 2011 9:06 pm
Bydliště: Holice u Pardubic

Re: Rychlerostoucí topol

#2640 Nový příspěvek od Spagre »

Ono s tou půdou to vůbec není tak jednoduché. Je to prostě místo od místa a jen podle BPEJ nezvíš žádné detaily. Já mám flák, kde je BPEJ stejné a pak na něm stačí flek, kde je mnohem větší mokro a kalůže a tam sou pak stromky třeba třetinové. Ze začátku to prostě vodu rádo nemá. Nicméně si nemyslím, že by měl být problém v té půdě, ale spíš v těch hryzcích, jak je zmiňuješ. Ty jak požerou kořínky, tak může stromek aj uschnout a samozřejmě v tom lepším případě roste pomaleji. To jsem viděl u jednoho zákazníka, který sázel hole a ten to měl taky jak metro v NY a stromky uschlé, nebo mnohem menší než o kus dále.
Ty černé lístky z jara, to je úplně všude a je to spojené s mokrem, hlavně když se listy válí v bahně.
Rychle rostoucí dřeviny od A do Z.
Sadba, plantáže na klíč, poradenství...

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“