motorova pila Sachs Dolmar 120

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Picasso
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:07 am
Bydliště: Zábřeh

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#61 Nový příspěvek od Picasso »

Tak jsem nakonec na doporučení v prodejně s pilama koupil Bosch R10.Dal jsem ji tam,ale pila nejde nastarovat.Dal jsem tam zpět tu původní Pal P8Y a pila nestartuje.Abych k tomu řekl vše,tak pilu jsem koupil d ruhé ruky a když jsem ji kupoval,tak mi ji prodejce předvedl.Byla studená a cca po 5-ti nataženích naskočila a normálně běžela a perfektně reagovala na plyn.Dovezl jsem ji domů a protože byla docela dost špinavá,tak jsem odmontoval lištu a brzdu,vyčistil,odmontoval i tu stranu se starovací šňůrou,vyčistil a odmontoval horní plasty kde je vzduchový filtr a taky vyčstil.Vše složil zpět a najednou nejde vůbec nastartovat.Zkoušel jse tu starou svíčku,jestli dává jiskru a dává úplně normálně.Po pár pokusech o nastartování vytáhnu svíčku a je hodně mokrá od benzínu.Takže nevím kde bych měl hledat problém.Ještě pro úplné upřesnění je to:Sachs Dolmar 114.Nejsem si úplně jistý,jestli jsem neťuknul do těch štelovacích šroubků karburátoru,ale nešteloval jsem s nima.

MOC VÁS PROSÍM O POMOC.Děkuji velice za jakoukoliv radu Díky Pavel

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#62 Nový příspěvek od DAFcif »

Kluci doufal jsem, že se vám ozvou zkušení dřevorubci, kteří tady o tom dost vědí, i když mají většinou novější a větší stroje a na nás s "těmi pižlátky" koukají kapku s patra... :friends: , ale asi jsou zaneprázdněni přípravou otopu na zimu. A jak tady čtu vaše volání o pomoc....když jsi měl rozebranou půlku pily, je takhle na dálku dost těžké radit. O zkratovácím vypínači zapalování (normál zhasínání pily) jistě víš, takže si dáváš pozor, aby nebyl vypnutý. Já mám SD 100 a jakou tam mám svíčku se mrknu - z hlavy nepamatuju. I kdybys malinko zavadil o seřizovací šroubky, myslím, že by šla nahodit, jen chod motoru by nebyl úplně 1A. Startuju: studená pila - vytáhnu úplně sytič a bez plynu startuju. Většinou stačí 2x - 4x, než "zaslibuje". Párkrát vrkne a chcípne. Zasunout úplně sytič, dát plný plyn a na druhej škub běží.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#63 Nový příspěvek od DYK »

Na technické ínfo k pilám tu je dávno zřízené http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... f=9&t=3126 Tam chodí i ti, co je pila živí a ti, co je opravují. Zetor62 nebo Lesa bude schopen napsat možné příčiny. Nečekal bych, že rovnou napíšou je to tím a tím, protože to už hraničí s věštěním přes net.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#64 Nový příspěvek od imidin »

zdarvim všechny dolmaráky,prošel sem diskuzy a prohlídl fotky.Pily opravuju nějakej ten pátek a vždycky když dorazil nějakej kousek od dolmaru,tak už mu bylo většinou kolem dvaceti let a vic (pokud teda majitel nebyl barbar a zacházel s pilou tak jak se má) o těch malých D100 byl nejčastější problem po letech ložiska a gufera na klice-pily pak nejdou seřídit a za tepla nechtěji chytat,popřípadě po vyjetí nádrže se nechtějí znova rozjet.Na fotce toho karburátoru D100 co tu je,je vidět že pán vyfoukl sítko :) Jinak ten kolega co tu psal,že mu po vyčištění nejde pila nastartovat,ikdyž dal novou svíčku,zkuste zkontrolovat funkci sytiče,jestli nezustal vyset,no a jinak muže někde být skříplej vodič k vypínači.Jinak dolmary jsou výborný stroje,zrovna tak stihl a nové solo,husqvarna nám nějak pokulhává.......!
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#65 Nový příspěvek od Karel90 »

ahoj chlapy máme doma taky dolmara 120 a tenkrát když to kupovaly tak k tomu dostali nebo dokoupily knížku je na ní vyfocený dolmar není to návod k pile ale taková celkem podrobná příručka jak kácet počítání kubatury v kulatině a řezivu pujčil jsem ju kamarádovi a ten ju prodrbal pokud někdo máte prosím napište sz a domluvíme se na odkupu nebo ofocení předem děkuji

Uživatelský avatar
lukas258
Příspěvky: 617
Registrován: pon črc 05, 2010 1:21 pm
Bydliště: mrákotín-telečsko
Kontaktovat uživatele:

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#66 Nový příspěvek od lukas258 »

Zdravím pánové mám Dolmar 114 a po go (výměna komplet pístu,svíčka a fajfka) a tet mi nejde nastartovat jiskra mi de jak blázen,benzín do prostoru válce taky ale nechce chytnou,nevíte nikdo jak nastavit předstih? To jediný mně napadá že by to mohlo způsobovat...
Vari Zetor Crystal Avia Liaz Tatra Takeuchi Občas bojuji s pravopisem...

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#67 Nový příspěvek od DAFcif »

Nevím, jak je to u 114, ale na mojí staré stovce je myslím předstih zkrátka dán polohou napevno přišroubovaného tělesa zapalování a pevnou polohou rotoru s magnety, danou klínkem. Předstihem hýbat nejde. Asi to u Tebe bude podobné. Neztratil se při rozborce klínek rotoru? Není nastřižený? :chytry:

Uživatelský avatar
lukas258
Příspěvky: 617
Registrován: pon črc 05, 2010 1:21 pm
Bydliště: mrákotín-telečsko
Kontaktovat uživatele:

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#68 Nový příspěvek od lukas258 »

ne je tam a ani není nijak poškozený mám tam jakýsi černý mechanizmus o kterém nevím na co je nehýbe se nějak s nim?
Vari Zetor Crystal Avia Liaz Tatra Takeuchi Občas bojuji s pravopisem...

doubas
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 16, 2014 10:07 am
Bydliště: Lanškroun

go pilky

#69 Nový příspěvek od doubas »

zdarvím ve spolek! také jsem býval hrdým majitelem, ovšem letošní dřevo bylo lepší než obvykle a pilku sem přidřel. když sem řešil možnost GO odevšad mě vyhazují, že už na tuhle pilku nic není, přitom jsem ji rozchodil, jen nejde nakopnout. nemáte někdo kontakt, kdo by mi uštědřil radu? jinak sem dostal nabídku na stihl MS311 (59cm3, 3,1kW, 40cm lišta), ale PC je 13 600 :(

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#70 Nový příspěvek od pawka »

Pro tu stihl 041 av by jste neměli seřizovací údaje? Je to typ 1110
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#71 Nový příspěvek od pawka »

když se u membranoveho karburátoru seřizuje L a H , tak postupuju jak? povolením šroubu H omezuju maximalni otacky? a u s L
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
zetor6340
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv zář 27, 2012 7:48 pm
Bydliště: Vysočina

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#72 Nový příspěvek od zetor6340 »

Tak se přidávám do klubu, tchán má od novoty 114, nařezala kupy dřeva, kupoval ji ještě joho táta v Tuzexu. Taková fajn retro pila. Můj táta si někde půjčoval 120 s vyhříváním rukojeti, super pilu. Tak jsem se rozhodl že si taky pořídím. Rok shánění a prolejzání netu a zadařilo se sehnat 119. Jede pěkně ale má kupu much. Měla sice vyhřívání rukojeti asi pomocí jakéhosi bovdenu z výfuku a i el. na rukojeti byly zbytky drátů. Bohužel přestala fungovat brzda tak ji předchozí majitel celou vykuchal a vyhodil :'( , rukojeť je celá pomačkaná a svařovaná, takže jsem ji prozatím trochu porovnal abych si neuvařil ruku o výfuk, kerý byl ještě popraskaný....

Potřeboval bych sehnat kryt s brzdou a rukojeť pro začátek, po odzkoušení uvidím kam se vrhnu dál.

Uživatelský avatar
zetor6340
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv zář 27, 2012 7:48 pm
Bydliště: Vysočina

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#73 Nový příspěvek od zetor6340 »

Pro zetordvacetpětká Máš zakázáno přijímání "SZ" proto Ti nemohu napsat :'( , Jinak GLORIET77@seznam.cz

Uživatelský avatar
zetor6340
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv zář 27, 2012 7:48 pm
Bydliště: Vysočina

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#74 Nový příspěvek od zetor6340 »

Tak dnes jsem 119 zkusil polehoučku v lese, jede na ty roky slušně, ale i tak musí dostat hodně péče. Pořáde sháním madlo a krat s brzdou... Nebo celou na díly.

Uživatelský avatar
zetor6340
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv zář 27, 2012 7:48 pm
Bydliště: Vysočina

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#75 Nový příspěvek od zetor6340 »

Pro zetordvacetpětká Máš zakázáno přijímání "SZ" proto Ti nemohu napsat :'( , Jinak GLORIET77@seznam.cz

Nemá někdo kontakt??? Jedu na dovču k Táboru, což je kousek :shock:

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“