motorova pila Sachs Dolmar 120

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#46 Nový příspěvek od PA »

filip píše:Mám doma pár dnů starou dolmarku, asi model 100, takový polovrak. Získaná jako nefunkční, na sytič a volnoběh občas i zavrčela, naplno ne, volnoběh vysoký. Zlobí asi karburace a navíc když jsem ji poprvé rozdělal, patrně mi proudem vzduchu pod touhle membránou cosi odletělo a už jsem to nenašel. :-/ Já vím, neměl jsem to rozebírat v tom bordelu co v dílně mám. A tak se chci zeptat, neví někdo jestli v tom otvoru uvnitř červeného kroužku, má něco být? Je to asi jediné místo odkud to mohlo vyletět, druhá strana s membránou v té chvíli rozeraná nebyla, ani nic jiného. :-/
ja bych si jen dovolil tipovat - sitko
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#47 Nový příspěvek od DAFcif »

Ahoj filipe. Tak co, už stovka chodí? Koukám na ten tvůj karbec poněkolikáté a pořád mám takový dojem, že tam také nic jiného nemám. Nebo už Jsi na něco přišel? Moje 100ka sloužila léta bez problémů, poslední dobou ale po chvíli provozu zhasíná a nedá se natočit. Nevíš, jestli se dá ještě sehnat membrána? Že by Mountfield? Když jsme ji kupovali, tihle vydřiduši ještě nebyli, nebo aspoň ne tady. Tak se poděl, jestli už se Ti ji podařilo dát do chodu, spokojenost a tak.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#48 Nový příspěvek od filip »

Pořád to nechodí :-/ ,Vypadá to na problém s ložisky a simerinky, zatím to neřeším. Myslel jsem ji jako takovou halůzovku do jedný ruky, tam kde 114 je zbytečně těžká. Momentálně je zakoplá pod ponk. Taková ta koupě na kterou se nevzpomíná. :zapomel:
Jinak tady poblíž nikdo dolmarky moc nedělá a na takhle starou už vůbec ne. Loni byla 114 u mechanika a moc se k tomu neměl, vyměnil membrány a hadičky ale stejně s ní není něco v pořádku. Po vyjetí nadrže a dotankování se nechce rozejít. Jen kucká a dusí se, po minutě či dvou se normálně rozejde a zase dobrý.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#49 Nový příspěvek od cont33 »

tiež mám SD 114 už fachčí viac ako 25 rokov v našej rodine a narezala toho mraky Presne kolko rokov má si nepamätám ale bola kupovaná v tuzexe v brne. 2x už som ju prekružkovával a teraz znova stratila ťah tak už bude aj valec v prdeli... ešte raz ju skusim prekružkovať či ešte pojde... na svoju dobu super mašinky 8)
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1868
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#50 Nový příspěvek od filip »

Tak tak, naše 114 je tuším rok 81, ale pokud vím ještě ani hlava nebyla dole. Do motoru se nešáhlo. Loni jsem ji nějak utavil a teď má trochu mouchy.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

greg
Příspěvky: 73
Registrován: stř úno 23, 2011 5:53 pm

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#51 Nový příspěvek od greg »

Zdravim, taky mam Dolmara. Mam 119 po tátovy aje to mašina na svuj věk bezvadná. Ale mám problém s tím že je praslý kryt u řetězu jak je brzda. no a vypada to že už dloho držet nebude a asi kuli tomu se často povoluje řetez. Nevíte čím by se to nechalo zavařit? je to náka slitina ja nejsem zrovna svařovací technik. Děkuji za odpověd.

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#52 Nový příspěvek od buco »

Ahoj my sme mali tiež prasknutý ten kryt na 119 dali sme ho zavariť a praskol zas napokon sme tam zvonku dorobili výztuhu takú malú a drží ale veľa sa s ňou už nerobí a reťaz sa ti povoľuje pravdepodobne kôli opotrebovanému zaberovému koliesku, lište a reťazi ja to vždy mením naraz komplet 8)
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

lamos
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 03, 2013 4:59 pm
Bydliště: Ostrava

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#53 Nový příspěvek od lamos »

Dobrý den pánové, sháním vzduchový filtr na Dolmar Sachs 119. Nevíte, kde by se dal sehnat? Internet, kamenný obchod prostě cokoliv, velice děkuji! :help:

Uživatelský avatar
buco
Příspěvky: 546
Registrován: pát srp 14, 2009 9:45 pm
Bydliště: Vranov
Kontaktovat uživatele:

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#54 Nový příspěvek od buco »

tam by to malo pasovať aj z dolmar 114 a diely sa dajú objednávať cez predajne Makyta
Zetor 7340(7245 T), 2 x 6911, 5011 V prípade otázok môžete písať aj na mail: lukasbratko@gmail.com

lamos
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 03, 2013 4:59 pm
Bydliště: Ostrava

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#55 Nový příspěvek od lamos »

Díky 8)

Picasso
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:07 am
Bydliště: Zábřeh

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#56 Nový příspěvek od Picasso »

Zdravím vás všechny

Jsem tu úplně nový a obracím se na vás s prosbou.Koupil jsem si motorovou pilu z druhé ruky a chtěl jsem vás poprosit o pomoc.Jedná se o pilu Sach Dolmar 114 a potřeboval bych k ní nějaký návod k použití a to proto,abych věděl jaké se tam lijí náplně,něco o údržbě a podobně.Ideální by to bylo v češtině,ale pokud nebude,tak budu vděčný i třeba v němčině nebo angličtině.Hledal jsem ho na netu,ale bez úspěchu.

Věří,že mi budete moci někdo pomoci či poradit,kde bych ho sehnal.Předem všem moc děkuji,Pavel.

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#57 Nový příspěvek od DAFcif »

Mám zatím jen tohle, jestli tady něco vyčteš.
Obrázek
Bohužel jen základní data.
Je to podle všeho dosti starý kousek, tak nějaký návod k obsluze - jedině kdyby někdo naskenoval, kdo ho ještě najde...

zet3
Příspěvky: 161
Registrován: pon led 28, 2013 6:00 pm
Bydliště: Čadca

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#58 Nový příspěvek od zet3 »

Prosil by som vas o pomoc so Sachs Dolmar 100 nemáte k tomu niečo pisané po Slovensky alebo česky. Pila ide len je ju problem naštartovať.

Picasso
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:07 am
Bydliště: Zábřeh

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#59 Nový příspěvek od Picasso »

Chlapi,jakou používáte zapalovací svíčku pro Sachs Dolmar 114???Študuju to a nějak se v tom nemůžu vyznat.Poraďte mi prosím,jakou mám koupit.Mám tam v katastrofálním stavu Pal P8Y.

Prosím poraďte mi.Díky Pavel

Picasso
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:07 am
Bydliště: Zábřeh

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#60 Nový příspěvek od Picasso »

Prosím pomožte mi s tím,jakou svíčku tam mám koupit.Originál by prý měla být Bosch WKA 225T a nemůžu najít žádnou náhradu.

Díky za odpověď Pavel

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“