motorova pila Sachs Dolmar 120

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zetor6340
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv zář 27, 2012 7:48 pm
Bydliště: Vysočina

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#76 Nový příspěvek od zetor6340 »

Tak nic no, komunikace se nedaří....


"Někteří uživatele nemohli být přidáni, protože mají zakázané přijímaní Soukromých zpráv."




Předmět zprávy: Re: motorova pila Sachs Dolmar 120
Od: zetordvacetpětká
Odesláno: stř črc 04, 2018 7:02 am
Komu: zetor6340
Zpráva

Ahoj, po 119 mi tu zbyla brzda s bocnim krytem, pokud posles email odeslu foto. Me to ja forum nejak nejde...dej nejakou nabidku a udelame obchod jestli jeste shanis....sam mam jeste 114 z tuzexu rv1981 a je jak nova na ty roky..Dolmar ok.mej se

_________________
"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#77 Nový příspěvek od Rad 5 »

Zdar pánové.
Chci vás poprosit zda by jste mě mohli nasměřovat, kde bych mohl sehnat víčko od olejové nádrže od sachs dolmar 100. Nevím, jestli ostatní dolmarky jej mají stejné.
Děkuji.
R.

Uživatelský avatar
zetor6340
Příspěvky: 1208
Registrován: čtv zář 27, 2012 7:48 pm
Bydliště: Vysočina

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#78 Nový příspěvek od zetor6340 »

Kup celou na díly, dokud jsou, 100 mi pán nabízel za poštovný.

bastlir
Příspěvky: 417
Registrován: úte bře 10, 2009 11:18 am
Bydliště: Sedlčany-Benešov

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#79 Nový příspěvek od bastlir »

nastupce dolmar 100,102..dolmar ps33.. je makita dcs33 - takze popripade makita servis- jestli ale neni uz vicko odlisne, jako vice veci..

akred
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 24, 2019 4:37 pm
Bydliště: Zavidov

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#80 Nový příspěvek od akred »

Ahoj, jsem tu nový a hned mám dotaz: neví někdo nebo nemá náhodou někdo brzdu na Sachs-Dolmar 120? :roll: Pila je v dobrém stavu, ale bez brzdy...

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#81 Nový příspěvek od Čárls »

No něco sem našel ale cena není moc příznivá :( https://www.kasumex.cz/120/asi by bylo lepší se podívat po bazoši po pilce na díly
Je otázka zda se to vyplatí :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#82 Nový příspěvek od Nokia »

Nevíte kdo by ještě dokázal opravit Sachs Dolmara 120 ? Také jí mám, ale zřejmě by potřebovala GO včetně nového karburátoru. Má už hóóódně za sebou. Je to ale dělník.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#83 Nový příspěvek od Chose11 »

tak doma koukám co mám za poklady a zbyl mi po téhle pile originál český návod k obsluze, kdyby někdo chtěl, tak za lahvinku něčeho domácího ji pustím do světa...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Mirekmb
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 24, 2015 9:59 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#84 Nový příspěvek od Mirekmb »

Dobrý den
Nemá někdo náhodou na prodej na Sachs Dolmar 114 - 120 kryt (víko) řetězu , může být klidně bez brzdy - otočil se mi strom a a víko prasklo.
Zkoušel jsem to nechat zavařit ale je to nějaká slitina a nejde to
Pokud by někdo potřeboval díly ze 114 tak tady mám jednu skoro celou pilu na díly (bez krytu)

Mirek

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#85 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj Oto,
Kolik stála motorová pila Dolmar 114 před 35 rokama jaký měla výkon v kw ?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#86 Nový příspěvek od ota »

Člověče to budu meset vyspovídat pantaťíka. Něco tuhle povídal, že stála víc jak 2000 bonů v tuzexu. A to byl porod sehnat ty bony. A bude to víc jak 35 roků, bude to min 40 roků co ji kupoval. Když jsem sem přišel před 32 lety a dostal ji do ruky, byla už dost jetá vzhledově. Tenkrát bylo všude dřeva ne 3 prdele, ale 10 prdelí a celou zimu jsme chodili po vývratech, kurovčákách po lese a zdělávali. Za zimu mrtě dřeva pro celou famílii. Hajnej jen sprejem nadělal tečky, pak nám to ukázal kde. Kolikrát poznačil a mi zpracovali jen desetinu označeného placu! Samovýroba a tenkrát stál kubik samovýroby 5 Kč! 8) Ale muselo být dílo hotové načisto. Žádná prasečina. Jednu zimu nám dal práci listnáče na močále. Chodili jsme s hajným a on že zadarmo, do 2/3 holin voda bláto. Počkali jsme v zimě až to zmrzne a půjčili si naviják. Pak když to hajnej šel skouknout jak to dopadlo, pořát říkal, jak jste to dokázali vytěžit! Po cestě dvouma traktorama s vlečkou jen tak půlku a šlo to. Vyzěžili jsme snad 200 kubiků listnáče všechno suchý. I švagrové, strejc se podíleli. Pamatuju se jak dneska chodil jsem s kýblem vápna potom a naťíral pařezy. Hajnej to tak chtěl. No a to jsem měl plný holiny asi u 5 pařezu hned. Jo to už není pravda.

Marek26265
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 17, 2022 7:39 pm
Bydliště: Kolová

Re: motorova pila Sachs Dolmar 120

#87 Nový příspěvek od Marek26265 »

fencl.tom píše: úte kvě 11, 2010 2:02 pm Tady je moje motorova pila.Sachs Dolmar 120, vykon 3.8kw. Dokonala masinka kterou nezastavis... :prace: Je to jeste stara poctiva prace West Germany a ne ty dnesni hracky :tyty:
Ahoj. Prosím tě, nevíš kde je odvzdušnění olejové nádržky? Ahoj a děkuji Marek.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“