Mufikův štěpkovač do 6 cm

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
patrik240
Příspěvky: 132
Registrován: stř pro 01, 2010 8:29 am
Bydliště: Veľká Hradná
Kontaktovat uživatele:

Re: štěpkovač do 6 cm

#121 Nový příspěvek od patrik240 »

Dobrý deň. Mám domarobený traktor z motorom Avia , prevodovkou PV3S. Vývodový hriadeľ sa mi točí v protismere hodinových ručičiek a otáčky si volím na prevodovke Avia /na 1000ot. na motore mám na jednotke 160ot. na hriadeli/ Chcel by som sa spýtať na Váš štiepkovač "do 6 cm", či by ste mi ho vedeli vyrobiť na mieru, čiže bez prevodovky. Nôž by bol priamo na hriadeli na ktorý by sa napájal kardan z traktora a ložisko by bolo aj na druhej strane noža. Fungovalo by to správne? Šlo by to vyrobiť?
Přílohy
hlava [800x600].png

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: štěpkovač do 6 cm

#122 Nový příspěvek od mufik »

Určitě by to šlo vyrobit,není to žádný problém.V případě zájmu se domluvíme po SZ.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1198
Registrován: pon led 30, 2012 10:28 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Re: štěpkovač do 6 cm

#123 Nový příspěvek od redcrown »

chlapy, zeptám se takovou jednoduchou, leč pro mě zásadní otázku. U takhle hrubé štěky se vlastně jedná o špalíkovač. U dvourotorových špalíkovačů se mi zdá, že podstatně lépe podávají větve a očekával bych menší potřebný příkon. Pokud by se jednalo o srovnatelné kusy dřeva, používáte tuhle konstrukci kvůli jednoduchosti, nebo je v tom něco jiného. Pochopil jsem taky, že tady jde použít jiná hlava pro drobnější štěpku, ale to asi není ten hlavní důvod, nebo ano?
hydraulický půdní vrták http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 54&t=71067 , http://youtu.be/jVfCw5lBRcI
SU32, Hackert FUW 250, VS20A, MAG Fronius 250, TIG 200 AC/DC

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: štěpkovač do 6 cm

#124 Nový příspěvek od exot »

Mam rozestaveny stepkovac s jednou nozovu hlavou o prumeru 160 mm 4 noze s pevnym dorazem. Dle vypoctu by mel mit cca 250-300 ot planuji ho pohanet jak od vyvodoveho hridele tak od 13k motoru berlan.Pohon by mel jit od remenice motoru remenem na predlohu prevodem cca 1:3.5 do pomala na predloze bude i sestidrazka na nahon a z druhe strany bude take prevod do pomala dvema reneny na nozovou hlavu. Vsechny remeny budou sirky 17 mm.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: štěpkovač do 6 cm

#125 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já mám od mufika tento malý štěpkovač a při koupi padla volba na něj z důvodu že je to jednoduché lehké zařízení.Není problém s nastavením nožů proti sobě,celý štěpkovač se dá ve dvou lidech přenést,cena byla taky zajímavá a prakticky tam není co by se na něm mohlo pokazit.S podáváním problém není páč násypka je směrem dolů takže větve tam padají samy.Jediná nevýhoda je že na něj nešel udělat pytlovač a štěpka se musí z něčeho někam ručně vysypat ale pokud pracuju doma tak štěpkuju přímo do lžíce na UNC a pak uklidím.Pokud mimo tak mám 60l kalfas a z něj to sypu do násypky a rovnou pytluju ale musí nás být víc aby se zbytečně jen nepálila nafta.,
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: štěpkovač do 6 cm

#126 Nový příspěvek od Kuba »

Mám stejný, jednoduchý a lehký strojek. Zatím bez problémů.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: štěpkovač do 6 cm

#127 Nový příspěvek od mufik »

redcrown: Pokusím se zodpovědět Tvoje dotazy.Samozřejmě že se jedná o špalíkovač.Co se týká podávání je to srovnatelné s dvouhřídelovým,dvouhřídelový jsem měl,můžu tedy srovnávat.U srovnatelných kusů dřeva je prakticky stejný výkon/bavíme se o špalíkování do max 6cm,na silnější větve už je lepší dvouhřídelový/,je tam potřeba nepatrně vyššího výkonu pohonné jednotky.U jednohřídelového je podstatně jednodušší výroba a seřizování,výhoda je také v lepším sekání slabých větviček.U nového nože a správně seřízené protidesky přesekne bez problémů i kancelářský papír.Ale co je hlavní,celý štěpkovač se dá udělat do váhy cca 80kg,proto jsem taky nad ním začal koumat.Hlava na jemnější štěpku se taky zkoušela,měla 6 zubů,štěpka zase o tolik drobnější nebyla a vzrostl nárok na výkon pohonné jednotky.Takže hlavní důvod pro tento typ je nízká hmotnost,nižší náklady na výrobu,jednoduchá údržba a seřizování a v neposlední míře i skladnost v době když se neštěpkuje,celá věc se dá poměrně jednoduše rozebrat a schovat do garáže pod stůl.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Jára
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 29, 2009 1:23 pm
Bydliště: Ústí nad/Orlicí

Re: štěpkovač do 6 cm

#128 Nový příspěvek od Jára »

Dobrý den. Chci se zeptat jestli špalíčkovač stále vyrábíte na prodej, chtěl bych ho za 4011. Je to velice pěkná mašinka a asi bych měl zájem a je li to možné tak se mi ozvěte na SZ. Děkuji.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: štěpkovač do 6 cm

#129 Nový příspěvek od Leo »





V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: štěpkovač do 6 cm

#130 Nový příspěvek od Leo »





V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: štěpkovač do 6 cm

#131 Nový příspěvek od Leo »





V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: štěpkovač do 6 cm

#132 Nový příspěvek od Leo »





V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: štěpkovač do 6 cm

#133 Nový příspěvek od jarda avsop »

Přiznam se že steny stroj vyrabím už 7let bez jedineho problemu počet nožu se ustalil na 5kusech chodí to nejlepe je to tak spolehlivy stroj že jsem neměl jedinou reklamaci.Mam to udělane tak že se to točí obraceně vstupní trubka nemusí byt nahoru ale rovně a bere to větve spolehlivě.Dokonce jsem k tomu udělal metač do vozu a opět to chodí suprově.Dělal jsem i dvourotorove drtiče s metačem a to nechodí dobře.Cena meho drtiče je 19 000kč

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: štěpkovač do 6 cm

#134 Nový příspěvek od Leo »

Tak jsem dej foto či video, jak tvůj štěpkovač pracuje a vypadá. Určitě to bude zajímat více lidí.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

jarda avsop
Příspěvky: 1141
Registrován: pon dub 01, 2013 10:13 am
Bydliště: jaroměř

Re: štěpkovač do 6 cm

#135 Nový příspěvek od jarda avsop »


Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“