naviják za Zetor 4011

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
pavel233
Příspěvky: 264
Registrován: ned črc 14, 2019 12:04 am
Bydliště: tabor

Re: naviják za Zetor 4011

#31 Nový příspěvek od pavel233 »

Hodně zdálky toto téma sleduji. Nevím proč mě tak zaujalo, taky jsem měl potřebu koupit naviják, ale za 69 a bez předku. Řešil jsem před koupí všechny možné varianty a parametry jak traktoru tak navijáku. Ptal jsem se i tady na fóru na moje vybrané tipy továrních navijáků. Taky jsem řešil přesun po veřejných komunikacích. A pak se rohodnout jestli bazar tovární nebo bazar samodomo a nebo funglovku. Nakonec jsem to rozhodnutí měl úplně jednoduché. Doma je továrenskej a otypovanej s kartičkou. Samozřejmě cena možná 2ou násobek a třeba i větší než za kolik dotyčný koupil ten svůj, ale bez starostí. Třetí den od objednání ho přivezli a prej hoďte sem ten traktor, zapojíme to upravíme kardan a vyzkoušíme. Čuměl jsem na ně jak pero gauče no no já kardan neobjednal. Jste si asi nevším, ale kardan je nad nákup xx peněz zadarmo + tady máte od výrobce 2kluzáky a dva úvazky a tříletou záruku.
Absolutně vůbec nechci jakýmkoliv způsobem kritizovat drpepu. Podle fotky má hodně bytelnej základ a jen to doladí podle potřeb a požadavků k obrazu svému. Nebo je ještě varianta tenhle prodat a koupit už něco se spojkou.
To mě jen tak napadlo když jsem viděl koupím třecí spojku.
Přeju ať se daří.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: naviják za Zetor 4011

#32 Nový příspěvek od lukisek 099 »

My si tim prosli doma taky meli jsme 4011 a navijak z pv3s napevno,pak se koupila 6945 a kni navijak domado podobne konstrukce jak tady ma kolega, v kombinaci stou 69tkovou prevodovkou se to dalo relativne dobre ovladat. Do toho vlastne otec mel jeste pred tim z kamosem navijak bystron ale meli jej napul a vite jak to chodi no a nakonec jsem teda poridil krpana 5tunu dodelal vzduchove ovladani s vysilackou a pohoda kardan v cene plus par dalsich drobnosti a na provoz jak pises mam technicke osvedceni koupe nelituji a kdyz se nato podivam zpetne tak cas co ted travim v lese a driv je uplne nekde jinde ale je to na kazdem co si zvoli nebo vybere. Pokud je technicky zdatny a ma nejake zakladni vybaveni nebo nekdo v okoli ze mu za flasku neco vytoci nebo pomuze da se ten navijak predelat. Ale jinak to tu sledovat budu a sem zvedav jakym smerem tazatel pujde at se dari 👍

pavel sk
Příspěvky: 12906
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: naviják za Zetor 4011

#33 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas to bolo tak trochu podobne. Ked sme kupili traktor 69-tku v 2001 tak ako prve bola vyroba navijaka. Vtedy som s bratom upravil rucny vrátok so šnekovym prevodom. Ručna kluka sa nahradila kardanom, urobil som rolne podobne ako to ma LKT. Prevod to malo pomerne silny ale to snekove koleso bolo len s nejakej liatiny. Aj napriek silnemu mazaniu casom ocesalo zuby. Nevyhoda bola ze bol na pevno a vytahovat lano som musel tocenim cez rychlosti 1-5. Navijal na spiatocku a to bolo pomale, aj ked sily mal 8) . Napokon skoncil v šrote. Jedine co mi s neho ostalo a nechal som si do buducna, tak len tie vodiace rolne (vyrobene s piestnice UDS-114 vysuv vyloznika) a kardan. Medzitym sa mi podarilo zohnal za flasku od šrotarov koncovy prevod z Nemeckej rezačky E 281. Tak som sa v konstrukcii pobral cestou (teda aspon podobnou) seriovemu TUN-40. Ten navijak tu mal svoje vlakno THN-281D :) :) :) (Traktorovy- Hobby- Navijak- 281- Domadel). Ten navijak tiez nema vlastnu spojku a pri vytahovani lana tocim celym prevodom+kardanom. Spociatku to bol boj, hlavne prve odvijanie. Ale potom mi jeden kamarat pri pive dal otazku a vlastne podnet, že aky tam mam olej v tom navijaku 8) ??? :zapomel: Nech skusim naliat nieco redšie. Tak som aj urobil 8) To co som vypustil bola konzistencia nieco medzi PP-90 a PP-44 :shock: Nastastie ho tam do prevodu vela nejde, tak som to vypustil, urobil preplach tak, ze som odvinul lano komplet s cievky, nalial zmes motorpuru a nafty. Navijak som pustil nech sa riadne toči cez rychlosti na 5.kvalt. Vypustil som to a nechal riadne odkvapkat. Nalial som tam olej prevodovy ktory pouzivaju dnesne moderne traktory v prevodovkach. Ide ho tam len 1l 8) . Po tejto kúre zase nastal opacny problem s odvijanim :D :D :D Pri odvijani sa cievka roztacala az priliš lahko a klbčila lano :pistol: . Napokon som musel dorobit brzdičku tej cievky. Navijak pouzivame tak ze ho točim cez rychlosti. Zavzperujem traktor, uvolni prevody v pojazde, vyhodim redukciu do neutralu. S uplne dolnej polohy paky (cerpadlo hydrauliky) paku prepnem uplne hore pohon PTO cez rychlosti. Rychlost radim podla potreby čo (aka hmota), a odkial vytahujem. Tah ked treba prerusim vytlacenim spojky. Tak si ho viem aj plynule znovu spustit. Pre zväčšenie sily viem pouzit aj nasobic traktora. Zaklad je spravne nastavena spojka 8) Ale snazim sa pri tychto pracach neponahlat, kedze tahame len obcas a len pre svoju potrebu domov. Aby som to netrapil tak taham pianko na 2. pripadne 1. rychl. stupen na mierne zvyseny volnobeh cca. 850 ot/min. Aj ked je ten prevod len cca. 4,3:1 tak to ma silu a zse neni to zbytocne pomale 8) Ak by som sa mal tym živit, tak jedine kupit profi seriovku navijak s dialkovym ovladanim 8) . V robote ked treba, tak tam mame navijak TUN-40 na starom traktore 7045 s ktorym som tiez uz čo to natahal, vytahal, postavil na kolesa a pod. :) 8)

Tomas6
Příspěvky: 5444
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: naviják za Zetor 4011

#34 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já měl taky několik anabází s navijákem, napřed nějaký šnekový převod, ale to nebylo ani v oleji, tam byla životnost velmi mizerná, pak jsem ho chtěl dělat z mechanické lopaty, ale to jsem nakonec neprovedl, pak jsem měl naviják z V3S, ten jsem měl hafo roků, utáhl, ale musel jsem navíjet přes zpátečku, vymotat přes kvalt, neskutečný opruz. Asi předloni jsem se hecnul a koupil krpana. K němu dálkové od Jirky tady z fóra. Ta investice se mi nikdy nijak nezaplatí, nevrátí, ale dodneška si kopu do zadku že jsem ho nekoupil dřív. A každému kdo se tady snaží nějak upravovat, nebo nějak tvořit, bych doporučil se nad tím řádně zamyslet. Ono byla to hromada peněz, ale ta práce s tím je úplně jiná.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“