Štípací automat, procesor

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Štípací automat, procesor

#61 Nový příspěvek od DYK »

Sniper, takže už se pomalu smiřuješ s cenou? :red:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Franta.cz
Příspěvky: 8746
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Příbram na Mor.

Re: Štípací automat, procesor

#62 Nový příspěvek od Franta.cz »

Pepa6911 píše: čtv zář 01, 2022 11:47 am Ahoj, jsem tu nový tak snad nic hnedka nezdupu.
A povedlo se, za chvilku budeš mrdán :smich:
Fotky se nevkládají do fora, ale na uložiště
Návod

viewtopic.php?f=1&t=90493

chobotek
Příspěvky: 10611
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Štípací automat, procesor

#63 Nový příspěvek od chobotek »

No vždyť jsou nastrkané na postimage :-/ Myslím, že na fórum už nic nahrát nejde, ale zkoušet to nebudu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Štípací automat, procesor

#64 Nový příspěvek od Leo »

Má je dobře daný. Přes SZ jsme mu psal, jak se tu fotky dávají.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Štípací automat, procesor

#65 Nový příspěvek od Sniper »

DYK píše: čtv zář 01, 2022 3:56 pm Sniper, takže už se pomalu smiřuješ s cenou? :red:
Bohužel je to tak :-/
Nejvíc mě oslovuje ta HAKKI-PILKE, rád bych ji viděl v činnosti, zjistil dostupnost ND a celkově si o ní udělal názor. Tu a tam se nabízí v ojetině za 300 tis.
Pokud si na sebe částečně vydělá, tak proč ne....

Pepa6911: Jaké jsou vstupní otáčky hřídele a jaký je zhruba požadavek na výkon?
Zajímá mě, jestli by šel takový agregát točit přes závislý pohon "rychleji" v nízkých otáčkách, říkejme tomu 540 eko. Když jsem točil štěpkovač Lindana crystalem 10145,nebo 6945,musely jet motory naplno, ale tam byl trochu jiný odběr výkonu :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Štípací automat, procesor

#66 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Haki půjčuje nějaký borec u Humpolce, má hezké stránky, asi by to u něj šlo vidět.
My mívali haki od souseda, než mu to nějaký dobrák smeknul, vč 9540, no nechal to přes noc v lese, klasika..
Haki- nevím co to bylo za typ, ale bylo to odhaduji 15 let staré- z kardanu to pohánělo přes 2 remenice 2 čerpadla, jedno samotné bylo pro stipani, vím že nadával na ty řeměny, klín se steloval ručně. Mělo to dobře resenou vynášku, byl to klasický gumový pás s takovým hrazdami, takže tiché a třísky a stepinky se nedostavaly kam neměly.

Já teď měl Regon r2 z jedné firmy u Staré Paky, ať nedělám reklamu, není problém si to to najít, mašina měla přes tunu, ale ne moc, traktor bylo potřeba vepředu dotížit, jinak tbz kat 2, bohužel upnuti hrozně vysoko, takže mě to šlo zvednout max cca 15 cm, mezi traktorem a strojem bylo málo místa takže to zapojit a hlavně vložit kardan byla pakárna, myslím že kdo ma kola 30" a víc tak bez delších ramen to nedá, nebo se z toho picne. Kardan cca 700mm, hnano na cca 500 ot, když bylo víc, rychlost práce se nezměnila, byla tam nálepka že to chce 460 ot. Měl jsem variantu s elektromotorem- 11kw/25A motor se soft startem, takže 25 domovní jistic mě to udržel, no asi 10 min než se ohřál :smich: Nevím jak z25 Snipere, ( ve 100 nakladači se musel dost točit, ale nevim kolik ma ot. na výstupu) ale nějaký trojvalec to musí dávat jako nic, už prostě proto že na to stačí 11 kw el.mot.
Jednoduché ovládání, posuv materiálů, stipani a řezání- 1 páka, nakulovaci stůl druhá, stůl má také posuv takže klada stačí hodit na kraj. Klín buď 1/2, 1/4 nebo druhý klín 1/2 A 1/8 tuším, se zvedá pákou. Vynaska nešťastná, mizerně řešena nasypka a pod řetěz s příčkami se občas dostávaly třísky, takže občas jsem to.musel zastavit a čistit nebo nahazovat řetěz na rozetu
Ale alespoň byl dopravnik dlouhý, takže jsem pořádnou čepici udělal i na 7t vleku, dopravnik lze natočit do stran, odhaduji že to udělá tak 1,5 m na konci.

Obě mašiny můžou stát samostatně, traktor nepotřebují jako " držák", obojí mělo ochranné prvky takže za řetěz nebo jedoucí klín se člověk prostě chytit nemohl, obojí mělo lištu kolem 50 cm a 3/8 řetěz. V Haki byl k řetězu horší přístup, obojí mělo posilovač na vedení lišty, takže to fakt jde lehce. A obojí mělo problém s rezanim podélně rozšťípnutého smrku- třísky se chytaly pod řetěz který je hnán hydromotorem a zastavovali ho, což v kombinaci s tím že ani jedno nemělo hydraulicky držený kmen před lištou je hloupý. Samozřejmě klády bez suku, a čím rovnější tim lepší.
Za mě- dělám cca 15 kubíků ročně, ale málo kdy to mám v kladach, spíš formou probirky kdy to řežu na metry přímo v háji, takže se mě vyplati si to pujcit..

Myslím že je jedno co pořídíš, obojí je převážně mechanické, regon uplne, haki mělo el koncáky na krytech, nové Haki mají (asi ne všechny) optické dorazy.na špalek a tp.. Ojetá haki je na bazosi za 300, Regon žádný.. určitě si to pujc, nebo zkoukni osobně

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Štípací automat, procesor

#67 Nový příspěvek od Sniper »

Pepa6911: Tohle jsou cenné informace, co mě zajímají 8) Díky.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Štípací automat, procesor

#68 Nový příspěvek od DYK »

Sem si vzpoměl - ojeté Hakki vozí - vozil ten, co prodával a vozil Samro kombajny. Agrostroje dovoz? nevím jak to přesně bylo. někde Ústí nad orlicí? Taky nevím přesně, ale dlouho jsem od něj neviděl žádný inzetát, kdo ví, co s ním je. Ale hovno!!! Toto je on https://stroje.bazos.cz/inzerat/1569059 ... -praxi.php
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Štípací automat, procesor

#69 Nový příspěvek od Sniper »

DYK: A jaké jsou na něj reference?
Docela arogantně se pasuje do jediného dovozce v ČR, má 3 prdele inzerátů, kde uvádí, že je to prodáno a trochu mě odrazuje způsob jeho vyjadřování včetně zásoby vykřičníků :-/
Asi ho budu muset osobně navštívit, pokud to není nějaký totální zmrd.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1883
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Štípací automat, procesor

#70 Nový příspěvek od stanik84 »

oco13: ne každý potřebuje řezat a štípat bordel. Když začal kůrovec, tak dřevo spadlo cenou dolů. Kupoval jsem tehdy od pánbíčkářů za stovku kubík - ve čtyřkách - vzal jsem dvě auta po 30 kubíkách - 6000. S tátou máme 35 hektarů lesa. Na jednom už teď mým pozemku teď leží 300 kubíků suráků. Něco rozřezal známý na sortimenty harvestorem, zbytek půjde do paliva. Je to rovný, v celých délkách, ale už popraskaný...

Sniper: nebo trochu strojařiny a svařování :-) . Vím, že nemáš čas... Ale jen příspěvek do diskuze, pro někoho třeba námět na dlouhé zimní večery :-) . U mě je taky nejdůležitější najít si čas. To je jediný, co nějak nedávám. U mě platí to přísloví "Kovářova kobyla chodí bosa" . Ale přes zimu snad stihnu vyvážečku. Už sháním věci. Ruka a nápravy jsou.

https://forestryforum.com/board/index.php?topic=54079.0

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Štípací automat, procesor

#71 Nový příspěvek od Sniper »

stanik84: To není jenom o tom, že nemám čas :-/
Nejsem konstruktér, neumím to, nemám na to vybavení, materiál, zkušenosti...
Naopak, to co umím, udělám pořádně a budu muset na to, co neumím vydělat a koupit a pak s tím zase můžu dělat už to, co umím... :prace:
:smich: :smich:
Držím ti palce s tou vyvážečkou a smekám klobouk ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Štípací automat, procesor

#72 Nový příspěvek od Širon »

Tak mi to nedá a podělím se taky. Jak všichni víte stavěl jsem si štípačku taky, potom jsem k tomu domejšlel řezání, podávání, vynášení polínek a všechno kolem . Výsledek je ten , že mám sice štípací poloautomat,ale je v něm plno chyb hlavně co se týče ergonomie. Bylo by fajn postavit to jako předlohu a začít znova s tím že ty chyby eliminuju. Bohužel s časem jsem na tom stejně jako většina.
Mašina jede motor má 4 kw, dvě čerpadla,jedno štípací 16,a jedno na pohon bižuterie 10. Štípu na dýlku 50cm na hotovo do kotle, max délka je 62cm. max průměr je omezen pilou takže na elektrický pilce mám co nejdelší lištu asi 46cm, takže do 40 cm proříznu. Rozvaděč mám ten turbo dvourychlostní a bez něj by to bylo špatný, navíc se sám vrací ,takže když dělám ,zapnu pro posuv vpřed a než to doštípne, mám posunuto a řežu další polínko.
Za cca 8 hodin jsem schopnej nadělat vlek pětitunu s nástavkama a velkou čepici. Když nemusím řešit odvoz a štípu jen tak na zem udělám určitě víc,záleží na materiálu,nejlepší jsou trojky kolem 25cm. Takže pro mojí potřebu jsem schopen palivo na zimu udělat sá během dvou víkendů s prstem v nose.
Proč to píšu? Přístroj jsem stavěl taky jako ukrácení zimních večerů, jako tady kupa fóráků staví doma věci hlavně proto ,že je to baví a je to lepší než sedět v hospodě u forbesu. Nicméně nyní bych se do toho už asi nepouštěl . Stavba trvala přestávkama tři roky a pak jednu sezónu ještě úpravy. Peníze a hodiny radši ani nepočítám. Jasně mám tady stroj,co se dá prodat a někomu by služil dlouhý roky. Sám ale koukám na nějakou fabrickou mašinu. Můj favorit je Tajfun 400, nedávno se dokonce prodával použitej ,ale fabricky generálkovanej za cenu kolem 200 tisíc. Předělávám barák a tak zrovna nebyli v šufleti na pořízení tohohle verku. Celkem mě to tenkrát štvalo.
No a když bych už něco podobnýho kupoval, šel bych do něčeho lepšího, jsou to detaily v ovládání, skládání pásu a podobně. Jako u vyvážečky třeba ovládání bowdeny, nízkotlakem,nebo plný elektro. To udělá na stejným stroji jinej dojem z práce.
Hergot to je dlouhý,sem to nikdočíst nebude.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

fikejz
Příspěvky: 6154
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Štípací automat, procesor

#73 Nový příspěvek od fikejz »

8) ale jo, bude.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8585
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Štípací automat, procesor

#74 Nový příspěvek od bourač »

zajímá mě jedna věc, jako dobrý - hodit kládu do mašiny a na konci procesu se sypou polínka na hromadu nebo na vlek.
Ale co s tím děláte potom?
Ptá se člověk kterej nemá prostory, tedy polínka musí rovnat. Do pohotovostního dřevníku - přístup z domu, zbytek ke plotu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20869
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Štípací automat, procesor

#75 Nový příspěvek od ota »

Bourači já jsem si ,,zrychtoval" dřevník. V takové kůlně jsem vybetonoval podlahu. Na stěny přišrouboval učka a do nich našoupu prkna jako zábrany. Takovej box. Do něj nalifruju kolem 20, až 24 metrů dřeva. Nic nerovnám, nemám na to čas. Natlačím tam pásovej dopravník a skládám s ním. Když dopravník začne skákat jako kozel, posunu ho jinak a lifruju dřevo dál. Jak jsem tu psal. Když řežu sám trvá mi tak max hodinu jedna kára od zapnutí do zapnutí cirkule. Celkově složení káry do 10 min a to je započítaný v tý hoďce práce. Jen to strkám a usměrňuju na dopravník.
Nerovnal bych dřevo ani kdybych musel. Je to pakárna a časově náročný a není to jak si kdo myslí že toho narovná 5x tolik jak když nalifruju dopravníkem. Babička když byla tak rovnala. Aby ji utekla dlouhá chvíle.
Zrovna dneska po obědě 4 káry. Zítra pokračování, myslím tak víkendově 5 kár. A v pondělí bych to dorazil. Tak 4 pondělní káry. A bude na celou zimu vystaráno. Kdyžtak zrobím čumkarty nějaký. :red:

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“