Štípací automat, procesor

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Štípací automat, procesor

#46 Nový příspěvek od oco13 »

Krutý jednoúčelák - nech mi ukáže to naberanie klady v zadnom trojbode 25ky ako má Sniper. A rovnú kladu spracuje aj sprostý , nech si tam nahádže vytrhané korene po stromoch.
Menej idealizmu a viac reality, páni. Ak som mimo tak sorry, ale vždy ma nakopnú maníci čo štiepkujú rovné paličky. Ja musím štiepkovať šípky a agače, to je trocha iné drevo- pichlavé. A toto video som si tiež prirovnal na svoje podmienky - :-/ :OT:
o cene sa baviť je zbytočné - chudobný to aj tak musí dať rukami. :typek:

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Štípací automat, procesor

#47 Nový příspěvek od Veteranista! »

Mě se to zdá hlavně strašně pomalé :-/
Jako pokud bych tam naházel jednou za hodinou během 5 minut klády a pak to jelo samo, ale takhle u toho čumákovat :tyty:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Štípací automat, procesor

#48 Nový příspěvek od jhamos »

jhamos píše: stř srp 31, 2022 1:23 pm Můj postřeh je přesně takový jak tu píšete,ty Lumagy a spol je katastrofa,znám jich několik,kvalitní je ekonomický nesmysl pro mojí potřebu a tak teď začínám koukat po něčem takovém....https://www.a-dro.cz/kovovyroba-info
Tak mi došla dneska cenovka.... ehm,no polknul sem,je to 430 000kč bez DPH + cca 15 000kč adapter podle nakladače,takže zůstávám u motorovky,cirkule a štípačky...

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Štípací automat, procesor

#49 Nový příspěvek od Sniper »

Zajímalo by mě, kolik takový vergl stál před Covidem? :-/
I mě je bohužel problém čas a zdraví.
Nemůžu týden zpracovávat hromadu dřeva klasickým způsobem, musí to být 1-2 dny za využití techniky, aby se člověk nadřel co nejméně.
Holt na to budu muset příští rok vydělat a uskromnit se jinde, pokud bude kde :(
Už teď je mi jasné, že do 200 tis neseženu nic, co by za něco stálo...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Štípací automat, procesor

#50 Nový příspěvek od Dáva »

Já vím že to nechceš slyšet , ale jsou firmy které profi procesory půjčují nebo samy přijedou a ty klady ti zdělaj ancvaj.
Při větším množství se to i podle mě vyplatí.
Procesor na větší průměr než 30 v kombinaci s řezným kotoučem to se moc nevidí..
A predštípávat klady aby se vešly do menšího procesoru je blbost.

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Štípací automat, procesor

#51 Nový příspěvek od jhamos »

cca 4-5 let zpátky jsem poptával jinej,značku nevím,ale bylo to tak,že na nakladači byl takovýhle procesor,ale nebyl napojený na hydrauliku traktoru,ale na vývodový hřídel se dalo do ramenou čerpadlo s nádrží a hadicemi to bylo vedené dopředu a do kabiny byl jen kabel s elektrickým rozvaděčem a byl 250 000 bez DPH a já si řekl,kašlu na to... :nene:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Štípací automat, procesor

#52 Nový příspěvek od Sniper »

Dáva: Tomu já rozumím a logiku to má 8)
Ale u mě to bude dlouhotrvající záležitost, proto uvažuji o koupi. Stejné to bylo i s minibagrem a jak je dobře že je doma.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Štípací automat, procesor

#53 Nový příspěvek od Dáva »

Já vím :friends: už tě nebudu trápit :)

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Štípací automat, procesor

#54 Nový příspěvek od jhamos »

Když máš bagr a stačilo by ti do 28 cm průměru,tak je stroj igland WP 3000,najdi si to na netu,kulatinu to neřeže,ale odstřihává a píšou,že za 7 hodin,se dá udělat nějakých 18 prm dřeva. Mě se to líbí,ale není ten bagr a na nakladač by to bylo dle mého nepohodlné na nabírání a je jeden i na bazoši za 200 000kč
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1561490 ... p-3000.php

Pepa6911
Příspěvky: 146
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Štípací automat, procesor

#55 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Ahoj, jsem tu nový tak snad nic hnedka nezdupu.
Musím reagovat, Haki má v Domažlicích nějaký kšefťák, několik ks, různé stavy. Ale obecně je to složitější tudis nachylnejsi stroj než stroje Regon, např. Mám zkušenosti s obojím, výkon stejný - obojí jsou to mašiny do 38 cm a myslím 12 tun stipani. Ostatně se tvrdí že z Haki utekli konstruktéři co teď dělají Regon. Ten jsem mel pujceny na den a pul za 5500kč, zpracoval jsem sám 18 kubíků dřeva, z toho 6 tvrdého, naplnil všechny moje a sousedovi vleky, spálil do 20 l nafty na volnobeh v 69. Byl to stroj z půjčovny takže lehce dobitý s drobnými závadami ale super. Mít to vše na jedné kupě a druhého člověka k ruce, dalo by se 15 kubíků udělat za den jak prd. Stipal jsem na půlky nabo čtvrtiny při délce 35 cm.. Až se naučím vkládat foto, dodám:)

Pepa6911
Příspěvky: 146
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Štípací automat, procesor

#56 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Obrázek

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Štípací automat, procesor

#57 Nový příspěvek od pepanek »

Kde jsi půjčoval ten Regon v PLZ. kraji jsem nic nenašel
Pepanek

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Štípací automat, procesor

#58 Nový příspěvek od Sniper »

Pepa6911: To ses tady registroval jenom kvůli reklamě na půjčovnu, nebo stroj Regon? :-/ ;-)
Ale tak jako tak, pokud nekecáš, tvé informace k zahození nejsou.
Dodej fotky a napiš co o té mašině víš atd.
Ta cena za půjčení je celkem raketa, tolik na den nestojí ani 3t bagry, i když jak kde.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Pepa6911
Příspěvky: 146
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Štípací automat, procesor

#59 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Ne, nedělám reklamu :smich: Jen mám to porovnání a vzhledem k tomu kolik info jsem na fóru už za ty roky nacerpal, přišlo mě vhodné trošku to začít oplácet. Cena, no, když si vezmu náklady na tuhle akci s dovozem stroje a tp v porovnání s tím že bych to krajel pilou na metry, pak stipal na šťepiny, řezal na cirkule a ještě to nakládal na vlek, tak je to zadarmo. 18 kubíků takhle po " staru " zpracovat by bylo na týden dřiny.. Kdyz budu tyden stat u soustruhu je to zaplacený a jeste bohatě zbyde.. foto dodám, jednu fotku jsem vložil, snad se zobrazuje v pohodě

Pepa6911
Příspěvky: 146
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Štípací automat, procesor

#60 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“