Štípací poloautomat z Číny

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Prcek
Příspěvky: 55
Registrován: sob zář 17, 2011 11:46 am
Bydliště: Želetava

Štípací poloautomat z Číny

#1 Nový příspěvek od Prcek »

:welcome: Tak po dlouhém okukování, vymýšlení, počítání a přemýšlení nad vlastní stavbou štípacího poloautomatu jsme se rozhodli si pořídit čínskou hračku. I když vlastní výtvor by byl o nějaký ten level vejš, tak nakonec jsme vzali Rima RM7-12ET ale bez výstupního dopravníku. Ten mají podle nás i podle jednoho majitele této hračky hodně poddimenzovaný. Podle dat výrobce to je do průměru 37 cm a délka polen 55 cm, což nějak nesedělo, protože nejdelší polena šlo řezat cca 47 cm. :obchod:
Když jsme si to dovezli, tak jsem se až divili, jak to ty číňani dokážou poskládat do celkem malého balíčku.

Obrázek

Složený jsme to měli za necelé odpoledne ve dvou lidech i s prvotním testem. Po dalším testovacím provozu jsme naznali, že to je taková hezky vypadající hračka a tak došlo k prvním úpravám na hydraulice aby jsme vůbec věděli na čem jsme. Namontovali jsme měřící body a měřením a prostudováním zapojení hydrauliky jsme se ujistili, že je to "hračka".
Po zvýšení tlaku na bezpečnou úroveň pro elektromotor jsme se pustili do ostřejšího provozu. Další den jsem za pomoci flexi, svářečky, aku vrtačky Hilti, troškou železa a plastu, v dílničce pod boží střechou pustil do dalších úprav, které byly potřeba, aby se štípačka přiblížila alespoň trošku dospělosti.
Po dalším odpoledni provozu jsem dodělal provizorní výstupní koryto a postavila se prozatimní linka a něco se naštípalo.
[youtube]https://youtu.be/M521iXCsHKs[/youtube]

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Během dalšího dne se vytrhla spojka vkládacího pásu a bylo po štípání. Místo čínského originálu, který jsou jen takový "zamáčklý jehličky" nám druhý den hned ráno v Jihlavě nalisovali spojku lepší a mohlo se dál štípat. Celkem jsem s tím naštípal cca 50 PRM smrkovýho. Potom jsem ji odvezl na další štaci a mezi tím ji dovybavil o automatickej přepínací ventil na štípání a jednosměrný škrtící ventil na regulaci rychlosti pily směrem do řezu. Tím jsme ji zase trošku přiblížili dospělosti 8)
Tam naštípala dalších cca 15 PRM a ke konci vzniklo další videjko. Jen pro info, řetěz za tu dobu jsme nebrousili ani jednou.
[youtube]https://youtu.be/9VPhE5FMuyE[/youtube]

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Další na řadě bude postavit zásobníkový stůl s podávacími válci a dodělat výstupní dopravník. Snad to přes zimu dáme :prace:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Štípací poloautomat z Číny

#2 Nový příspěvek od DYK »

Myslíš si, že by mohlo ostatní zajímat, odkud jsi stroj objednával a tak?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Štípací poloautomat z Číny

#3 Nový příspěvek od harijaro »

Celkom pekne to šľape. Máš niekde foto vyvážačky?!

Prcek
Příspěvky: 55
Registrován: sob zář 17, 2011 11:46 am
Bydliště: Želetava

Re: Štípací poloautomat z Číny

#4 Nový příspěvek od Prcek »

harijaro: Foto vyvážečky nemám, ale je to Vahva Jussy 420 s doma dodělaným prostavením a párem klanic. Kdyby jsi nějaký chtěl, tak bych ji musel někdy u našich nafotit.
DYK: No jestli tě to zajímá, tak tady z českých luhů a hájů to není. I když nějaké "obchodní" zastoupení tady u nás mají, nebo v Německu. Objednal jsem si ho přímo z Číny.

camelak
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 05, 2013 11:41 am
Bydliště: Písek

Re: Štípací poloautomat z Číny

#5 Nový příspěvek od camelak »

Ahoj take bych prosil nejake detaily tohoto nakupu, pokud to nevadí. Dekuji moc.

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Štípací poloautomat z Číny

#6 Nový příspěvek od oshurty »


Prcek
Příspěvky: 55
Registrován: sob zář 17, 2011 11:46 am
Bydliště: Želetava

Re: Štípací poloautomat z Číny

#7 Nový příspěvek od Prcek »

Oshurty: Je to skoro stejné. Němci uvádí v popisu větší pístnici 100mm (originál by měla být 81mm, alespoň my ji máme), širší výstupní pás 25cm (my jsme ho nebrali, protože je krátký a úzký). Nevím, jestli ještě nemají zvedlý hydraulický tlak, protože jinak by těch 12 tun štípání nemohli dosáhnout.

Ta naše má pístnici 3,2 palce (8,1 cm) a továrně nastavený tlak byl 135 bar, což odpovídá síle štípání cca 6,9 t. My jsme tlak zvedly aby motor byl na jmenovitém proudu, což je cca 175 bar (cca 8,8 t). Hadice na to jsou a uvidíme co vydrží čerpadlo a pístnice (tam žádnej štítek není). Ještě škoda, že motor je ve třídě S3. Jinak bych tlak dal ještě větší.

Jinak někde od Chebu byl jeden chlap co to tahal právě od toho Donhasera a prodával tady myslím za 189 tis. Bohužel kontakt nemám, ale občas míval inzerát na bazoši. Český prodejce je tady https://www.drevoobrabeci-stroje.eu/pil ... eho-dreva/ ale prodává tychle i třeba polské Trak-Mety pod "svým" označením. A nevím, jestli už má v nabídce plně hydraulickou verzi. Podle obrázků na netu ještě ne.

Já jsem to objednával přímo u Yantai RIMA Machinery v Číně. Paní se dost divila, že objednávám pouze 1 kus (prý jsem byl asi první, co si štípačku kupuje přímo pro sebe), protože upřednostňují prodej přes lokální prodejce. Ale bez nějakých obštrukcí poslala nabídku na stroj, z který jsme pak vypustili ten výstupní dopravník, a dopravu podle režimu CFR do Prahy. Když to bylo na cestě do Prahy, ozvala se firma, která tahá tyhle lodní zásilky z velkejch přístavů do vnitrozemí, že mají na starosti mojí zásilku. Ptali se jestli si to celně odbavím sám, nebo přes ně. Jestli to budu chtít dopravit na nějakou adresu, nebo si pro to dojedu do jejich skladu na kraji Prahy sám atd. Dohodli jsme se, že kompletní papírování nechám na nich a já si pro to dojedu k nim do skladu.
Jelikož režim dopravy CFR je, že prodávající předplatí nějakou cestu kontejnerem do cílové destinace (V mém případě Praha) a případné vícenáklady za přeložení kontejneru, skladování v překladišti atd... už doplácí objednatel, tak za nějaké tyto vícenáklady, celní odbavení, CLO, DPH, a poplatek za vyřízení všech těchto papírů jsem doplácel nějakých 16tis.
Paní z této spediční firmy mi pro příště poradila, že lepší je si nechat prodejcem nacenit dopravu do jejich velkého přístavu a zbytek lodní dopravy řešit přes místní spediční firmu. Tím se dá prý vyhnout neočekávaným vícenákladům za dopravu.

Snad jsem to trošku popsal srozumitelně. Jinak se ptejte.
Jinak už naštípala něco přes 100 m3 smrkovýho dřeva a zatím to dává. Na jaře mě čeká dalších cca 40 m3 svýho, možná dva klaďáky na kšeft, a pak nějaký zápůjčky, tak potom budu zase o nějakou tu příhodu zkušenější. Ale ještě to chce pár úprav a pak budem spokojený.

Prcek
Příspěvky: 55
Registrován: sob zář 17, 2011 11:46 am
Bydliště: Želetava

Re: Štípací poloautomat z Číny

#8 Nový příspěvek od Prcek »

Jo a platilo se 30% předem zálohu a zbytek před odesláním. Měl jsem celkem bobky, aby to nebyla nějaká bouda, ale dopadlo to dobře 8) . Nadruhou stranu se jim nedivím, sám bych to nedělal jinak :tyty:

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Štípací poloautomat z Číny

#9 Nový příspěvek od Dáva »

Parádní stroj máš 8)
Vari dělá malý procesor VARIMATIC 300 ale ten je jen do 30cm a cena 109tis Kč.
Ale recenze na něj jsem nenašel..

Prcek
Příspěvky: 55
Registrován: sob zář 17, 2011 11:46 am
Bydliště: Želetava

Re: Štípací poloautomat z Číny

#10 Nový příspěvek od Prcek »

Vím o něm. Ale v naším hledáčku nebyl a žádný info i něm nevim. Chtěli jsme aby to mělo hlavně hydraulický vkládací pás po celé délce stolu a celé řezání v hydraulice. Což tenhle a ani Lumagy nemají. Tátovi se ještě líbil systém Pilkemastru, ale nakonec jsme od něj upustili.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Štípací poloautomat z Číny

#11 Nový příspěvek od Dáva »

Já že jsem o něm uvažoval (varimatic)ale nakonec zatím zůstanu u kuželový štipačky a cirkulárky. Mám spíš větší průměry než 30cm..

Bitrin
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 26, 2022 6:39 pm
Bydliště: Vyskov

Re: Štípací poloautomat z Číny

#12 Nový příspěvek od Bitrin »

Psal jsem sz, dekuji za odpovědi.
Pro ostatni taky jsem objednaval, ale s benzinovym agregatem a s dopravnikem.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“