štípačka

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

štípačka

#1 Nový příspěvek od Karel90 »

ahoj chlapi, vyrábím ležatou štípačku a nevím jak zapojit rozvaděče. Jeden je Jihlavan a druhý je turbo pro štípačky dvojrychlostní. Mužu krmit Jihlavan ze zpátečky toho turba nebo musím ke každému dát přívod od čerpadla .Jihlavan bude pouze na zvedání klínu přidávám pár fotek pro představu dík za rady ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: štípačka

#2 Nový příspěvek od ITS »

Ze zpátečky nikdy a nic.
A dva přívody také nejdou.
Vymysli třetí variantu.

fida
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 16, 2010 5:08 pm
Bydliště: polička
Kontaktovat uživatele:

Re: štípačka

#3 Nový příspěvek od fida »

To vypadá na stipaci poloautomat😉

Fizz
Příspěvky: 7938
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: štípačka

#4 Nový příspěvek od Fizz »

Nebylo by snazší dát přepínač funkce? Třeba trojcestný ventil, a když chceš zvednout klín prepneš ventil a zvedneš to tím turbem. To mi přijde snazší.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: štípačka

#5 Nový příspěvek od Karel90 »

třícestný ventil nechci a další možnost podle ITS nevím nebo mě zatím nenapadla

Karel90
Příspěvky: 762
Registrován: pon úno 04, 2013 6:06 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: štípačka

#6 Nový příspěvek od Karel90 »

a co jeden přívod od čerpadla dát T kus a ke každému rozvaděči a to samé na zpátečku

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: štípačka

#7 Nový příspěvek od Novis »

No pokud nechceš žádnej ventil tam dávat tak jedině koupit novej rozvaděč jednosekční s tlakově zatížitelnou zpátečkou

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: štípačka

#8 Nový příspěvek od ITS »

Pokud mají rozvaděče v nule volný průtok, tak si navzájem budou brát tlak - to při tom řešení s T .
Jihlavan pak stejně vyhodíš, tak zrovna kup něco nového s vývodem HPCO a to dáš před štípací rozvaděč.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: štípačka

#9 Nový příspěvek od bourač »

Karel90 promine, nacpu se sem ať nezakládám nový vlákno
Obrázek

na fotce jsou dvě pístnice, jedna má zataženou rozteč ok 160cm, druhá 140cm. Roztažený nevím ale určitě víc než 1 metr.
Mám i čerpadlo (původně hnané disesel motorem) s řemenicí 3x30mm (cca) průměr řemenice cca 300mm.
Mám k pístnicím i čepy. Futra jsou dost vymletý, osobně bych je ale pro účel štípání nechal.
Dál mám k dispozici materiál na výrobu bytelného rámu + saně + klín. Různé traverzy vingle atd.
Je potřeba dodat pohon + bižuterii a štípačku vybudovat. Nemám na to čas a jsem línej, stavět z tohoto opravdu dospělou štípačku na sukatý metrový duby.
Ty mám jednou za 10let. Pokud by se někomu chtělo tuto věc postavit, dostane komponenty darem s tím že já si to jednou za rok na pár dnů půjčím.
Asi bych uměl dodat i nápravu + závěs aby to šlo vozit zapřáhnutý za kouli. Bude se to tvářit jako nebržděný vozík za auto.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“