Jak silné čerpadlo ke štípačce

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
p.antonu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 25, 2021 12:28 pm
Bydliště: Studená

Jak silné čerpadlo ke štípačce

#1 Nový příspěvek od p.antonu »

Dobrý den,
poradí mi někdo prosím jak silné čerpadlo s motorem k domácí štípačce?
Mám to normálně za zetorem 6245 cca do 1000ot. na motoru a chodí to skvěle.
Výsuv cca 70cm pístnice 4cm válec 10cm z venku.
Mám to připravené na elektropohon ale to nejdůležitější chybí.
Válí se mi doma motor s přírubou 2,2kW 1500ot. Ale mám dojem že to bude málo.
A čerpadlo 39L (k tomu je zapotřebí 11kW) to už se mi zdá moc...

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Jak silné čerpadlo ke štípačce

#2 Nový příspěvek od gason1 »

Akú litraz bude mať to cerpadlo a aký bude pracovný tlak?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jak silné čerpadlo ke štípačce

#3 Nový příspěvek od ota »

Mám podobné parametry pístnice. O něco možná silnější že mám. Ale podobné. Honím to 3kW elektromotorem. Mám hydrauliku jako celek. Byla už hotová, tovární výrobek. Čerpadlo nevím ani jaké tam je. Ale je asi spočítané k tomu motoru. Pracovní tlak od 60 Atm po 120Atm? Musel bych se někdy podívat na ten manometr až budu šťípat. Mám tam ventyly. Zatím na všechny špalky to stačilo. A to že opravdový špalky. Než jsem se to naučil dávat na klín aby to fungovalo jak má, párkrát jsem tahal řetězem špalek z klínu, nebo tam vrazil klín palicí navíc.
Mám u hydraulické ruky čerpadlo s výkonem 80 Atm a výkonu 60l nevím tedy jak je to počítané. Čerpadlo je velikosti asi jako z Bělorusa to hlavní čerpadlo. A mám u toho elektromotor 1,1kW. Kdysi mi to donesl soused odpálené ze šrotu. Takto to někde fungovalo. Nevěřil jsem tomu, že ten motorek to čerpadlo utáhne. No ruka chodí uplně v pohodě, zvedne na plné vyložení 6m dlouhej a 40 cm tlustej kulák. Je to tedy na hraně asi nosnosti, ale dává to. Když náhodou vrazím páčku do mezipolohy a olej nemá odtok, asi se ten motor zastaví. Ale to je hned slyšet jak to zakňučí. Tak páčkou kývnu a je.
Myslím, že nemusí být zrovna elektromotor s 15 kW na olejové čerpadlo na šťípačku. Stačí jistě slabší. Jde spíš i o rychlost pohybu. Tedy množství. To bych já potřeboval víc. Chodí mi to celkem pomalu. Traktor dával víc, tam to šlo rychleji. Ale už jsem na tom cosi rošťípal a vyhovuje to. Maká si to potichu a nesmrdí spálená nafta. 8)

Petbox
Příspěvky: 494
Registrován: pát pro 25, 2009 9:04 am
Bydliště: Olomouc

Re: Jak silné čerpadlo ke štípačce

#4 Nový příspěvek od Petbox »

Mas soukromou zpravu

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“