Tříbodový naviják

štěpkovače, šťípačky, drtiče, navijáky, pily...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cartmanxv
Příspěvky: 535
Registrován: úte lis 06, 2007 7:59 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Tříbodový naviják

#211 Nový příspěvek od cartmanxv »

peter769 píše:ZApadka tiez sa mi paci akurat jedno ak je navyjak vryty v zemi a kmen sa sekne o koren a neda sa cuvnut aby si odistil zapadku a uvolnil lano:Stava sa to v praxi často či vždy sa nejak da z toho von? Nejaka finta?
Mě se to teda ještě taky nestalo. Chvíli jsem nad tím přemýšlel a v takovéto situaci bych asi hydraulikou v ramenech přizvedl celý naviják ze země, kousek couvl, aby se uvolnilo lano, a pak mohl zase začít navíjet a uvolnit západku /abych teda nemusel pajcrem uvolňovat zaseknutý kmen za pařez/.
Tak dlouho jsem si stavěl malotraktory, až jsem si koupil Zetor.....
Zetor 5718

Uživatelský avatar
peter769
Příspěvky: 366
Registrován: úte zář 29, 2009 6:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tříbodový naviják

#212 Nový příspěvek od peter769 »

Takže zapadkový navijak je jednoduchší a blbuvzdornejší.teda budem robiť alebo kupovať v budúcnosti tento.Ozaj v čom je praktická výhoda pri práci u navijakov z brzdou?

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříbodový naviják

#213 Nový příspěvek od brigadnik »

řekl bych, že je to takový elegantnější řešení, navíc se tam dá asi nastavit nějakej max. moment, do kdy brzda drží, bude jednodušší konstrukce dálkovýho ovládání (vzduch)

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Tříbodový naviják

#214 Nový příspěvek od Zetor 62 »

Codza píše:Nevím co myslíš tím velkým traktorem,ale když u zetoru točíš vývoďákem přes kvalty a zařadíš zpátečku točí se kardan opačně.
Je jasné že takto západku na navijáku nejde povolit.
No nevím jak ty tvoje Zetory, ale ty oba moje jsou asi nějaký "divný", ať dělám co dělám, kardanka se pořád u obou točí jedním směrem. :-/ A přijde mi to i tak nějak logický. Bylo by asi divný kdyby např. Horal při couvání vysejpal místo sbíral.

Mira80
Příspěvky: 768
Registrován: ned úno 01, 2009 2:29 pm
Bydliště: Velka Bites
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříbodový naviják

#215 Nový příspěvek od Mira80 »

brigadnik píše:
peny píše:zaradit spiatocku, kardan sa toci opacne a povoli ti lano, odistis zapadku :)
Když se jí podaří takhle odjistit, tak už asi nepujde znovu zajistit co?:)
Chlapi nechte toho, mam kafem poprskany monitor :rohy:
PF61, r.v. 1955, vyrobni cislo 0139
Rudla (brumla), r.v. neznamy,
Kubota B1402

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříbodový naviják

#216 Nový příspěvek od brigadnik »

když je zaplej pojezdovej náhon tak se točí na zpátečku opačně, to logicky a má to tak každej zetor od 3011 do 7745.

Ivan Kovačik
Příspěvky: 135
Registrován: úte úno 24, 2009 9:12 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tříbodový naviják

#217 Nový příspěvek od Ivan Kovačik »

Je to tak.Aspoň na 77-45 určite.Mám to vyskúšané....zdar.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Tříbodový naviják

#218 Nový příspěvek od ola »

Zetor 62 píše:No nevím jak ty tvoje Zetory, ale ty oba moje jsou asi nějaký "divný", ať dělám co dělám, kardanka se pořád u obou točí jedním směrem. :-/ A přijde mi to i tak nějak logický. Bylo by asi divný kdyby např. Horal při couvání vysejpal místo sbíral.
Ahoj,to jako chceš řécť,že máš doma dva nejaké "divné"zetory a nevíš jak sa ti tam vlastně točí náhon.No,na tom nic,každého věc alě gdyž o tem nic nevím a spoľéhám enom na svoju ľogiku,tož sa o tem nedohaduju a napřeď si to trochu vyzkušám.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Tříbodový naviják

#219 Nový příspěvek od Zetor 62 »

Takže ještě jednou a pomalu. Zetor 6245, vypnutý pojezdový náhon (neutrál), zařazená zpátečka = otáčí se náhon při pohledu zezadu směrem doprava, zařazená jednička= otáčí se náhon směrem doprava. Zapnutý pojezdový náhon, zařazená zpátečka= otáčí se doprava, zařazená jednička= otáčí se doprava. Zetor 6945, vypnutý pojezdový náhon (neutrál), zařazená zpátečka = otáčí se náhon při pohledu zezadu směrem doprava, zařazená jednička= otáčí se náhon směrem doprava. Zapnutý pojezdový náhon, zařazená zpátečka= otáčí se doprava, zařazená jednička= otáčí se doprava. To Ola - stačilo takto popsat nebo to chceš vysvětlit po lopatě ? A ještě se tě zeptám, rozmetadlo hnoje znáš ? Takže při couvání si nahrnuje v korbě za čelo? To jako chci říct, že i z logiky věci, teda aspoň pro toho kdo měl někdy rozdělanou převodovku, je to co tvrdíte HOVADINA ! Takže Ola, když si něco myslím, nemusí to být nutně tak jak si myslím ! Ale nedělám z druhého vola !!! Víš aspoň odkud jde vývodový hřídel a víš proč je spojková hřídel dutá ??

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříbodový naviják

#220 Nový příspěvek od brigadnik »

tak ještě všem řekni, čemu říkáš zapnutý a vypnutý pojezdový náhon a jak to tam těma páčkama kvrdláš. Páč z logiky věci hovadiny tady píšeš ty.
Co se rozmetání týče, tak se snad nerozmetá s pojezdovým náhonem ne? Myslim, že si tu někdo plete pojmy.
Naposledy upravil(a) brigadnik dne pát srp 05, 2011 3:25 pm, celkem upraveno 2 x.

Zetor 62
Příspěvky: 933
Registrován: pát lis 14, 2008 9:36 pm
Bydliště: Čechy

Re: Tříbodový naviják

#221 Nový příspěvek od Zetor 62 »

Kde že tím brigádníkem seš ?
Jasně, traktor stojí na místě, náhonová hřídel zapnutá, kardanka se točí a rozmetadlo hází po hektarovém lánu :D :smich: :D . Traktor sice má namontovaný naviják, ale ty ho ke kládám doneseš, případně se těch "pár" kiláčků dotáhneš lanem !! Pojem a průjem, to je rozdíl mezi pojezdem a náhonovým hřídelem ! Protože je hřídel k vývoďáku samostatná už od setrváku motoru, nemá s převodovkou víc společného než obal. Je složena ze tří kusů a má samostatnou spojku. Jestli máš pravou páčku (redukce), zapnutou na zajíce, neutrál, nebo želvu, je úplně, ale úplně jedno! Dám ti poslední příklad. Zařízení které má olejové čerpadlo, podkop, UNH, vyvážečka atd.. Co by se podle tebe asi tak dělo, kdyby se při couvání začal kardan točit opačně ? Podle tebe nejspíš asi nic, jen by se drbalo čerpadlo opačně než má. Z logiky věci je vidět že žádnou logiku nemáš. :tyty: Víš brigádníku mám pocit, že tak jak máš traktor v nicku, tak jsi ho asi viděl v reálu. To nic, bílý kůň má opravdu černou barvu. :D

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříbodový naviják

#222 Nový příspěvek od brigadnik »

no děláš ze sebe čím dál tim většího vola. viš jakej je rozdíl mezi náhonem s motorovou závislostí a pojezdovou závislostí?

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříbodový naviják

#223 Nový příspěvek od brigadnik »

jak se točí náhon na tý 62, když dáš páčku vývodovýho hřídele (ta u levý nohy) úplně nahoru? A kde se vezme těch 540 ot/min na náhonu, když nemá s převodovkou nic společnýho jen obal a motor točí 1000 a víc?
A jak je možný řadit 540/1000 ot/min když je hřídel samostatná od motoru a nemá s převodovkou nic společnýho?

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Tříbodový naviják

#224 Nový příspěvek od Codza »

Zetor62,tady na foru už bylo asi 10x v různých vláknech popisované jak se točí kardan přes kvalty.Nevěřil bych jak majitel 2 traktorů mě může pobavit.

Uživatelský avatar
brigadnik
Příspěvky: 1070
Registrován: stř říj 17, 2007 10:20 am
Bydliště: Žatecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tříbodový naviják

#225 Nový příspěvek od brigadnik »

mě nasrat
jak tady vystupuje... tvrdit nesmysly a ještě takhle dělat z lidí blbce
viz třeba (citace)
"Víš brigádníku mám pocit, že tak jak máš traktor v nicku, tak jsi ho asi viděl v reálu. To nic, bílý kůň má opravdu černou barvu. "
nebo
"Kde že tím brigádníkem seš ?

to musí mít někdo silnej žaludek

Odpovědět

Zpět na „Lesní a dřevo technika“